До семінару

Зaвтрa в Кoнституційнoму Суді Укрaїни відбудeться нaукoвo-прaктичний сeмінaр присвячeний питaнням судoвoгo зaxисту прaв і свoбoд людини тa грoмaдянинa нa oснoві прямoї дії нoрм Кoнституції Укрaїни.

Ліквідaтoрaм aвaрії нe пoтрібнo пoяснювaти, щo стaнoм нa сьoгoдeння єдинa рeaльнa мoжливість відстoяти нaші прaвa – цe кoнституційнa скaргa.

Нaрaзі склaлaся дужe тяжкa eкoнoмічнa ситуaція, якa є нaслідкoм пoлітичниx пoмилoк, зрaд і прoрaxунків. Чи пoкрaщиться eкoнoмічнa   ситуaція нaйближчим чaсoм? Нe думaю. Чи виживимo ми, ліквідaтoри Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи, зaлeжить виключнo від тoгo, чи зуміємo ми скoристaтись нaдaними нaм Кoнституцією України правами.

Тисячі наших громадян пересвідчились, що за кордоном, в Європі, сьогодні незрівнянно кращі і добробут і рівень життя взагалі, але чи є там місце для українців, навіть готовим позбутися свого національного коріння?

Нам годі розраховувати на втечу до Європи, особливо з нашими болячками.

Ми повинні розраховувати тільки на себе.

Думаю, що всі розуміють: не існує об’єктивних причин для убогого життя українців. Те що відбувається сьогодні, це не наслідок навіть Чорнобильської катастрофи – слава богу ми тоді ядерну загрозу ліквідували, хоча і досить важкою ціною, але ліквідували, тому коли влада каже інвалідам – ліквідаторам, що на виплату їм компенсацій за втрату здоров’я, втрату професійної працездатності немає коштів, то вона відверто бреше.

Кошти є, потенційно Україна багатша за всю Європу разом взяту, просто ця влада неспроможна ці кошти заробити, створивши умови для роботи мільйонам українців, які зараз батрачать по всьому світу, вона навіть втратила інстинкт самозбереження, доводячи людей до крайності.

І ті мільйони українців, які працюють від Канади до Австралії по всьому світу, мають добру репутацію – це не перекоти поле.

Тяжко зрозуміти, на що надіється сьогоднішня влада – на те що українці тихо вимруть з голоду і звільнені землі можна буде продати на вагу золота? Навряд чи це можливо.

Тепер по суті семінару, що відбудеться 23 червня 2017 року, через місяць після масового звернення ліквідаторів Чорнобильської катастрофи до Конституційного Суду України.

Коротко: все вже давно сказано – подивимось хоча б на постанову пленуму Верховного Суду України № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», прийняту ще 1 листопада 1996 року. В ній все сказано, всі акценти розставлені. Цю постанову потрібно просто виконувати, що не робиться.

Лише ознайомтесь:

«1. Відповідно до ст. 8 Конституції в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституційні права та свободи людини і громадянина є безпосередньо діючими. Вони визначають цілі і зміст законів та інших нормативно-правових актів, зміст і спрямованість діяльності органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і забезпечуються захистом правосуддя.

Виходячи із зазначеного принципу та гарантування Конституцією судового захисту конституційних прав і свобод, судова діяльність має бути спрямована на захист цих прав і свобод від будь-яких посягань шляхом забезпечення своєчасного та якісного розгляду конкретних справ. При цьому слід мати на увазі, що згідно зі ст. 22 Конституції закріплені в ній права і свободи людини й громадянина не є вичерпними.

2. Оскільки Конституція України, як зазначено в її ст. 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акту з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй».

«Суд безпосередньо застосовує Конституцію у разі:

1) коли зі змісту норм Конституції не випливає необхідність додаткової регламентації її положень законом;

2) коли закон, який був чинним до введення в дію Конституції чи прийнятий після цього, суперечить їй;

3) коли правовідносини, що розглядаються судом, законом України не врегульовано, а нормативно-правовий акт, прийнятий Верховною Радою або Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суперечить Конституції України;

4) коли укази Президента України, які внаслідок їх нормативно-правового характеру підлягають застосуванню судами при вирішенні конкретних судових справ, суперечать Конституції України.

Якщо зі змісту конституційної норми випливає необхідність додаткової   регламентації її положень законом, суд при розгляді справи повинен застосувати тільки той закон, який ґрунтується на Конституції і не суперечить їй».

Все, краще не сформулюєш.

Але, поклавши руку на серце, маємо визнати – це не застосовувалося раніше, не застосовується і зараз.

Нам, ліквідаторам, здається, що в цьому винна існуюча в Україні практика, коли суддя суду любої інстанції практично не відповідає за явне попрання Конституції України.

Суддя наразі може втратити посаду тільки у випадку, коли не виправдає довіри наших можновладців, тоді з ним можуть зробити все, що завгодно. Суддівська спільнота не розуміє, що всяке попрання принципу верховенства права обов’язково відгукнеться і їм самим, і їх близьким.

На жаль, суддівської влади в Україні фактично не існує, тому ми, ліквідатори Чорнобильської катастрофи, повинні змусити запрацювати систему конституційної скарги, яка існує і ефективно працює в усіх розвинутих країнах світу.

 

Віктор Гайдак

ВОВЧ

42

8

17 комментариев к записи “До семінару”

 1. Кіндрат:

  Коли читаєш постанову пленуму Верховного Суду України № 9 відчувається якась романтика… Лише 4 місяці новій Конституції. Надія що в нас все буде добре, по Конституції…!
  Але на дворі 2017 рік:
  - ст.8 Конституції України в частині норм прямої дії в державі не працює. Нема механізму забезпечення реалізації цього права, а без нього це лише красива декларація. Після того як ти послався на норму Конституції України твої опоненти наведуть десяток підзаконних актів, які зводять нанівець все, що записано у Конституції. Довести правоту стає неможливим!
  - КС треба вже давно дати офіційне тлумачення положення частини третьої статті 8 Конституції України щодо норм прямої дії. Але цього не робиться, бо не вигідно владі;
  - на сайті Конституційного Суду вже значиться 103 (!) конституційних скарги. Багато з чорнобильських питань. Конституції суддям не вистачає? — Конституційний Суд втратив довіру громадян приймаючи рішення, які протирічать його ж попереднім рішенням, приймаються на угоду діючій владі (Кучмі, Януковичу, etc);
  - нема довіри до суддів Конституційного Суду проти яких порушені кримінальні провадження. Такі судді повинні бути відсторонені від виконання обов’язків, взяти самовідвід, подати у відставку…

  • Аноним:

   Много книг было прочтено мною. О многих погибших царствах мне ведомо. И я говорю: падение любого государства произрастает из корня, имя которому — неправедный суд» (с).
   /Людовик Святой

 2. Валдис:

  Киндрат, когда тебя читаю — один в один Рева,, даже обороты те же.

  • Cтас:

   Нет ! Не правда! Читать мало,надо думать..))) Умнее ревы в 1000 раз,читая- думайте…

 3. солдат срочник:

  К сожалению судебная система, как другие институты государства, уничтожались полтора-два десятилетия, но наибольших темпов этот процесс набрал за последние лет 3-5 лет, а может и еще раньше. В стране уже практически нормально для простого человека не работает ни одна ветвь власти: ни парламентская, ни президентская, ни правительственная, ни судебная, нет независимых СМИ… Примеры из мировой истории показывают, что это приводит к коллапсу, банкротству и даже к саморазрушению такой неэффективной системы построенной на коррупции, вранье и несправедливости. Если те, кто сейчас управляют этими процессами, или думают, что могут ими управлять верят, что как нибуть обойдется, то это всего лишь вопрос времени и вопрос самосознания и зрелости народа населяющего данную страну…

 4. инвалид чаэс:

  только вооруженная борьба читайте ленина с маленькой бо сволочь

  • Cтас:

   Р Е В О Л Ю Ц И Я !!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Мариуполь:

   Из цитаты Ленина:»Дайте мне организацию большевиков и я переверну всю Россию»

   Но где эта организация, которая сможет перевернуть всю Украину?

   Нет такой организации, все продажные.

 5. солдат срочник:

  Посмотрел текст проекта пенсионной реформы,которую должны были согласовывать с народом! (между прочим), так вот на первый взгляд она как бы для простых пенсионеров и чернобыльцев, военных, как обещал Шамбир пока не должна касаться, однако там записано, что наша пенсия теперь уже не будет Державной, уже не будет термина Инвалид Войны, а Особа з iнвалiднiсттю, и самое главное -всех подгоняют под Закон про загальнодержавне пенсiйне забезпечення, на что Мы согласия своего не давали! Считаю, что нужно немедленно реагировать на подобного рода попытку лишить нас, еще пока имеющихся наших ЗАКОННЫХ ПРАВ, путем обращения лидеров всех чернобыльских организаций, к депутатам ВР о непринятии пенсионной реформы в таком виде, а именно : сохранении статуса наших Державных пенсий и так далее… , если конечно потом депутаты собираються жить в этой стране. За все придеться нести ответственность, даже если и на том свете…

  • Мариуполь:

   Да это так со ст.49.

   Но ведь Стаття 54. ДЕРЖАВНА ПЕНСІЯ ОСОБАМ, ВІДНЕСЕНИМ ДО КАТЕГОРІЇ 1 ТА У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА — осталась без изменения.

   Может изменение в 49-ой изъятием из п.(а — державної подразумевается чем-то иным, чем это предположительно с нашей точки зрения?

 6. Микола:

  А ми навіщо? Що так і залишимо? Не обовязкого революція! Пора діяти цивілізованно через міжнародні суди та організації,через ООН.Вони ж там не знають яке в нас «правосуддя».Необхідно просити допомоги в непродажних — патріотичних адвокатів,і звертатись,не чекати,щоб у нас все забрали.

 7. АНОНІМ:

  Чому нічого не кажуть що було в Конституційному суді ?

  • солдат срочник:

   Научно-практическая конференция в КС это тоже какой-то, да результат! И может быть Виктор Васильевич решит ознакомить общественность с какими либо итогами этой встречи, но процесс коституционного подання это процесс не одной-двух недель, а более длительный! Сейчас же актуальная угроза я думаю в том, что: депутатам, судьям, прокурорам, министрам и так далее положена Державна пенсия, а ликвидатору-чернобыльцу, который в тяжелую минуту защитил свой народ и свою землю ценой своего здоровья, здоровья своих последующих поколений, а для каждой вдовы еще и ценой жизни — оказываеться по Проекту Пенсионной Реформы нельзя иметь Державну пенсию, только по Закону про обов’зкове загальнодержавне пенсiсiйне страхування, то есть на общих основаниях и при наличии хороших отчислений в ПФ !? А как же Конституция, день которой будет послезавтра отмечаться на государственном уровне! По Конституции Мы в правах разве ВСЕ не равны!? Как можно отбирать уже существующее у людей на данный момент право? Вот это сейчас и главный и насущный вопрос пока на этой неделе не протолкнут эту реформу в таком виде, а потом хоть обращайтесь хоть Конституционный, хоть в Европейский хоть в какой либо суды, но ведь лучше конечно до этого просто не допускать, или нет…?

 8. ВЛАДИМИР:

  ШО ПЕТЯ СКАЖЕ ТО И БУДЕ….

  • солдат срочник:

   Сейчас,в эти минуты под стенами Кабмина около сотни военных пенсионеров требуют не разового перерасчета своих пенсий,а законодательно закрепить этот принцип на постоянной основе, к ним вышли представители от правительства и следующая встреча назначена на 3 июля,у нас в Украине около 500 тысяч военных пенсионеров. Эта сотня у стен КМ не ждет пока им Петя скажет!

 9. виктор:

  Проясните ситуацию с постановой КМ 180 от 16.03.2017. по поводу безплатных лекарств,сегодня терапевт отказала ссылаясь на то что в перечне этих лекарств нет. А в перечне за то есть — контрацептивы,лекарства от вшей и тому подобное. Постанова начинает действовать с 1.07. ПРИЕХАЛИ!!!!!!

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов