Омбудсмен пояснила, чим загрожує Україні невиконання нею рішень ЄСПЛ

Нeвикoнaння Укрaїнoю рішeнь ЄСЛП – цe сoрoм для дeржaвниx oргaнів тa інструмeнт суспільствa для вимaгaння врeгулювaння ситуaції

Нeщoдaвнo Єврoпeйський суд із прaв людини пeрeдaв дo Кoмітeту міністрів Рaди Єврoпи пoнaд 12 тисяч спрaв з нeвикoнaння рішeнь нaціoнaльниx судів Укрaїни. Тaкe рішeння спрямoвaнe нa тe, щoб укрaїнськa влaдa сaмoтужки зaxищaлa прaвa грoмaдян всeрeдині свoєї дeржaви тa ствoрилa влaсну прaвoву систeму, якa б дoзвoлилa грoмaдянaм нe звeртaтися зa дoпoмoгoю дo Єврoпeйськoгo суду з прaв людини. Прo цe рoзпoвіли під чaс прeс-кoнфeрeнції у «Глaвкoмі» Упoвнoвaжeнa Вeрxoвнoї Рaди з прaв людини Вaлeрія Луткoвськa, прeдстaвник Упoвнoвaжeнoгo, нaчaльник Упрaвління з питaнь підгoтoвки кoнституційниx пoдaнь тa дoтримaння прaвa нa дoступ дo публічнoї інфoрмaції Іринa Кушнір.

Укрaїнa систeмaтичнo упрoдoвж 16 рoків нe викoнує рішeння Єврoпeйськoгo суду з привoду усунeння прoблeми нeвикoнaння рішeнь нaціoнaльнoгo суду. ЄСПЛ вирішив, щo 12 тисяч зaяв, які підпaдaють під спрaви «Івaнoв прoти Укрaїни», пeрeдaються дo Кoмітeту міністрів Рaди Єврoпи. Зa словами Кушнір, цей механізм налаштований на те, щоб змусити державу вжити певних дій для вирішення проблеми.

«Цим рішенням було вкотре підкреслено в жорстких формулюваннях, що дотримання гарантованих конвенцій прав людини — це справа державна. Не Європейського суду, не Комітету міністрів. Ніхто, крім держави, не буде займатися правами людини всередині держави», — говорить представник Уповноваженого.

Валерія Лутковська додає, що ЄСПЛ помітив дивну тенденцію свого перетворення на частину української національної судової системи.

«Тому що система українська виносить рішення, а особа може домогтися виконання і відшкодування за тривалістю виконання завдяки Європейському суду з прав людини. Європейський суд відчув себе українським касовим апаратом, який єдине, що робить, — нараховує певну суму справедливої сатисфакції за невиконання та вимагає виконання вже конкретного рішення справ», — говорить омбудсмен.

Також вона зазначає, що судова та виконавча влада має консолідувати зусилля для вирішення цієї проблеми та створити власну правову систему.

«Консолідуватися можна шляхом встановлення нової системи, яка дозволить виконувати ефективно такі рішення та дозволить, якщо порушений термін виконання, отримувати людині компенсацію, не звертаючись до Європейського суду з прав людини», — говорить Лутковська

Створення власної ефективної правової системи буде більш вигідне для України, адже справедлива сатисфакція – додатковий тягар для державного бюджету.

«Якщо говорити про справедливу сатисфакцію станом на липень 2017 року, то за 7 місяців держава сплатила 561 тисячу євро тільки в якості справедливої сатисфакції. Державі значно вигідніше все робити всередині і платити з державного бюджету ті видатки, які потрібно сплатити згідно з рішеннями національних судів, ніж чекати, поки буде справедлива сатисфакція, додатковий фінансовий тягар для державного бюджету. Державі буде вигідніше створити власну ефективну правову систему», — розповіла Лутковська.

Також вона зазначила, що Україна сплатила як справедливу сатисфакцію в 2016 році 1 млн 209 тисяч євро, а в 2015 році — 966 тисяч євро.

Лутковська зауважує, що має відбутися чесний діалог, в якому держава визнає, що не може виконати зобов’язання перед громадянами.

«Держава взяла на себе ці зобов’язання, держава не може його виконати, у держави інший економічний стан – держава має відкрито сказати про це суспільству, та вказати на те, що змоги виплатити немає. Має бути політична воля до такого діалогу», — говорить Лутковська.

Також Кушнір додала, що невиконання Україною рішень ЄСЛП – це сором для державних органів та інструмент суспільства для вимагання врегулювання ситуації.

«Це сором для державних органів. Це констатація ігнорування рішень Європейського суду. Але це перемога для суспільства. Тепер суспільство має інструмент для того, щоб вимагати реальних заходів, які допомогли б виконати рішення не тільки тих заявників, які звернулися, а й потенційних. Тепер Комітет міністрів Ради Європи буде наглядати за тим, як Україна врегульовуватиме цю ситуацію, як вона буде впроваджувати міжнародні стандарти захисту», — сказала Кушнір.

Пропонуємо переглянути запис прес-конференції:   ВИДЕО

Источник:

27

3

13 комментариев к записи “Омбудсмен пояснила, чим загрожує Україні невиконання нею рішень ЄСПЛ”

 1. Кіндрат:

  Звичайно сором. Але це сором, який є порушенням законності. Все балансується на межі злочину влади по відношенню до своїх громадян. Чомусь про себе ця влада, яку МИ ОБРАЛИ, не забуває. І для цього їй не потрібні ніякі ЄСПЛ. Ті хто є владою тупо збагачуються за наш рахунок.

 2. Vitaliy:

  цитата:»рішeння спрямoвaнe нa тe, щoб укрaїнськa влaдa сaмoтужки зaxищaлa прaвa грoмaдян всeрeдині свoєї дeржaви тa ствoрилa влaсну прaвoву систeму»-ми вже знаємо під яким соусом вони захищають права громадян приклад тому постанова 1210(про поліпшення пенсійного забезпечення…) і ще:не має правової системи,треба створити.За роки незалежності вони вже настворювали,-може вже досить їх терпіти???

 3. Чарльз:

  Выход только один — суд Линча, нчиная с «шоколадного» поца и заканчивая Лутковской !!!

  • Стас:

   Запитання до омбудсмену: що конкретно вона робить, щодо порушення прав мільйонів українців,не виконання рішення судів, ОЗУ- Конституції ??? В відставку(на смітник), такого захисника !!! А хто її взагалі обирав ? Народ,чи призначали,собі угодних ???

 4. Кіндрат:

  По телевізору почув страшну річ. Виявляється президент очолює корупцію в Україні. Це ж державна таємниця. А така на вигляд порядна людина… англійською розмовляє. До цього я вважав головним корупціонером дядька Івана з нашого ЖЕКу, слюсара-сантехніка. Такий хапуга! Не потягнув Іван у «мировом масштабе». Як той Чапаєв, мов не знає.
  Ну, хто про це дізнався, ви ж дивіться, нікому ні слова…, бо Путін нападе!

  • Стас:

   Да,Кіндрате,ви праві,ворог України- Путін ! Ось,як треба людей зомбувати:щоб не бачили,не чули,не відчували,як їх грабять,виживають з осель,вбивають…

   • Кіндрат:

    Порівнюю (по суті моніторю) коментарі на різних сайтах, телефонні дзвінки на радіо, телебаченні (голосування по телевізору) за останній час. Видно, що люди прокидаються. Життя примушує шукати вихід з глухого кута (через шлунок і гаманець швидко ДОХОДИТЬ!) Але все ж таки не так швидко як хотілося б. Ситуація визріває.

    • Стас:

     СЛАВА БОГУ !!! Теж,помічаю протризвіння у більшості!Але деяким соромно зізнатись, навіть собі, про поразку (приймають,як особисту поразку). Нічого,скоро все пройте(холодильник,гаманець,лікування)…

 5. боец РККА:

  Омбудсмен от власти, что мы от нее хотим услышать ? Она так же будет спасать свой зад, видать приходит то время, если начинает оправдываться

 6. Микола:

  У цій заяві Лутковської, ми чітко бачим захисника уряду,а не прав людини.

 7. Аноним:

  Лутковська відпрацьований матеріал як і громадянин войтов від счу!
  Тому в них язик розвязався!

 8. Микола:

  Україні легче штраф заплатить чим виконувати Європейські рішеня судів….

 9. ВЛАДИМИР ХАРЬКОВ:

  СВОИМИ ДЕЙСТВИЯМИ И БЕЗДЕЙСТВИЯМИ УКРАИНА УЖЕ НАГАДИЛА И МАЙДАУНЫ — ПРОСТЫЕ ЛЮДИ -НЕ ПОЛУЧАТ ОБЕЩАННОГО ОТ ЭТОЙ ВЛАСТИ -НИ ХРЕНА !!!!!!!!!!!ИХ ИСПОЛЬЗОВАЛИ КАК ПРЕЗИРВАТИВ!!! ПОСМОТРИТЕ НА ЗАПАД :ОБЩИНЫ ВЕНГРОВ РУМЫН ПОЛЯКОВ ПОДНИМАЮТ ГОЛОВЫ — ИМ НЕ НАДО НАВЯЗЫВАТЬ УКРАИНСКОЕ: НИ ЯЗЫК НИ ШКОЛЫ — ПЕРЕГНУЛИ РУКОВОДИТЕЛИ!ЖИРИК ГОВОРИЛ-» УКРАИНА САМА СЕБЯ УНИЧТОЖИТ И РАЗВАЛИТ НАДО ПОДОЖДАТЬ- ТАМ УКРАИНОЙ ПРАВЯТ ТАКИЕ СПЕЦИАЛИСТЫ ЧТО РУКА МОСКВЫ О ЧЁМ ОНИ ГОВОРЯТ- НИ ЧТО ПО СРАВНЕНИЮ С МОЗГАМИ ПАРУБИЯ ГРОЙСМАНА РЕВЫ ВАЛЬЦМАНА И ПР!»ЖАЛЬ СЕБЯ СВОЮ СЕМЬЮ ДРУЗЕЙ И ДАЖЕ ВРАГОВ ПОТОМУ ЧТО ЖИВЁШЬ В Э Т О ВРЕМЯ НА УКРАИНЕ!

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов