Пропозиції Міністерства соціальної політики до проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного та соціального забезпечення окремих категорій осіб” (реєстр. № 10169 від 20.03.2019 р.),

Piccy.info - Free Image Hosting

внeсeнoгo нa рoзгляд Вeрxoвнoї Рaди Укрaїни нaрoдними дeпутaтaми Укрaїни Крeмінeм Т. Д., Бурбaкoм М. Ю., Бричeнкoм І. В. тa ін. (пeршe читaння)

  1. Міністeрствo сoціaльнoї пoлітики   підтримaє зaкoнoпрoeкт у рaзі пeрeдбaчeння нeoбxідниx кoштів у Дeржaвнoму бюджeті Укрaїни нa 2020 рік.

2.Зaкoнoпрoeктoм прoпoнується:

-   нaдaти прaвo нa oтримaння путівки бeз лікувaння oсoбі, якa супрoвoджує oсoбу з інвaлідністю 1 групи нa сaнaтoрнo-курoртнe лікувaння;

—     рoзширити кoлo oсіб, які мaтимуть прaвo нa oтримaння дeржaвнoї пeнсії oбрaxoвaнoї з п’ятикрaтнoгo рoзміру мінімaльнoї зaрoбітнoї плaти, встaнoвлeнoї зaкoнoм нa 1 січня відпoвіднoгo рoку. Дo тaкиx oсіб прoпoнується віднeсти   учaсників   ліквідaції нaслідків aвaрії нa ЧAEС, військoвoслужбoвців тa oсіб, які брaли учaсть у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

За діючими умовами пенсійного забезпечення, відповідно до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 № 796-ХІІ (далі – Закон № 796)   пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і   пенсії у зв’язку з втратою годувальника   внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження у 1986–1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 та 57 Закону № 796, а також розміри пенсій, меншими від яких не можуть бути пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи осіб, віднесених до категорії 1 (як учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, так і потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи).

При цьому, мінімальні розміри пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначені для   І групи — 285 % , для ІІ —   255 % та ІІІ групи інвалідності — 225 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для   військовослужбовців строкової служби, які є учасниками аварії на ЧАЕС або інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї і внаслідок чого стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до Закону   № 796 або за бажанням цих осіб – із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня відповідного року.

Військовослужбовці, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виконували свій військовий обов’язок.

Для осіб,   які брали участь у ліквідації наслідків   інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї з числа військовослужбовців, пенсійне забезпечення може визначатися як за нормами Закону № 796, так і за нормами Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з   військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ХII з урахуванням грошового забезпечення.

Виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі.

Діючим законодавством громадян із числа тих, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, в ядерних випробовуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї віднесено до 1-3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Розширення кола осіб, які матимуть право на отримання пенсій з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, потребуватиме додаткових коштів з Держаного бюджету України. За інформацією Пенсійного фонду України для 43 522 осіб додаткова потреба в коштах становитиме 1 935,6 млн грн   на рік.

 

Щодо забезпечення путівкою без лікування особи, що супроводжує особу з інвалідністю І групи на санаторно-курортне лікування, Мінсоцполітики розроблений та схвалений Кабінетом Міністрів України   проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо забезпечення санаторно-курортними путівками”, яким передбачено забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, які мають І групу інвалідності та за висновком лікаря потребують постійного стороннього догляду чи допомоги, та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, санаторно-курортним лікуванням разом із супроводжуючою особою.

Обсяг фінансових витрат протягом 2020–2022 років для забезпечення путівками без лікування 408 осіб, що супроводжують громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, які мають І групу інвалідності та за висновком лікаря потребують сторонньої допомоги, становитиме 8   241,5 тис. гривень.

Також слід відмітити, що одним із принципів бюджетної системи України Бюджетним кодексом України визначено збалансованість, виходячи з якого повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період.

В особливих умовах використання державних коштів, прийняття законодавчої пропозиції потребує врахування стану соціально-економічного   розвитку держави, збалансування додаткових видатків з наявними бюджетними ресурсами.

Источник:

50

49

47 комментариев к записи “Пропозиції Міністерства соціальної політики до проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного та соціального забезпечення окремих категорій осіб” (реєстр. № 10169 від 20.03.2019 р.),”

 1. аноним:

  їли,срали,мазали… Скільки раз на цьому сайті сайті писали,обговорювали,щоб всі ліквідатори мали такуж пільгу на комунальні платежі,як і військові. От чим відрізняється в/з ,якого призвали через підприємство,від того,що через війскомат????????? Да все просто,у всіх переговорщиків,зі стажем,пільга по ком. платежам 100%,за людей не думають навіть самі «великі» лідери…

  • Аноним:

   Такое впечатление что на сайте в основном выпускники школ для умственно отсталых. При чём здесь льготы? Законопроект предлагает ВСЕМ ликвидаторам 1 категории платить пенсию как срочникам! Смысл данного сообщения а том, что Министерство поддерживает этот законопроект. Нужно объяснять что значит ВСЕМ? Или сами попробуете понять? Ни один злобный писатель не посмотрел сам законопроект, зато сколько желчной бредятины накалякали. Читайте первоисточник, а не додумывайте всякую х…ю!

 2. Виктор:

  Кто то может объяснить по человечески, что тут нагородили

 3. Аноним:

  А тем отличаются военные во все времена есть военные Кроме того что работали в зоне еще и несли службу жили в палатках (кстати без каких либо удобств) наряды караулы итд И самое главное по приказу и попробуй откажись сразу сразу прокуратура и срок А ЗАВИСТЬ ПЛОХАЯ ШТУКА

 4. Кутепов:

  Чем опять недоволен?Вот же выродок.

  • аноним:

   на себе подивись дородок!!! звістно тебе все влаштовую,бо в тебе завжди була пільга 100 відсоткова по комуналці,і гадки не маєш,як воно 50% з пенсією в 4000грн…

 5. кутепов:

  у меня пенсия 3368 гривен а комунальные льготы не имею практически бо часный дом без газа.75 киловат света 4 куба воды в месяц и 2400 раз в год на тонну угля при цене 6-9 тысяч за тонну угля вот и все льготы за комуналку.Посчитай если не тяжело.Гривен 200 в месяц.Так кому жить тяжелее?Про болячки молчу,хвастать нечем.

  • аноним:

   200грн.-це не 2тис.грн. в місяць(1кімната),а щодо болячок,то тут всі багаті…

   • Виктор павлов:

    Это льгота 200грн а так на сезон 4-5 тон это 25-30 тыс выходит

 6. кутепов:

  Вы не поняли.Это мне столько компенсируют решта за мой счет.

 7. изя из ...:

  [censored] 6-8-10 верните и неуй умничать.

 8. Федор:

  Снова гражданские в пролете,пятикратка для военных.

 9. Серж:

  Надо дать повышенную пенсию только всем ликвидаторам независимо гражданскиц или военный только 1986-1987 год А ТО ЧТО ПОЛУЧАЕТСЯ ВОЕННЫЙ 1990г получит в разы больше чем гражданский ликвидатор 1986г Да конечно человеку будет обидно Ну а льгота прериготива военных Да это лично мое мнение я никому не навязую

 10. Сергей:

  Да с постановы видно все останется как было это не страна а кошмар это искуственная страна

 11. Кутепов:

  Сергей ты сепар?

 12. аноним:

  не неси чушь,что 88/90г на курорт были призваны?за гражданских скажу-ездили на зароботки по несколько раз а одного чудика знаю 8раз ездил.так что закрой хлеборезку,военкоматовские были под присягой и не тебе судить и считать какой год ликвидаторы.такие как ты и разделили ребят.ганьба тебе

  • аноним:

   гражданские по приказу,от предприятий,мин.здрава по 8 раз не ездили,не мели ерунды,и тоже были и под присягой и под клятвой,и грозили увольнением,а вот с военкоматами ну ооочень много откупились,то чего нельзя было сделать мол.специалистам на предприятии…

   • аноним:

    все верно не делить на военных и гражданских! А если и делить то по годам намного справедливее

 13. Кутепов:

  Я кадровый был никак не отмазаться,а надо было послать всех на х.й и не ехать,молодой был дурной.кстати тоже 88 89 год.Верните здоровье и пенсию минималку мою 3368 в трубочку и в дупло .

 14. Гражданский 86:

  На сайт мы чернобыльцы, умники. Там до людей быстрей доходит.

 15. Семен:

  Так там вроде все участники ликвидации аварии упоминаются:

  — …рoзширити кoлo oсіб, які мaтимуть прaвo нa oтримaння дeржaвнoї пeнсії oбрaxoвaнoї з п’ятикрaтнoгo рoзміру мінімaльнoї зaрoбітнoї плaти, встaнoвлeнoї зaкoнoм нa 1 січня відпoвіднoгo рoку. Дo тaкиx oсіб прoпoнується віднeсти УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧAEС, військoвoслужбoвців тa oсіб, які брaли учaсть у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю…-

 16. Серж:

  Семен я лично за но??? Не замарачивайся это телько ВОЕННЫМ Вспомните закон о срочниках то же думали все ликвидаторы аж нет Тут же такая же ситуация Это устраняют дискриминаций между военными

 17. Дмитрий:

  Вседа поражало, что ПЕНСИЯ определяется постановлением Кабмина (про 1210). Это же бред…

 18. Гражданский 86:

  Там поправки в 54ю статью-это для гражданских.

 19. Аноним:

  В особливих умовах використання державних коштів, прийняття законодавчої пропозиції потребує врахування стану соціально-економічного розвитку держави, збалансування додаткових видатків з наявними бюджетними ресурсами.

 20. Никол:

  РЕБЯТА ЭТО ТОЛЬКО ПРОЕКТ,А СКОЛЬКО ИХ УЖЕ БЫЛО???

 21. Анатолий С.:

  Что вы ругаетеся как детки в садика каму больше икакую конфеку дали ???

 22. Петрович 2 гр.80% Одесса мама:

  Вот прочитал все комменты Какие же убогие все получаются Спорите и не понимаете из за чего.
  Что делите, то, что минисоцполитики оставило все как прежде Минимальщикам повышения НЕТ. так, что успокойтесь и не травите друг другу голову, не делайте нервы, как говорят у нас в Одессе.

 23. нищий ликвидатор:

  я помню пенсионерам мвд 17г обещали поднять пенсии а получилось развели как котят и нас на…ут загод много уйдут мир иной

 24. Іван:

  КМУ це виконавча гілка влади і Кабмін повинен виконувати закони, а не знищувати закони своїми дебільними постановами. На це вона і виконавча гілка влади. А КМУ діє по принципу (Как хачу так и ворачу). Ліквідатор є ліквідатором і через якіб структури він не приймав участі у ліквідації аварії на ЧАЕС немає різниці.Ми всі стали інвалідами від радиактивного опромінення.А для КМУ це вигідно, щоб розбити ліквідаторів на маленькі групи і маніпулювати ними як їм вмгідно. ЦОГО ДОПУСТИТИ НЕ МОЖНА. І всі ми повинні зрозуміти це. На зарплати по 100,200,300 ну і т.д.кошти надходять,а для людей які віддали своє здоров’я за спасіння цієїж держави ніколи коштів не вистачає.Це якийсь друком. Дорогі побратими!ми повинні бути як ніколи дружні, як один міцний кулак. Всім вам здоров’я і божого благословення.

  • аноним:

   Иван,все верно! Ликвидатор есть ликвидатор и все льготы и на всех должны быть одинаковы! А нам всем держаться в крепком кулаке,а не то ,что сейчас творят раскольники(все под себя)

 25. Ликвидато:

  А вам не кажется что это написано так чтобы потом читать как кому в голову взбредет. Создаётся впечатление что что писал сочинение ученик начальных классов а не минсоц политики. Размазали все как га-но по стенке

 26. Микола:

  З того як пояснив В .Проскурін на відео , я зрозумів ,цей проект закону для всіх інвалідів ліквідаторів в тому числі військовослужбовців і далі по тексту,але тут воно написано якось розмито і не зрозуміло , прошу В.Проскуріна роз’яснити як нам правильно розуміти цей законопроект.

 27. солдат-срочник 86:

  Ни фига там не написано, содрали постанову Дурдынца от 94 года и просто тупа парят , хотя бы карбованцы на гривны поменяли , В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

 28. солдат-срочник 86:

  для всех гражданских и военных самый оптимальный вариант 6.8 10

  • *аноним:

   6,8,10 в зависимости от группы инвалидности — это неправильно.
   Правильно это, когда уровень пенсии в размере возмещения фактического ущерба будет определяться из одного уровня — например только из 10 мин.пенсий.

   • Серж:

    В рулетку оно верней и без обид кому сколько выпадет

    • *аноним:

     Так ч.1, ст.54 (из заработка в зоне отчуждения) как раз и есть рулетка-кому повезёт, а кому наоборот…

   • Е.Самойлов:

    анониму* 16:15 Чем ваше — 10 мин пенсий умножить на процент потери отличается от существующего подхода — пенсия не может быть ниже минимальной умножить на процент увеличения по группам инвалидности? А ничем… Слова разные — суть одна, пенсия не будет расти. 6-8-10 минимальных позволяет пересчитывать пенсию автоматически с ростом — уменьшением минималки.

    • *аноним:

     Если например, у кого 2-группа 80% потеря трудоспособности-это не означает, что у всего количества со 2-ой группой такой же процент потери трудоспособности, также и с теми, у кого 1 или 2-ая.
     Вот поэтому с одного уровня должна определяться пенсия в зависимости от индивидуальной потери трудоспособности, чтобы не было одинаково, у кого одна и таже группа, а % потери трудоспособности разный.

     • Е.Самойлов:

      Так в постанове 1210 именно так пенсии исчисляют, всем неодинаково, но в зависимости от зарплаты за работу в ЗО.То, что Вы предлагаете то же самое, только всем исчислять пенсии от верхней планки (10кратка в вашем случае). Не удивляйтесь, что верхняя планка окажется на уровне 2х, т.к. уровень этой планки определяет КМУ, и уровень планки будет всегда определяться именно КМУ. Вот будет отличный повод, согласно Закона, уменьшить пенсии чернобыльцам. Мне такой расклад нафиг не нужен! 6-8-10 Нижняя планка, а не верхняя…

 29. март май 87:

  да до одного места эти проценты у меня 60 процентов 3 гр пенсия 3368 и укого 40 процентов 3 гр тоже 3368 стажа если нет эти проценты пофигю а какой стаж может быть если меня призвали в 22 года

 30. ликвидатор 86:

  Рано радуетесь.Денег в бюджет не заложат и все.

 31. Іван:

  Я не можу зрозуміти одне. Для суддів,прокурорів,депутатів ну і т. д. Які пішли на пенсію раніше, то для них закон зворотньої дії не має, а з нашим законом вони [censored] те, що собака з фуфайки, як хочуть так і крутять, як циган сонцем. І всі розказують про справедливість,яка нахрен справедливість. І цій категорії пенсіонерів, я маю на увазі вище згаданих не говорять, якщо будуть кошти в б’ютжеті,а кожний рік кошти знаходяться в б’ютжеті. А Вони люди не із бідних, а тут, не знаєш як пролікуватися і вибіраєш, якщо пролікуватись, то місяць сухарі з водою будеш їсти,а якщо на їжу потратив, то не пролікуєшся.На мою думку вони хочуть нас бистріше відправити на той світ,щоб ми немозолили їм очі. Однім словом,що хочуть те і [censored] Будьте здорові.

 32. Аноним:

  Делим не убитого медведя а в итоге сосем лапу этого же медведя.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов