Чи стануть чорнобильці здоровішими в 2017-му?

2017 рoку пoчaв діяти нoвий пoрядoк oздoрoвлeння грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи. В Укрaїні зaпрaцювaв нoвий мexaнізм виплaти грoшoвoї дoпoмoги для людeй віднeсeниx дo 1-Ї кaтeгoрії тa дітeй-інвaлідів, інвaлідність якиx пoв’язaнa з нaслідкaми Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи. Дoклaднішe в сюжeті нaшиx кoлeг.

Якщo сaнaтoрнo — курoртнe лікувaння для ліквідaтoрів І кaтeгoрії в мeжax 5 250 грн. , якe включaє в сeбe клімaтoтeрaпію тa спoживaння мінeрaльнoї вoди зaдoвoльняє oблaснoгo кeрівникa фoнду інвaлідів Микoлу Дибінa, тo на мою думку, це зовсім не відповідає реаліям. Тому що, ліквідатори маючи професійні захворювання, повинні отримувати якісне лікування не 18, а 24 дні на високотехнологічному медичному обладнанні у клінічних санаторіях. Для цього потрібно не дифирамби співати владі, а відстоювати законне право ліквідаторів на якісне лікування, залучаючи до цієї роботи всі важелі впливу в межах Конституції і Законів України. Найперше, почати з народних депутатів, які пройшли в Верховну Раду України від того чи іншого виборчого округу. На ці кошти дійсно можна відпочивати в «сараях», бо ця ціна встановлена на соціальну путівку. А ні керівник Департаменту Людмила Корнієнко, ні обласний чорнобильський » лідер», не озвучили інформацію з приводу того, що за право отримати якісне лікування ліквідатор І категорії повинен буде доплатити різницю вартості із свого карману. А результатом цього задуму Уряду стане те, що більшість ліквідаторів клюнуть на дану удочку, не будуть лікуватися, а думатимуть забирати грошима. Але 5 250 грн це компенсація держави за путівку, коли ви дійсно їдете лікуватися. А компенсація за невикористану путівку в 2018 році матиме набагато скромніші розміри, як завжди на розсуд Кабміну. Все зводиться до того, щоб взагалі така компенсація за втрату здоров»я( пільга) на оздоровлення була ліквідована.

Лариса Погребняк

7

7

12 комментариев к записи “Чи стануть чорнобильці здоровішими в 2017-му?”

 1. василий:

  Кто то путёвку уже в этом году по новому заказал или это очередное бла бла бла.

 2. боец РККА:

  я только прочитал, и уже сразу выздоровел !

 3. сулима:

  Нет не бла, бла заказывай но нужно будет доплатить за 5300 путевка это за половину курса. Откройте цены в санатории и убедитесь.

 4. фома:

  не многие чернобыльцы ещё имеют здоровье, которое позволяет совершать поездки в санатории на оздоровление. Всё это связано с хлопотами и перемещениями, которые многим уже и ни к чему. Нужно по заявлению чернобыльца выплачивать ему на руки всю сумму, что причитается на санаторно-курортное лечение (стоимость путёвки),и посылать правительство хитрожопых подальше.

 5. CЕМ:

  С сегоднишними ценами на комуналку — 5250грн. превратится во вчерашние 3200грн. А с марта семнадцатого повышается цена на електроенергию, поднятие минималки тоже к 3200грн. Вот и всё санкурлечение. Надо добиваться того, что бы ликвидаторов І категории лечили и оздоравливали по реабилитационным путёвкам в связи с приобритёнными болезнями при ликвидации аварии на ЧАЕС, тобиш по профзаболеваниям.

 6. дмитро:

  через таких вождів як микола дибін такі й пенсії і такі й соціальні гарантії . пацана все влаштовує виділя собі найкращому потрошку тай живе помаленьку . здоровя закінчується а маленьке коритце кинуть но но но . і такіж самінькі і в основному і районні вождики . з 11 ро-ку я був майже на всих акціях в столиці і приїхав один раз і дибін один однісінький . їх там в полтаві ні членів ні получленів . раз у рік зібрались фінанси розписали і через рік повтор .такий голова такі члени така й організація .

 7. Влад:

  И так по всех областях, областникам всё хорошо и их всё устраивает, какие бы гадости та или иная власть над ликвидаторами не проводила бы. Янукович с Азаровым отобрали выплаты по судовым решениям и ввели Постанову 1210,/которая работает и по сегодня/ все обласники «СЧУ» промолчали, сейчас Порошенко с Яценюком и Гройсманом «покращуют» в разы круче Яныка, а этому хрычу полтавскому прикормлённому опять хорошо. Ну когда вы уже о простых людях думать будете,ведь верно же замечено, что наши болячки по которым инвалидности мы имеем напрямую связанные с Чернобылем, то есть есть профзаболеванием.Отсюда и санкурличение должно быть соответственно реабилитационным, которое стоит в два раза больше.

  • Микола Полтава:

   Наш Дибін Микола Юхимович дуже давно в чорнобильських начальниках Полтавської області, очолює обласний Фонд инвалідів, під яким два чи три райони області ходять. Організаця ця є дочірним відокремленим підрозділом Союз Чорнобиль України. Сидить цей дядько на зарплаті у облдежадміністрації. Його і Шкурпелу Віктора Павловича обласного із СЧУ включають у всеможливі комісії від чорнобильців, на яких ця парочка не відстоює права чорнобильців, а голосують так, як потрібно, дійсно любій владі. Любить він на зустрічах розказувати про те, що він мінімальщик, що він проти малої чорнобильської пенсії. А сам ні пальцем не поворушив, щоб щось змінити на краще. В минулому році не виступили ці діячі проти введення в Полтавській області Порядку по перевезенню ліквідаторів у міжміському та міжобласному пасажирському транспорті. По всій Україні люди їздили як завжди, беручи нульві квитки за посвідченнями, а в Полтавській області ліквідатори мусили в минулому році брати за свої кошти, а потім іти в соцзахист і здавати використані квитки і на протязі місяця поверталися гроші. Цікаво, ви і в цьому році здасте наші законні права у цих перевезеннях? Мовчимо хлопці. А що ви будете робити, коли знову влада зміниться, знову переформатуєтесь, вам же не звикати. Свої інтереси важливіші за спільні.Головне, щоб владі подобалося.

 8. ликвидатор 86:

  Дыбин, Шкурпела и ему подобные ездят по специальным путевкам которые стоят намного выше. Это плата за молчание и сдачу интересов чернобыльцев. Также они сами себя награждают. Кто у корыта тот и получает награды. Эти «товарищи» имеют гос. награды. А как же можно себя обделить? Будут они долго и нудно сидеть у корыта. Никто их не уберет.

 9. 25 гвардейська Чапаевськая:

  У Дыбина в Лубнах есть поддержка в лице Юрченка , который все эти годы у него на коротком поводке. И не пойму тогда я ту толпу, которая за Юрченком ходит. Что Дыбин, что Шкурпела, это типа не заменимые «заслужённые-перезаслужённые» самые чернобылистые, которые здали ликвидаторов, что при януковиче, что при порошенко. Шкурпела голосовал за постанову 1210. Вот так побратимы,сначала надо спросить этих Дыбиных, Шкурпел, Юрченков за то, что народ дурачат.

 10. алекс:

  ребята Дыбин Н Е еще ничего по сравнению со шкурпелой. дыбин хоть на комисиях или встречах ога и прочее гавкает за срочников и минимальщиков и пытается хоть как то помочь ликвидатору-инвалиду ,а тот ушлепок (шкурпела)вообще никого не видит ничего не слышет кроме своих окруженцев из жополизов.Видать покойный андреев про таких как шкурпела говорил —ШКУРНИКИ.

 11. НИКОЛАЙ:

  23 января этого года вызвали в соц.защиту и предложили санатории где лечат ИБС гор.БЕРДЯНСК. А почему в БЕРДЯНСК так как я вписываюсь в 5.250 гривен без доплаты. Я согласился с 15.августа на 18 дней. Вот и все дорогой ВАСИЛИЙ. Все очень просто. Прийди в СОЦ. службу и пусть они тебе выберут санатории по твоему ЗАБОЛЕВАНИЮ, они знают как это делать и на ту сумму которая нам 1-кат.положена 5.250 найдут САНАТОРИЙ. Все очень ПРОСТО.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов