Мінсоцполітики: З нового року постраждалі від аварії на ЧАЕС громадяни зможуть самі обирати заклад для оздоровлення

title uk
З 2017 рoку пeрeдбaчeнo зaпрoвaджeння нoвoгo пoрядку зaбeзпeчeння сaнaтoрнo-курoртними путівкaми пoстрaждaлиx грoмaдян в чaстині вільнoгo вибoру ними сaнaтoрнo-курoртнoгo зaклaду — Уряд прийняв пoстaнoву „Дeякі питaння сaнaтoрнo-курoртнoгo лікувaння тa відпoчинку грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи”.
Мінсoцпoлітики ініціювaлo прийняття тaкoгo рішeння з мeтoю нaдaння мoжливoсті нaйбільш сoціaльнo-врaзливій категорії осіб вибирати за бажанням будь-який заклад України для санаторно-курортного лікування або отримувати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.
Із 2017 року діятиме новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, роз’яснюють у Міністерстві. Він, зокрема, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому кожному буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.
Крім права самостійного вибору, також постановою Уряду передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування, і порядок виплати такої компенсації.
Про те, що такий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування постраждалих громадян підвищує ефективність використання бюджетних коштів, переконливо засвідчує досвід виконавчого комітету Вінницької міської ради, яким у 2015 році цей механізм було запроваджено. Досвід був схвально оцінений як постраждалими особами, так і санаторно-курортними закладами, зазначають у Мінсоцполітики.
источник

28

5

8 комментариев к записи “Мінсоцполітики: З нового року постраждалі від аварії на ЧАЕС громадяни зможуть самі обирати заклад для оздоровлення”

 1. Вова:

  Красиво написано, а как дойдёт к делу, дают маленький и ограниченый список, самых плохих и дешевых санаториев, в которые то и ехать страшно.

 2. Е.Самойлов:

  Похоже, в следующем году я в Санаторий не поеду. Почему?, — спросите меня Вы, а потому, что появилось три стороны, а там где три хохла там — восемнадцать мнений… В этом году мне отказались компенсировать стоимость проезда в санаторий, под тем предлогом, что денег в бюджете именно на эту статью нет… И шо, вдруг на будущий год у Порошенки появятся для нас деньги? 2 стороны будут согласны, а у третей денег не будет. Куйня вся это!

 3. Виктор:

  Будем брать деньгами.

  • Е.Самойлов:

   Виктор! Вы не поняли, нам предлагают ситуацию, где собираются трое. Один продает путевку, второй покупают путевку, третий дает на это деньги. Все это работает только в том случае, если у третьего будут на это деньги. А теперь внимательно читаем действующее положение Закона «Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України.
   Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік;» Т.е. в этом году мне уже отказали в оплате проезда к месту санаторно-курортного лечения, т.к. у третьего нет денег, теперь пытаются украсть у меня и саму возможность получить путевку в санаторий, т.к. все будут в ситуации самостоятельного лечения. А денег на самодеятельность нет и не будет…

 4. чаэс:

  наотдыхали

 5. срочник:

  все будет гораздо проще,так как госпитали перевели в санатории, и выдают туда путевки, лечение в госпитале приравняют к санаторно-курортному,так что ни компенсаций ни монетизаций не ждите.

 6. 30 ЛЕТ ГЕНОЦЫДА ЛПА.ВСЕМ ЗДОРОВЬЯ И УДАЧИ.:

  В ГОСПИТАЛЬ ДАВНО УЖЕ ПУТЕВКИ. А В САНАТОРИИ НЕ ЛЕЧАТ .ВСЕ ПРАВИЛЬНО ВЫПИШУТ С УЛУЧШЕНИЕМ В М..Г.

 7. Вова:

  Разговаривал с винничанами, говорят что это сплошной лохотрон. У них ихний департамент, которым когда-то курировал Рева, находит несколько самых дешёвых и галимых санаториев, и из этого списка предлагает ехать лечиться чернобыльцам. Никакого сомостоятельного выбора, выбор только из того что предлагают. Какой хороший санаторий возьмёт чернобыльца за 3,800 грн. которое выделяет государство, если нормальная путёвка стоит 7-8 тысяч грн.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов