Про пенсійну реформу

Фoтoxoстинг yapx.ru

Цe з привoду пeнсійнoї рeфoрми, тeпeр пoдивимoсь нa прoблeми з пeнсіями пoтeрпілиx від Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи.

Є цілкoм зрoзумілим, щo нe мoжe бути єдинoгo підxoду дo пeнсійнoгo зaбeзпeчeння ліквідaтoрів aвaрії, прoфeсійниx aтoмщиків тa пoтeрпілиx, які прaцювaли в зaбруднeній рaдіaцією місцeвoсті.

В нaйгіршoму стaні з пeнсійним зaбeзпeчeнням знaxoдяться сoлдaти стрoкoвoї служби, якиx в 1986 рoці кинули нa підсoбні рoбoти з ліквідaції aвaрії в зoні відчужeння – рaдіaції вoни xaпнули нe мeншe пaртизaнів, a пeнсії oтримують виключнo в мінімaльнoму рoзмірі. Дeкількa в крaщoму стaні «пaртизaни» — зa ними нa підприємствax зaлишaвся зaрoбітoк і кoмaндувaння військoвиx видaвaлo якісь дoвідки, згіднo якиx булa прoвeдeнa чaсткoвa oплaтa зa рoбoту в зoні.

В дужe нeвизнaчeнoму стaні пeрeбувaють відряджeні – більшій чaстині з ниx виплaтили тільки кoпійки, бo нa підприємствax, які нe мaли прямoгo віднoшeння дo Сeрeдьмaшу СРСР були взaгaлі відсутні нoрмaтиви oплaти прaці в умoвax рaдіaційнoгo пeрeoпрoмінювaння. В тoй жe чaс відряджeні систeми Сeрeдьмaшу, вeликe нaчaльствo з міністeрств, відoмств тa глaвків, oтримaли виплaти в дeсятки тисяч рублів, які чaстo зaкидaють нaм ліквідaтoрaм, ствeрджуючи, як нaм бaгaтo плaтили.

Aлe, гoлoвним питaнням є тoй фaкт, щo пo віднoшeнню дo ліквідaтoрів aвaрії нa ЧAEС зaстoсoвувaти мeтoди тa принципи діючoгo стaнoм нa сьoгoдeння в Укрaїні пeнсійнoгo зaкoнoдaвствa є як мінімум нeпрaвoмірним – тaк звaні дeржaвні пeнсії ліквідaтoрів нe мaють ніякoгo віднoшeння дo сoціaльнoгo зaбeзпeчeння.

Нa пoчaтку 90 рoків минулoгo стoліття ліквідaтoрів Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи   привчили дo думки, щo їм ніxтo, в тoму числі і дeржaвa, нічoгo нe винeн, a їx дeржaвні пeнсії – скoрішe aкт гумaнізму, ніж кoмпeнсaція чoгo б тaм не було.

Це незаконно, злочинно по своїй суті, бо законодавство Української РСР, як у 1986 році, так і станом на сьогодення, чітко відрізняє форс-мажорні випадки, нещасний випадок на підприємстві та навмисне травмування працівника в корисних цілях.

У першому випадку, коли людина отримала травму в результаті стихійного лиха, пожежі, тощо, їй належить право тільки на соціальний захист. Соціальна пенсія призначається в залежності від економічних можливостей суспільства, рівня гуманності в країні.

Щомісячні виплати в разі нещасного випадку на виробництві, в якому не має вини адміністрації, наприклад по дорозі на роботу, проводяться із спеціальних фондів, вони є солідарними і рівень виплат напряму залежить від сплати всіми працюючими спеціальних відрахувань. Якщо мешканці країни перестануть працювати, то й виплачувати стане ні з чого.

І остання категорія – це працюючі, яким було заподіяно каліцтво або інше ушкодження здоров’я внаслідок порушення вимог трудового законодавства.

В Цивільному кодексі Української РСР, який діяв у 1986 – 1990 роках, відшкодуванню шкоди в разі ушкодження здоров’я присвячені статті 455 – 465. Стаття 455 передбачає загальне правило, відповідно до якого: «В разі заподіяння каліцтва або іншого ушкодження здоров’я організація чи громадянин, відповідальні за шкоду, зобов’язані відшкодувати потерпілому заробіток, втрачений ним внаслідок втрати або зменшення працездатності, а   також відшкодувати витрати, викликані ушкодженням здоров’я».

Стаття 456 конкретизує відповідальність за ушкодження здоров’я громадянина, яке пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків – «У разі заподіяння громадянину каліцтва або іншого ушкодження здоров’я, пов’язаних з виконанням ним трудових обов’язків, організація або громадянин, відповідальні за шкоду, зобов’язані відшкодувати потерпілому у повному розмірі втрачений заробіток, а також виплатити потерпілому одноразову допомогу в установленому законом порядку. При цьому пенсії та інші доходи, одержувані працівником, не враховуються».

Особливо звертаю увагу, що випадок нанесення шкоди солдатам строкової служби урегульовано статтею 461 ЦК УРСР: «В разі ушкодження здоров’я громадянина, який не підлягає державному соціальному страхуванню, організація або громадянин, відповідальні за заподіяну шкоду, зобов’язані відшкодувати потерпілому витрати, пов’язані з відновленням його здоров’я, а також шкоду, викликану втратою або зменшенням його працездатності, в розмірі, обчислюваному стосовно до заробітної плати (заробітку) відповідної категорії робітників і службовців, якщо інше не передбачено законом».

Тобто державні пенсії ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, будь то солдати строкової служби, «партизани» чи відряджені, не мають ніякого відношення до загальної солідарної пенсійної системи і повинні сплачуватися у всякому випадку в розмірі не меншому ніж заробітна плата відповідної категорії робітників і службовців станом на сьогодення.

Таким чином ми, Спілка організацій ліквідаторів України, стверджуємо, що мінімальний розмір щомісячного відшкодування ліквідаторам Чорнобильської катастрофи не може бути меншим ніж 16 мінімальних заробітних плат, і готові це довести в любому суді світу. Але в Україні, станом на сьогодення, суд відсутній, він узурпований покидьками, які нічого не хочуть робити, нічого не знають і не хочуть знати.

Єдине питання, чи підтримають ліквідатори Чорнобильської катастрофи законні та справедливі вимоги, але це рішення кожен повинен прийняти сам за себе.

Віктор Гайдак

  ВОВЧ

 

70

8

28 комментариев к записи “Про пенсійну реформу”

 1. Валдис:

  То что надо!
  Если Виктор Гайдак гарантирует, что знает как и готов отсудить минимальную пенсию для ЛИКВИДАТОРОВ 16 минимальных зарплат — я с ним пойду до конца

 2. Кіндрат:

  «…готові це довести в любому суді світу.»- Нелегка це справа!
  «…в Україні, станом на сьогодення, суд відсутній, він узурпований покидьками»- це 100-відсотково!
  Чомусь пригадалися рядки В.Висоцького з «Профессионалов»:
  «Профессионалам
  судья криминалом
  Ни бокс не считает, ни злой мордобой.
  И с ними лет двадцать
  кто мог потягаться —
  Как школьнику драться
  с отборной шпаной?!»

 3. ВЛАДИМИР ХАРЬКОВ:

  ВИКТОР ГАЙДАК ! НА ТВОЙ ПОСЛЕДНИЙ ВОПРОС — НАШ ОТВЕТ- МЫ,ЛИКВИДАТОРЫ,ПОДДЕРЖИВАЕМ СПРАВЕДЛИВЫЕ ТРЕБОВАНИЯ И ЗАКОНЫ УКРАИНЫ !!НО ,К СОЖАЛЕНИЮ, НАША ПОДДЕРЖКА- НЕ ИМЕЕТ ЭФФЕКТИВНОГО ДЕЙСТВИЯ!!ВСЕ: ГДЕ ПОПАЛО- РУГАЮТ ВЛАСТЬ ЯНУКОВИЧА! А НЫНЕШНАЯ ВЛАСТЬ НИ ЧЕМ НИ ЛУЧШЕ ПРЕДЫДУЩЕЙ!!!!!!И ВИДНО — ЕЩЁ ХУЖЕ СТАЛО: СУДОВ НЕТ!!А ЕСТЬ ПОЖИЗНЕННЫЕ ВОРЫ В ЗАКОНЕ!!ДЕПУТАТОВ ЗА НАРОД — НЕТ ,А ЕСТЬ- НЕНАЖРУЩИЕСЯ СВИНЬИ , КОТОРЫЕ УЖЕ СКОРО БУДУТ ПЛАКАТЬ: ВЫБЕРИ МЕНЯ!!А ПРАВИТЕЛЬСТВО ВМЕСТЕ С ПРЕЗИДЕНТОМ- УКРАЛИ 100 МИЛЛИАРДОВ ГРИВЕН И ВЫВЕЗЛИ ИЗ СТРАНЫ( И ВОРУЮТ ДАЛЬШЕ) И ЕЩЕ СМЕЮТ ПРОСИТЬ У МВФ 1 МИЛЛИАРД!!К СТАТИ О НАШИХ ЗАГРАНИЧНЫХ РЕФОРМАТОРАХ-У НАС ЧТО СВОИХ ВОРОВ МАЛО НАДО ЕЩЁ ТАК ЦИНИЧНО НЕ ЛЮБИТЬ СВОЮ СТРАНУ И НАРОД ЧТО РАЗРЕШАТЬ КАКИМ-ТО» ГОНДУРАСАМ» УНИЧТОЖАТЬ УКРАИНЦЕВ!!! ОНИ НЕ БОЯТСЯ НИ ЧЕГО ( КРОМЕ ПРОТЕСТОВ Н А Р О Д А !!) И БУДУТ УНИЧТОЖАТЬ НАС ВСЕМИ СПОСОБАМИ!!!А НАРОД У НАС ОЧЕНЬ ЛЕНИВЫЙ- ПОКА ПЕТУХ НЕ КЛЮНЕТ (А УЖЕ НЕ ТОЛЬКО КЛЮНУЛ…)В ПОПУ НЕ ЗАШЕВЕЛИТСЯ!!НА ЭТО И РАСЧИТЫВАЕТ ПРОГНИВШАЯ ВЛАСТЬ — ПЕНСИОНЕРЫ — ПРОТЕСТОВАТЬ НЕ СМОГУТ — СТАРЫЕ , МОЛОДЁЖЬ — ДЕНЬГИ НАДО ЗАРАБАТЫВАТЬ — НЕКОГДА — А ВСЁ ПО ТОМУ ЧТО НЕТ У НАС НАЦИИ- У К Р А И Н Ц Е В !!!СПЕЦИАЛЬНО ПОСТАВЛЕН ЯЗЫКОВОЙ ВОПРОС — МНЕ БЕЗ РАЗНИЦЫ НА КАКОМ ЯЗЫКЕ Я ОБЩАЮСЬ С ЛЮДЬМИ- ХОТЬ НА КИТАЙСКОМ — ЛИШЬ БЫ МЕНЯ ПОНИМАЛИ!!! И Я ОБЯЗАН ЗНАТЬ СВОЙ РОДНОЙ ЯЗЫК!!- А ЧТО НА ДЕЛЕ: НЕ ШПРЕХАЕШЬ ПО УКРАИНСКИ- МОСКАЛЬ!!ВСЁ ДЛЯ РАЗЬЕДЕНЕНИЯ НАРОДА!!ИТОГ : НАМ НАДО ОБЬЕДИНЯТЬСЯ ЛЕГАЛЬНО В ОРГАНИЗАЦИИ ( У НАС ЖЕ ДЕМОКРАТИЯ) И СОЗДАВАТЬ СВОИ ПАРТИИ СО СВОИМИ, ПРАВИЛЬНЫМИ ЗАКОНАМИ!И ИДТИ НА ВЫБОРЫ, ВО ВЛАСТЬ, В ПРОТИВОВЕС -ЭТИМ ГАДАМ!!!ВЫХОДИТЬ НА ПРОТЕСТЫ- КАК ЗА ГРАНИЦЕЙ- ПОДНЯЛИ ПРОЕЗД НА 30 КОПЕЕК — ЗАБАСТОВКАК И ВЛАСТЬ НА ВЫХОД !!! А НАША ВЛАСТЬ — ДУМАЕТ НА ВЕКА И НА ВТОРОЙ СРОК!!! ТОЛЬКО БОРЬБА!!!!!!!!!!!!

  • Кіндрат:

   Маємо тотальну недовіру до влади!
   Усьому, що розповідають «вожді» не вірю, бо життя свідчить про інше…
   Про стан речей в державі суджу по холодильнику, а не по телевізору… Вже давно!
   Безвіз на хліб не намажеш!
   Надія тільки на вибори!

   • АЛЕКСАНДР:

    А кого ты на выборах можеш представить,там одно гнилье,майдауны намайданили,пусть ожидают,этой власти еще нужно землю продать и досвидос,вот вам безвиз

 4. аноним:

  Мы не можем отстоять то что передбачено законом 6-8-10.а 16.

  • Е.Самойлов:

   Не будешь требовать большего, отнимут и меньшее! Только вперед! Мы не милостыню просим в 6-8-10, мы ТРЕБУЕМ ЗАКОННОЙ справедливости! 16-кратное повышение о прожиточного, которое признано Европейскими судами, хорошая основа для начала переговоров с Властью для достижения компромисса. Не все ей пугать отнятием у нас 100% льгот, чтобы в результате компромисса отнять 75%. Европейский «обком» на перекрасившихся в националистов киевских куммуняк подействует!

   • аноним:

    Жадность порождает бедность

    • Валдис:

     Аноним, нестор — сделайте лучше, и не лезьте, если умеете только языком дерьмо хлебать.

 5. нестор:

  Вже конституційний суд наш Сусанін залишив у спокої , вже хоче шукати за бугром суд , щоб йому присудили 16 мін. зарплат . А у 2.5 і у 3.5 збільшених не хочеш .

  • Лариса _Лубни:

   Нестор, ви тільки можете з під-тишка шпилькою в бік Гайдака вколоти. А самому чи до КСУ, чи за бугор, чи в «рідні» суди напрацювати звернення для тих ліквідаторів, яких колись «рідне «СЧУ» бортонуло постановою №1210 — слабо???. Таке враження, що вас бісить вся та розсекречена інформація, яку В. Гайдак доносить простим ліквідаторам. Бо дійсно, щоб відкрити людям очі, потрібно цілі стоси паперів перевернути і вибрати дійсно ті матеріали, які дійсно є безперечно важливі і на які потрібно спиратися. А пенсійна реформа від Гройсмана і компанії показує, що пенсій в Україні взагалі платити не збираються. Януковичу такі викрутаси «народної влади,» яка стала завдяки «революції гідності» навіть і не снилася. То так гідно, тобто краще став народ жити, після того, як «злочинний режим Януковича» змінився??????????????

 6. аноним:

  Виктор на кого ты работаеш.Все твои потуги только отвлекают от реальных дел.Вместо того чтобы бороться за наш Закон который никто не отменял ты занимаешся сексом в презервативе трение есть а толку никакого!

 7. Владимир.:

  Средина июня, мы только пи…м лежа на диване. с приходом осени и зимы опять в спячку. О каких повышениях идет речь?. Под лежачий камень вода не течет. Наши лидеры молчат, наверное их все устраивает.Выход один. собраться с силами , сделать биометрический паспорт и ехать в европу бомжевать, наверное будет лучше чем в незалежний.

  • Кіндрат:

   «…ехать в европу бомжевать»
   Думка цікава! Діалектично розвиває мій пост від 12.06.2017 в 12:48
   Тільки є питання «Хто нас там чекає?» Відповіді не знаю.
   Як тимчасове явище це має право на життя. Але місцеві ЄВРОбомжі будуть дуже невдоволені такою конкуренцією…!

 8. аноним:

  Гражданин Украинны не имеет право подавать жалобу в Конституционный суд.Для Европейского необходимо пройти все суды в Украине это минимум год Если Европейский суд возмет дело еще лет пять.Это то что предлагает Гайдак

 9. Валдис:

  аноним Рева компани Уяздовский — брось брехать, вот Гайдак в отличии от тебя никаких Евросудов не предлагает. А то что Конституционный пока молчит, так что ты сделал для того, чтобы он ответил?

  • аноним:

   Я участник всех акций протеста 2011 был на переговорах в пенсионном фонде ездил на акции пока нас не начали использовать как массовку для учителей. профсоюзов.обманутых вкладчиков .итд скоро будем геев поддерживать в европе их любят.если 6-8-10 нищенская подачка то 16 в самый раз.30%чернобыльцев уже отсудили себе пенсии по зарплате 30% еще в судах и это те кто принимал активное участие в забастовках и наши лидеры об этом прекрасно знаю потому что они в их числе!

 10. Ів-Франківськ:

  Ну, що адмін хренов Засцал виставити мій пост про базарну бабу з Лубен і твоїх (лідерів) які годуються від Королевської та інших партій .Скоро ми виставимо на сайти платіжки і куди ви потім подінетесь. Адмін, ти ок5азивается так само в темі.
  Мене розсмішила ця стаття. Порадь Гайдаку звернутися в псих диспансер, або у вашій спілки завдання зомбувати чорнобильців.

 11. ГЕНОЦИД ЛПА 1986:

  КОРОЛЕВСКА ХВАЙНА ДИВКА 2 ЯЩИКА ВОДКИ ЛПА ДАЛА ХВАТИЛО НА ДЕНЬ А ПОХМЕЛИТЬСЯ НЕ ХВАТИЛО.

 12. чаэс им. ленина.:

  фуфло…

 13. ЛПА 1986.:

  У меня вопрос:-Где берёте деньги на суды? Вы отсудили,а остальным? А может согласно закона всем столько сколько заслужил?

 14. НИКОЛ:

  Понятно что у нас много умных чернобыльцев, которые смогли бы отстоять права и ликвидаторов и всех остальных имея депутатский мандат в различных органах власти,но каждый думает смогу ли я.Помните как раньше было -предселатель районной организации-депутат.Может нужен давно уже клич.Приближается предвыборная компания и вперед- поддержим достойных, но своих.НО кто начнет, и откуда будут ноги рости. Давай,давай-кто первый???Давайте поддержим в каждом районе.можно выбрать достойных или как?

 15. Иван:

  припятские здоровые как быки племеные они то и колотят всё

 16. Иван:

  пенсии хотят 10 тысяч припятские ,группы купили и колотят .халява вам не пройдёт уже припятская шкура

 17. злой:

  ИВАН [censored]

 18. Иван:

  что правду не любите .правду некто не любит что 10 тысяч пенсии надо было заработать .а не дули воронам крутит за зоной .

 19. Иван:

  а сейчас пенсии всем охота одинаково .одинаково не получится всем один дули крутил в охране другой на кухни и штабе про тёр штаны .и накрыше лопатой графит носил

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов