Пенсійний Фонд України влаштував судову тяганину

bc71421bafec81e18f5286b0e94779a7.pngІз жoвтня місяця 2017 рoку тривaють бeзпeрeстaнні   дискусії, кoтрі    з січня цьoгo рoку    зaпoлoнили oкружні aдміністрaтивні суди. Ліквідaтoри aвaрії нa Чoрнoбильській AEС   зaкидaли oстaнніx   пoзoвaми щoдo зaбeзпeчeння    прaвa нa пeнсійнe зaбeзпeчeння відпoвіднo дo стaтті 59 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи». Нa   дивo   упрaвлінням   ПФУ вдaлoся   пeрeмудрити   суди, нaвіть   їx   нaйвищу інстaнцію – Вeрxoвний   Суд.

A причинoю цьoму пoслужилo дoвільнe трaктувaння суті нoрми зaкoну.   В oснoві бeзпліднoї супeрeчки ляглo   xибнe пoсилaння нa цілкoм зрoзумілу   і нeдвoзнaчну сутність   визнaчeнь   чиннoгo   зaкoну. Нa жaль, oкрeмі чoрнoбильці тaкoж   дoдaли дьoгтю у цю супeрeчку, oскільки пoчaли зaxищaтися від нeвмoтивoвaниx зaпeрeчeнь.

Ключoвoю тeзoю   свoїx дoмaгaнь , щoб зaблoкувaти нaшe   прaвo,    прaцівники ПФУ   видaють припущeння, щo нібитo «пaртизaни» — військoвoзoбoв’язaні, зaлучeні дo ліквідaції aвaрії нa Чoрнoбильській AEС, нe мaють стaтусу військoвoслужбoвців, пo-пeршe, a пo-другe, їx призoв нe   вклaдaється у тeрмін «стрoкoвa службa». Між іншим, Вeрxoвний Суд України   визнав   ще у 2016 році, що ліквідатори, з числа призваних на військові збори, мають   незаперечний   статус військовослужбовців.

Облудність   такого підходу підтверджує   розхожа   фраза « Казнить нельзя помиловать». В залежності від місця коми у давні часи   вирішувалось життя   людини.

Судді підхоплюють мотивацію відповідачів по справі   і у задоволенні   добре обміркованих позовів   відмовляють , оскільки на їх думку ( витяг із рішення Львівського апеляційного адміністративного суду, справа №876/6457/18):   «Посилання позивача на його   призов на спеціальні військові збори та участь   у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в складі діючої військової   частини як підставу перерахунку його пенсії відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   не заслуговують   на увагу, оскільки   наявність права   на вказаний перерахунок пенсії пов’язується   з участю у ліквідації відповідних наслідків саме під час проходження дійсної строкової служби».

Для   встановлення   істини зануримося в тіло   чинної зараз норми Закону.    Дослівна   редакція   третьої   частини статті 59 ЗУ №796-12:
«Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань,                                                                                                                                 у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю,

пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб   —   з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року»;

(стаття 59 із змінами, внесеними згідно із   Законами України від 01.07.92 р. N 2532-XII,
  від 05.10.2006 р. N 231-V,у редакції Закону України   від 03.10.2017 р. N 2148-VIII,
  зміни, внесені   підпунктом 5 пункту 2 Закону України   від 03.10.2017 р. N 2148-VIII, застосовуються з
  01.10.2017 р.)».

Вимога наявності   «строкової служби»   чітко зазначена   лише для   осіб, «які брали участь   у військових навчаннях із застосуванням   ядерної зброї».

Заради справедливості зазначу, що в редакції 2006-того року    вимога   «строкової служби» була:

«   Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати,що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

{ Частина третя статті 59 із змінами, внесеними згідно із Законом N 231-V (   231-16   ) від 05.10.2006 }».

    Але в   чинній редакції Закону №796-12 і   постанови   Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року №851   «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для   ліквідаторів   аварії на Чорнобильській АЕС»   такої вимоги   для ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС   немає.

Ярослав Олійник, голова обласного   ГО «Прикарпатбат Чорнобиль».

48

6

34 комментариев к записи “Пенсійний Фонд України влаштував судову тяганину”

 1. Совет да любовь:

  «Для встановлення істини зануримося в тіло…»

  Панэ Ярослав, хочешь установить IСТИНУ, а заодно и заняться чем-то полезным? Напиши письмо пану Парубию, он подписывал Закон и 100% знает для кого именно были приняты изменения в ст.59.
  Пока, что от наличия на сайте твоих многобукаФФ-приСпущеннь пользы кому-либо — НОЛЬ.
  После размещения на этом сайте официального ответа Парубия будет видно, правильно ли Пан Ярослав «занурювався в тiло» или же Парубий со своими друзямы из ВР показал средний палец «пaртизaнам» — військoвoзoбoв’язaним и всем остальным участникам ЛПА с погонами на плечах, за исключением лиц из находившихся на «дійснiй строковiй службi».
  Выбачаюсь за свiй «французськый».

  • Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

   Я уже звернувся до пана Парубія. Адже ПФУ заблокував виконання чинних рішень судів щодо пенсійної надбавки за понаднормативний трудовий стаж. Також протизаконно. Чекаю на відповідь. В ситуації ст. 58 такої неохідності не вбачаю, оскільки є чітка і зрозуміла її редакція.

  • Vitek:

   Как то смотрел выступление Мосийчука на 112 канале,где он говорил/утверждал,что 59 статья только для срочников. Но тогда возникает вопрос,что мешало законотворцам просто изменить порядок начисления в старой редакции статьи 59? И было бы как то так,без кривотолков:
   Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати,встановленої законом на 1 січня відповідного року».

   Какие будут мнения?
   P.S. За срочников рад!

   • Вы,что хотели...:

    Vitek,нужно перед тем как печатать еще раз прочитать,но народ Вас понял и услышал!Вы в правильном направлении мыслите,более того в Верх.Раде есть Законопроект № 8355(о 5-кратке для ликвидаторов)! Удачи!

 2. Л И К В И Д А Т О Р:

  ГОСПОДА, ЗАЧЕМ ВАМ СПРАШИВАТЬ У ТОГО, КТО ВАМ, ОДНОЗНАЧНО, КАК И ПЕНСИРННЫЙ ФОНД, СОВРЕТ И ГЛАЗОМ НЕ МОРГНЕТ???? ЕСТЬ ЗАКОН, ЕСТЬ СТАТЬЯ И ЕЕ ТРАКТОВКА ОДНОЗНАЧНО ГОВОРИТ ЗА УЧАСТИЕ ВСЕХ ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ. ЕСТЬ ЛИНГВИСТИЧЕСКАЯ ЭКСПЕРТИЗА, КОТОРАЯ, ПО МОЕМУ, СМОЖЕТ РАЗВЯЗАТЬ ЭТОТ ГОРДИЕВ УЗЕЛ, ДЛЯ ВСЕХ — РАЗ И НАВСЕГДА. ДА, ЭТО СТОИТ ДЕНЕГ, НО ИГРА СТОИТ СВЕЧ???!!! ПОЧЕМУ ИО НИКТО И НИКОГДА НЕ ЗАДУМАЛСЯ НАД ЭТИМ ВОПРОСОМ ЕЩЕ ТОГДА, КОГДА СУДИЛИСЬ ЗА ЗАРПЛАТЫ, А ПФУ НАГЛО ПЕРЕКРУЧИВАЛО, ДА И СЕЙЧАС ПЕРЕКРУЧИВАЕТ НОРМУ ПОСТАНОВЫ ГОС.КОМИТЕТА СССР ПО ТРУДУ и СОЦИАЛЬНЫМ ВОПРОСАМ, ВЦСПС 153/10-43 ОТ 07.05.1986г. о 60% премии. ПРЕМИИ, ПООЩРЕНИЯ И ВОЗНАГРАЖДЕНИЯ НАЧИСЛЯЮТ В СООТВЕТСТВИИ С ДЕЙСТВУЮЩИМИ ПОЛОЖЕНИЯМИ НА УВЕЛИЧЕННЫЕ СОГЛАСНО ПУНКТА 1 ПОСТАНОВЛЕНИЯ ЦК КПСС, ПРЕЗИДИУМА ВЕРХОВНОГО СОВЕТА СССР, СОВЕТА МИНИСТРОВ СССР И ВЦСПС ОТ 7 МАЯ 1986 ГОДА № 524 — 156 ТАРИФНЫЕ СТАВКИ(СДЕЛЬНЫЕ РАСЦЕНКИ) И ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ….. ПФУ, ССЫЛАЯСЬ НА ЭТУ ПОСТАНОВУ, ПИШЕТ, ЧТО ПРЕМИЯ ЗА РАБОТУ РАБОТНИКА, В ЗОНЕ ЧАЕС, ВЫПЛАЧИВАЛАСЬ В СООТВЕТСТВИИ С ДЕЙСТВУЮЩИМИ НА ПРЕДПРИЯТИИ, СИСТЕМАМИ ПРЕМИРОВАНИЯ. ТАКИМ ОБРАЗОМ — ВСТАВИВ СЛОВО » НА ПРЕДПРИЯТИИ» ПФУ УМЫШЛЕННО ВВОДИТ СУДЫ В ЗАБЛУЖДЕНИЕ, ЗНАЯ, ЧТО НА ПРЕДПРИЯТИИ НИКТО И НИКОГДА ТАКИХ ПРИКАЗОВ НЕ ВЫДАВАЛ. НО НИКТО И НИКОГДА НЕ ПРЕДАЛ ЭТОМУ ЗНАЧЕНИЕ. А НАДО ОБРАТИТЬСЯ К ЛИНГВИСТИЧЕСКОЙ ЭКСПЕРТИЗЕ И ПО ПЕРЕКРУЧИВАНИЮ ПОСТАНОВЫ № 153/10- 43, И ПО ТРАКТОВКЕ СТ. 59 ЧЕРНОБЫЛЬСКОГО ЗАКОНА, А НЕ ПОЛАГАТЬСЯ НА МИЛОСТЬ ПАРУБИЯ И ОСТАЛЬНОЙ ШАЙКИ ДЕПУТАТСКОГО КОРПУСА, КОТОРЫЕ И ПАЛЬЦЕМ НЕ ХОТЯТ ШЕВЕЛИТЬ, В ЗАЩИТУ ПРОСТОГО ОБЫВАТЕЛЯ…..

 3. степан подльск одеская обл:

  да какие премии выдавали партизанам

  • Віктор:

   Степан подльск,одеская обл.Партизанам кратность нараховувалась з голої тариф.ставки..,але при нарахувані пенсії ПФ повинен враховувати 400р премії,про це говориться в п.6 Постанови 1210.Просто ПФ морозиться,та і специ ПФ неуки.

  • Л И К В И Д А Т О Р:

   ПОВЫШЕННЫЕ НА 100% ТАРИФНЫЕ СТАВКИ, 60% ПРЕМИИ, А ТАК ЖЕ НЕ БОЛЕЕ 400РУБЛЕЙ — ЗА НАБРАННЫЕ 25 РЕНТГЕН, ДОЛЖНЫ БЫЛИ ПЛАТИТЬ ВСЕМ. И КТО ТОГДА ВНИКАЛ, ЗНАЛ, КАК ОБЕЩАЛИ, ЗАКРЕПЛЯЛИ ПОСТАНОВАМИ И ДОЛЖНЫ БЫЛИ ПЛАТИТЬ??? НО РЕЧЬ СЕЙЧАС ИДЕТ НЕ ПРЕМИЯХ, ХОТЯ И ЭТО НЕ СОВСЕМ МАЛОВАЖНО, А ОБ ЭКСПЕРТНОЙ ОЦЕНКЕ И ПРАВИЛЬНОЙ ТРАКТОВКЕ СПЕЦИАЛИСТАМИ — ЛИНГВИСТАМИ, ЛЮБОГО ТЕКСТА, ВПЛОТЬ ДО ЗАПЯТОЙ. ПОДАТЬ ИМ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ ЭКСПЕРТИЗЫ, НА ПРАВИЛЬНОСТЬ НАПИСАННОГО САМОГО ТЕКСТА И ТОЛКОВАНИЕ ДЕЙСТВУЮЩИХ СТАТЕЙ ЗАКОНА. ЭТО И РАССТАВИТ ВСЕ ТОЧКИ СОПРИКОСНОВЕНИЯ.

  • аноним:

   их и командировочным не выдавали,но должны были,узнали спустя 25 лет. Но увы,не у каждого получается, «вернуть» даже по бумагам премии

   • Віктор:

    Постанова 1210,пункт 6—врахування 400р премії.

 4. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  Побратими! Я не проти експертиз, але норма зазначеного мною закону чітка. У попередній редакції вимога строкової служби для ліквідаторів була, а зараз її нема. Припускаю, що автори правки могли проморгати. Але на підтвердження права «партизанів» на застосування осучасненого розміру, звертаю увагу — бралась зарплата на рік участі конкретного ліквідатора в роботах в зоні підвищеної радіації. Непорівняні величини.

 5. кутепов:

  Мне кажется или вы такую пургу несете шо кошмар.Иисус им скажет они не поверят.Конституционный суд,указ гаранта,суды всех уровней,смерти чернобыльцев им все до лампочки,а лингвистическую комиссию они послушают ну не бред.Веревку пеньковую,или куля у лоба.

 6. АНОНІМ:

  Пане Ярослав по цій темі зв’яжіться з Семенчуком Н.М.

  • Совет да любовь:

   Семенчук Н.М. — це новий Голова Верховної Ради, який буде зобов*язаний на запит дати чiтку ОФIЦIЙНУ вiдповiдь для кого внесенi змiни в ст.59 Закону-796. Чи такий же звичайний пенсіонер, як i Пан Ярослав — «генератор особистих припущеннь»?

 7. николай:

  А как же Закон Украины № 2262-ХІІ статья 3 пункт *Г*.

  • Совет да любовь:

   Напиши заявление о переходе на пенсию по Закону Украины № 2262-ХІІ и получай как все, для кого выписан этот закон.

   • Віктор:

    Совет да любов,при переході на 2262,застосовується ст45 Загальнообовязкового…і буде осучаснення відносно 2007р,з 1197гр.

 8. Совет да любовь:

  Віктор: размеры пенсии по Закону Украины № 2262-ХІІ это не лоторея под названием «Постанова-1210″ (повезло — не повезло). Закон 2262-ХІІ выписан на идеологии справедливости — размеры пенсий выше у тех, кто имел: более высокое звание, большую выслугу лет, занимал более высокую должность перед уходом на пенсию.

 9. Петр:

  Вы тут спорить, срочники, партизаны , а кадровые военные , мчс, милиция , то они где? Солдаты получает в три раза больше офицера. То ЭТО что? Пожарные откачивали и подовали воду , разбирали хлам и т.п. и там не было рядовых и офицеров а были Все вместе. А тут получается каждый тянет одеяло на себя а ведь мы все ликвидаторы и закон должен быть один на всех.

 10. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  Мене вражає позиція авторів, які нібито мені заперечують. Приміром п. Кутепов мої роздуми називає «пургою». «Совет да любовь» накидується на пана Семенчука. На сайті мають звучати аргументи, а не образи.Які тоді з нас побратими?! За права треба стояти разом. Я взагалі надалі вважаю недоречним висловлюватися з приводу тих численних проблем, які створює нам влада. Оці Ваші ЛЯПИ хтось в переглядає в чиновницьких кабінетах і регоче від задоволення. Невже Ви думаєте, що в Україні немає розумних і порядних суддів, роль яких ви нахрапом берете собі! Читайте рішення суду з приводу статті 59.
  КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  Справа № 823/1331/18
  Суддя (судді) першої інстанції: Рідзель О.А.
  ПОСТАНОВА
  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
  26 липня 2018 року м. Київ
  Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
  головуючого судді Губської О.А.
  суддів: Парінова А.Б., Беспалова О.О.
  розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року (повний текст рішення складено 27.04.2018) у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, -
  В С Т А Н О В И В
  Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якому просив:
  - визнати неправомірними дії щодо відмови в перерахунку позивачу пенсії, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, як учаснику ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС відповідно до ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
  - зобов’язати відповідно до ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснити починаючи з 01.10.2017 перерахунок позивачу пенсії з інвалідності, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, та виплатити різницю між належної до сплати та фактично сплаченою пенсією за період з 01.10.2017 до моменту здійснення перерахунку.
  Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року позов задоволено.
  На вказане судове рішення відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить зазначене рішення скасувати та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування доводів своєї скарги посилається на неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Свої доводи обґрунтовує тим, що враховуючи, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не під час проходження дійсної строкової служби, а під час зборів, то ч.3 ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на нього не розповсюджується.
  До Київського апеляційного адміністративного суду від позивача надійшов відзив на апеляційну скаргу, зареєстрований 20.07.2018 за вх. № 24059, в якому він зазначає про законність та обґрунтованість рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року та просить суд апеляційної інстанції апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області залишити без задоволення.
  У відповідності до ст. 311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
  Згідно ст. 308 КАС України справа переглядається в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
  Вирішуючи спір, суд першої інстанції встановив наступні обставини, які учасниками процесу не оскаржуються.
  Згідно з копією довідки Чорнобаївського районного військового комісаріату від 11.01.2018 №868 позивач з 13.05.1986 до 13.06.1987 був призваний на спеціальні збори з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
  Згідно з довідкою до акту огляду МСЕК Серії НОМЕР_1 позивачу 24.02.2004 встановлено ІІІ групу інвалідності по захворюванню пов’язаному з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та у відповідності до копії посвідчення Серії НОМЕР_2 позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії.
  Позивач звернувся до органу пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ від 15.11.2017 №851Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  У листі №5/К-10 зазначено, що позивач, як військовозобов’язаний з 13.05.1986 до 13.06.1987 був призваний на збори та направлявся для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Оскільки позивач проходив строкову військову службу з 03.05.1972 до 06.06.1974, а участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відбувалась не під час проходження строкової військової служби, а тому права на проведення перерахунку пенсії згідно постанови КМУ від 15.11.2017 №851 позивач не має.
  Вважаючи вказану відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
  Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що військовослужбовці та призвані на військові збори військовозобов’язані мають користуватись всією повнотою соціально — економічних, політичних та особистих прав і свобод громадян в рівній мірі, в зв’язку з чим, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до ст. 59 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи».
  Колегія суддів апеляційної інстанції, перевіряючи у межах доводів апеляційної скарги законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, зазначає наступне.
  Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
  Статтею 59 Закону України від 28.02.1991 №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (надалі — Закон №796-XII; в редакції чинній до 01.10.17р.) передбачено, що пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.
  Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків) або відповідно до статті 54 цього Закону.
  Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
  Таким чином, частиною 3 статті 59 Закону №796-ХІІ у редакції, чинній до 01.10.2017, визначено лише одну категорію осіб, які мали право на обчислення пенсії з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, а саме: особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами.
  Законом України від 03.10.17р. № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»статтю 59 Закону №796-ХІІ викладено в наступній редакції: «Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.
  Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.
  Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб — з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року».
  Закон № 2148-VIII в частині внесених змін, згідно Прикінцевих та перехідний положень, набрав чинності з 01.10.2017.
  Тобто, Законом № 2148-VIII розширено перелік категорій осіб, які мають право на отримання пенсії, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, а саме:
  1) особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань;
  2) особи, які брали участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби.
  Окрім того, згідно внесених змін суттєво змінився коефіцієнт з якого необхідно здійснювати розрахунок пенсії, а саме з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження на п’ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
  Отже, виходячи з аналізу вказаних правових норм вбачається, що з 01.10.17р. право на перерахунок пенсії по інвалідності на підставі ст. 59 Закону №796-ХІІ з розрахунку п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року мають особи наступної категорії:
  - особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань;
  - особи, які брали участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби.
  Як свідчать обставини справи, позивач з 13.05.1986 по 13.06.1987 був призваний на спец. збори по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
  Позивачу з 24.02.2004 встановлено ІІІ групу інвалідності по захворюванню пов’язаному з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК Серії НОМЕР_1.
  Таким чином, позивач, будучи призваним на спец. збори по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та отримавши у зв’язку з цим інвалідність, на переконання колегії суддів, належить до числа осіб, на яких поширюється дія ст. 59 №796-ХІІ та яким, на її підставі має бути здійснений перерахунок пенсії виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
  Проте, за твердженням відповідача, право на перерахунок пенсії мають виключно пенсіонери з числа осіб, які на момент участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС проходили дійсну строкову військову службу.
  Статтею 10 Закону №796-ХІІ передбачено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов’язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках — не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців *, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.
  Відповідно до примітки до вказаної статті до військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовозобов’язані, призвані на військові збори, військовослужбовці-жінки, а також сержанти (старшини), солдати (матроси), які перебувають (перебували) на дійсній строковій службі у збройних силах, керівний і оперативний склад органів Комітету державної безпеки, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань.
  Отже, в розумінні вказаної статті військовозобов’язані, призвані на військові збори для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є військовослужбовцями та прирівнюються до осіб, які перебувають на дійсній строковій військовій службі.
  Аналогічний правовий висновок наведено у постанові Верховного Суду України від 1 березня 2016 року (справа 21-1887а15).
  З огляду на те, що позивач на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС був призваний спец. зборами, доводи пенсійного органу про відсутність правових підстав для віднесення ОСОБА_2 до категорії осіб, які мають право на перерахунок пенсії згідно ст. 59 Закону №796-ХІІ є необґрунтованими.
  Інших підстав для відмови позивачу у перерахунку пенсії по інвалідності на підставі ст. 59 Закону №796-ХІІ пенсійним органом не наведено.
  Враховуючи наведене, колегія суддів погоджуються з висновками суду першої інстанції щодо обґрунтованості заявлених позовних вимог. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, зроблені у відповідності з нормами матеріального та процесуального права, у зв’язку з чим колегія суддів не знайшла підстав для задоволення апеляційної скарги.
  Відповідно до ст. 316 КАС суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду — без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
  За таких обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції винесене з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду першої інстанції, у зв’язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
  Керуючись статтями 243, 308, 310, 315, 321, 322, 325, 329 КАС, Київський апеляційний адміністративний суд, П О С Т А Н О В И В
  Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії — залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року — без змін.
  Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

  • Совет да любовь:

   Панэ Ярослав, своим «Пенсійний Фонд України влаштував судову тяганину, ты пытаешься сделать ЦАПОМ-ВIДБУВАЙЛОМ Пенсионный фонд Украины, который не является законодательным органом. Т.е., пытаешься сделать белыми и пушистыми Парубия и его правящую коалицию из Верховной Рады, которые НЕ ВНЕСЛИ изменения в ст.59 Закона-796 ДЛЯ ВСЕХ ВОЕННОСЛУЖАЩИХ из числа участников ЛПА 1-й категории и соответственно НЕ ВНЕСЛИ необходимых изменений в Госбюджет для увеличения финансирования таких расходов.
   Я уже писал, хочешь доказать, что я не прав — напиши запрос Парубию, и выложи его официальный ответ на сайте. Почему ты, а не я? Потому, что пройдя по всей цепочке «текст изменений от инициатора изменений — выводы комитета — внесение поправок и голосование — стенограммы заседаний и т.д.» понял, что это покращення л-и-ш-ь для тех, кто принимал участие находясь на действительной срочной службе.
   Положительное решение суда, которое ты выложил, с высокой долей вероятности будет зарублено Верховным Судом. Почему? — я уже описал.

  • Vitek:

   А почему в судах нет единого мнения на этот счет? У нас,те кто обращался в суд по 59 ст. в апеляционном ВСЕ проиграли. Ну вот как такое может быть?

 11. ДЛЯ ТЕХ ЛПА-ОПА КТО НЕ ДОЖИВЕТ ДО ЗАМЕНЫ УДОСТОВЕРЕНИЙ НЕДОСТАЮЩИЕ СПРАВКИ ВЫДАДУТ В МОРГЕ? СТАЛКЕР-86:

  ДЛЯ ТЕХ ЛПА-ОПА КТО НЕ ДОЖИВЕТ ДО ЗАМЕНЫ УДОСТОВЕРЕНИЙ НЕДОСТАЮЩИЕ СПРАВКИ ВЫДАДУТ В МОРГЕ? СТАЛКЕР-86

 12. СТАЛКЕР-86:

  ПОЧЕМУ ВОЕННЫЕ РАБОТАЛИ ЗА РЕНГЕНЫ А СТАТУС ДАЮТ ПО ВЫЕЗДАХ. КУДА МЫ ТОГДА ЕЗДИЛИ НА КУРОРТ?

  ДЛЯ ТЕХ ЛПА-ОПА КТО НЕ ДОЖИВЕТ ДО ЗАМЕНЫ УДОСТОВЕРЕНИЙ НЕДОСТАЮЩИЕ СПРАВКИ ВЫДАДУТ В МОРГЕ? СТАЛКЕР-86

  • mosKalik:

   Не понял, ты о чем? Хочешь, чтобы рентгены учитывали к выдаче удостоверений? Давай дождемся, когда выдадут новые, чтобы их потом поменять на Планетарного масштаба участников, а рентгены потом к следующей замене. Скучно живем, сами просим поменять нам удостоверения… А пенсия, льготы — ерунда! Лишь затем, когда из золота лить удостоверения будут и утверждать в ООН на ассамблее, раз в 4 года, то можно заикнуться о пенсиях для партизан-ликвидаторов.

  • Вы,что хотели???:

   Пане Ярослав не беріть до уваги та серця коментарі піхатого «срочника»,що маскується під псевдо»совет да любовь». Підтримую пропозицію ліквідатора, щодо обєднення зусиль з Семенчуком М. М.,та іншими не байдужими людьми до захисту законних прав ликвидаторів,зокрема —»партизанів».Також вважаю за доцільне не нехтувати правовою підтримкою розробниками Законопроекту № 8355 від 15.05.2018 р.(про 5-кратку для ліквідаторів) депутатів ВерховноїРади,адже там є професійні юрісти.Також вважаю за доцільне підтвердити визнання факту деякіх обстановин,що мають ознаки,що можно кваліфикувати як дискрімінаційні ,що і було визнанно Уповноваженним с прав людини,що є по суті в Постанові Каб.Мин.№ 851 від 15.11.2017 р. Вважаю,що вже після цих дій треба звертатися з вимогою до Головного науково-єкспертного Управління при Верховній Раді,стосовно остаточного трактування і всіх «запятих» з викладенням всієї правової позиції права ліквідаторів-військовослужбовців. Божаю здоровя та мудрості всім .

   • Аноним:

    Что полезного можно ожидать от Семенчука Н.М. Имея первую группу инвалидности он и сено косит и в церкви служит и занимаеться судами. Как так может быть. У него же і-я группа инвалидности. Мапазматик.

  • ЛЁША:

   статус дают по болячке 1 категорию .а остальные по выездам 2-3 категорию .а рен .можно и дописать

 13. Аноним:

  ЧЕРНОБЫЛЬЦЫ ВЕРТЕ!!!
  ПРИЙДЕТ ПОРА , ПОКОЯ , РАДOСТИ, ДОСТАТКА…
  НО К ТОЙ ПОРЕ , НА НАШИХ ПЯТКАХ , НАПИШУТ НАШИ ИМЕНА!!!

 14. СЛУХИ О СМЕРТИ ЛИКВИДАТОРОВ 1 КАТЕГОРИИ ОКАЗАЛИСЬ ПРЕУВЕЛИЧЕНЫ, ЕЩЕ МНОГО ОСИБ ВЫЖИЛО:

  , ПОЭТОМУ МЕНЯЮТ УДОСТОВЕРЕНИЯ НЕ ВСЕМ!
  ЧЕРНОБЫЛЬЦЫ ВЕРТЕ!!!
  ПРИЙДЕТ ПОРА , ПОКОЯ , РАДOСТИ, ДОСТАТКА…
  НО К ТОЙ ПОРЕ , НА НАШИХ ПЯТКАХ , НАПИШУТ НАШИ ИМЕНА!!!

 15. Вы,что хотели...:

  Срочнику(Совет да любовь) Твоя ложь о якобы не внесении в Закон ВСЕХ «військовослужбовців , —-это пропаганда срочника,который не желает,чтоб и другие «військовослужбовці в розумінні викладенному в ст.10 «— не имели нормальных пенсий,а поэтому этому ВВшнику ни Суд ни Совесть ни чего не значить!

  • Вы,что хотели...:

   В тексте есть опечатка,но вся логика комментария понятна каждому.

 16. герой:

  грошей нету не фига и курноша хороша ,трохи грошей разведём и на хорошенку возьмем

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов