Різдвяні несподіванки від чиновників ПФУ

22

43

52 комментариев к записи “Різдвяні несподіванки від чиновників ПФУ”

 1. владимир:

  а я со своими решили подать на суд по пкму №851 ведь все призванные наспец -зборы подлежат к этой категории ВВР 1992Р №29 СТ 399 ПУНКТ 3 И ДА ПОМОЖЕТ НАМ ГОСПОДБ

  • владимир:

   да пожалуйста 0686008987 владимир (чернобыльский набат )

 2. Серж 86:

  Владимер конкретно???Оставляйте свои контакты что бы остальные Чернобыльцы могли с вами хотя бы проконсультироваться А не так Прикарпатцы отсудили по две пенсии и тишина а остальные Чернобыльцы и понятия об этом не имели Я так думаю что мы должны друг другу подсказывать советовать помогать К примеру как Лубны всегда делятся информацией Всем удачи

 3. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  В судах дуже легко питання вирішується,оскільки з цього приводу є рішення Верховного Суду України.

  • Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

   ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»,а/с 39,м. Калуш,77304

   • альфред:

    по рішеню постанови кму 810 і ввр1992№29 ст 399 в нас працюе адвокат готуе позовні заяви .а насщот ввр1992 я писав ще в грудні місяці

 4. Сергій:

  Володимир як з Вами зв,язатися

 5. Володимир Проскурін:

  Шановний пане Ярославе! У відвідувачів нашого сайту завжди є велика цікавість до наданих Вами матеріалів. І взагалі, до Вашого юридичного досвіду. Ми пропонуємо частіше виставляти Вашу інформацію або вести на сайті «ВОВЧ» юридичну рубрику.

  З повагою В.Проскурін.

 6. Аноним:

  Порошенко в Твиттере похвастался, что подписал закон, которым убирается из законов и нормативных актов слово «инвалид».
  Наконец-то и у Парубия праздник. Да что у Парубия — у половины Рады…

 7. кривбас:

  кто знает когда пенсии поднимут

 8. Владимир 86:

  когда рак в море свистнет,вот тогда и подымут.

 9. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  Дякую за довіру. Я займаюсь реальним захистом своїх побратимів по Чорнобилю. Я був заступником командира батальйону і маю моральний обов’язок їх захищати. Одним допоміг повернути статус ліквідатора протиправно забраний у 1997 році. Іншим допоміг набути права на пенсію. Допомагаю нашим вдовам отримати компенсацію за смерть чоловіка або набути права на пенсію по втраті годувльника. Практично завершив майже 200 судових справ щодо пенсійного забезпечення ліквідаторів другої категорії.Йдеться про дотримання вимог другої частини ст. 56 ЗУ №796-12. Контакти свої залишив на сайті. Я готовий співпрацювати.

 10. альфред:

  пане ярославе якщо можете дайте номера рішення верховного суду

 11. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
  ПОСТАНОВА
  від 20 вересня 2016 року
  Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого — Прокопенка О. Б., суддів: Гриціва М. І., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Терлецького О. О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області (далі — управління ПФУ) про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії, встановила:
  У жовтні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління ПФУ, в якому просив визнати неправомірною відмову управління ПФУ в нарахуванні та виплаті йому щомісячного додаткового збільшення пенсії на 1 % заробітку за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для нього мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії в повному розмірі відповідно до вимог частини другої статті 56 Закону України від 28 лютого 1991 року N 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон N 796-XII) та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити починаючи з 23 квітня 2012 року щомісячну доплату до його пенсії за кожний повний рік стажу роботи понад 20 років шляхом збільшення пенсії на 1 % його заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, але не вище за 85 % заробітку, відповідно до вимог пункту 2 статті 56 Закону N 796-XII, відповідні виплати провести за вищевказаний період з урахуванням виплачених за цей період сум щомісячних доплат за понаднормативний стаж роботи згідно з абзацом другим частини першої статті 28 Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон N 1058-IV).
  Суди першої та апеляційної інстанцій встановили, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 від 23 грудня 1992 року.
  З 14 січня 2007 року перебуває на обліку в управлінні ПФУ як отримувач пенсії за віком (список N 2 — ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС), призначеної відповідно до Закону N 1058-IV. Пенсія призначена зі зменшенням пенсійного віку, встановленого частиною першою статті 55 Закону N 796-XII.
  У жовтні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із відповідною заявою про нарахування та виплату щомісячної доплати за понаднормативний стаж роботи відповідно до частини другої статті 56 Закону N 796-XII із урахуванням виплачених за цей період сум щомісячних доплат за понаднормативний стаж роботи згідно з абзацом другим частини першої статті 28 Закону N 1058-IV.
  Управління ПФУ відмовило в задоволенні зазначеної заяви з посиланням на те, що відповідно до чинного законодавства України виплата пенсії постраждалим від аварії на ЧАЕС 2 категорії проводиться відповідно до норм Закону N 1058-IV і пенсія за віком ОСОБА_1 розрахована відповідно до статей 27, 28 цього Закону.
  Автозаводський районний суд міста Кременчука Полтавської області постановою від 4 грудня 2012 року позов задовольнив: визнав неправомірною відмову управління ПФУ в нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 щомісячного додаткового збільшення пенсії на 1 % заробітку за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для нього мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії в повному розмірі відповідно до вимог пункту другого статті 56 Закону N 796-XII; зобов’язав управління ПФУ нарахувати та виплатити ОСОБА_1 починаючи з 23 квітня 2012 року щомісячну доплату до його пенсії за кожний повний рік стажу роботи понад 20 років шляхом збільшення пенсії на 1 % заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, але не вище за 85 % заробітку, відповідно до вимог пункту 2 статті 56 Закону N 796-XII, відповідні виплати провести за вищевказаний період з урахуванням виплачених за цей період сум щомісячних доплат за понаднормативний стаж роботи згідно з абзацом другим частини першої статті 28 Закону N 1058-IV.
  Харківський апеляційний адміністративний суд постановою від 25 лютого 2013 року скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нову — про відмову в задоволенні позову.
  Вищий адміністративний суд України ухвалою від 23 лютого 2016 року постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2013 року залишив без змін.
  Не погоджуючись із ухвалою суду касаційної інстанції, ОСОБА_1 звернувся із заявою про її перегляд Верховним Судом України з підстави неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права.
  На обґрунтування заяви ОСОБА_1 додав копії рішень Вищого адміністративного суду України від 17 вересня 2014 року та 21 жовтня 2015 року (NN К/800/1627/14, К/800/33608/15 відповідно), які, на його думку, підтверджують неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень статті 55, пункту 2 статті 56 Закону 796-XII та статей 27, 28 Закону N 1058-IV.
  Просить ухвалу Вищого адміністративного суду України від 23 лютого 2016 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2013 року скасувати, а постанову Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 4 грудня 2012 року залишити в силі.
  Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав.
  Так, у справі, що розглядається, суд касаційної інстанції, залишаючи без змін рішення апеляційного суду, погодився з його висновком про те, що оскільки ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону N 1058-IV, її перерахунок може проводитися за правилами цього Закону, а положення пункту 2 статті 56 Закону N 796-XII в цьому випадку застосуванню не підлягають.
  Водночас в ухвалах, наданих на порівняння, суд касаційної інстанції дійшов висновку про те, що особам, яким призначена пенсія на підставі Закону N 796-XII, перерахунок пенсії має здійснюватись за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (чоловіки — 20 років, жінки — 15 років) шляхом збільшення пенсії на 1 % заробітку за рік.
  Аналіз наведених рішень суду касаційної інстанції дає підстави вважати, що він неоднаково застосував зазначені норми права.
  Законом N 796-XII визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, умов проживання і трудової діяльності, соціального захисту потерпілого населення.
  Відповідно до частини другої статті 27 Закону N 1058-IV за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, — відповідно до цього Закону.
  Тобто, цією нормою надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом N 1058-IV або спеціальним Законом N 796-XII.
  Як установили суди, ОСОБА_1 обрав умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, встановлені спеціальним Законом N 796-XII.
  Відповідно до пункту 2 статті 56 Закону N 796-XII право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки — 20 років, жінки — 15 років, із збільшенням пенсії на 1 % заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 % заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком N 1, чоловіки — 10 років і більше, жінки — 7 років 6 місяців і більше — не вище 85 % заробітку.
  У зв’язку з цим для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, порядок обчислення стажу роботи має пільговий характер та визначений в пункті 2 статті 56 Закону N 796-XII.
  Аналіз викладеного положення Закону свідчить про те, що воно визначає особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Відповідно до абзацу другого частини першої статті 28 Закону N 1058-IV за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
  Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ця розрахункова величина має пільговий характер і визначена в пункті 2 статті 56 Закону N 796-XII як сума заробітку за кожний рік роботи понад установлений цим пунктом стаж роботи.
  Таким чином, особам, яким призначена пенсія на підставі Закону N 796-XII, перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років — для жінок і 20 років — для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1 % заробітку за рік.
  Аналогічна правова позиція вже була висловлена Верховним Судом України у постановах від 10 червня 2008 року (справа N 21-1748во07) та 7 липня 2015 року (справа N 21-727а15).
  Відповідно до вимог статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд має право у разі неправильного застосування судом норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору, скасувати судове рішення (судові рішення) та залишити в силі судове рішення (судові рішення), що було помилково скасовано судом апеляційної та/або касаційної інстанції.
  Оскільки у справі, що розглядається, суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального права щодо спірних відносин, а рішення судів апеляційної і касаційної інстанцій наведеним вище висновкам не відповідають, то ухвала Вищого адміністративного суду України від 23 лютого 2016 року та постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2013 року підлягають скасуванню, а постанова Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 4 грудня 2012 року — залишенню в силі.
  Керуючись статтями 241 — 243 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України постановила:
  Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
  Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 23 лютого 2016 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2013 року скасувати, а постанову Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 4 грудня 2012 року залишити в силі.
  Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 3 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
  Головуючий О. Б. Прокопенко

  • Виктор:

   Сверх 20 лет у инвалидов,я думаю будут не большие суммы.10-20 лет(%) наверное будет небольшая прибавка!

 12. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  oliynuk17@i. ua

 13. владимир:

  ДА ЛЕГКО СЕРЁГА 0686008987

 14. Сито С.А.:

  ПФУ будет возражать или обжаловать иск?
  Нанимать юриста или можно получить от Вас консультацию?

  • Л И К В И Д А Т О Р:

   НАНИМАТЬ В ПОМОЩЬ ЗНАЮЩЕГО ЭТУ ТЕМУ ЮРИСТА,А ЛУЧШЕ САМОГО ВЛАДИМИРА.

 15. Лариса _Лубни:

  «Лубенська міська громадська організація інвалідів «Ветерани Чорнобиля» висловлює Вам, Ярославе вдячність за Вашу роботу по відстоюванню порушених прав чорнобильців-ліквідаторів, членів Вашої організації у судах. Ми, як ніхто, розуміємо важливість підтримки колективу однодумців і безпосередню допомогу якраз членам організації.

  Сьогодні наш колектив » ЛМГОІ»Ветерани Чорнобиля» приймає участь у Всеукраїнському мітингу, відстоюючи право ст.59, та ст.10(примітка) ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

  Настав час дійсного об»єднання у ті чи інші колективи, для відстоювання своїх інтересів. Зрозуміло, що інтереси у різних категорій громадян — різні. На практиці видно, що влада навіть військових та представників силових структур «пустила по світу». Тому вони сьогодні і нагадують про себе. Ми підтримуємо як сам ініційований захід, озвучені вимоги та відстоюємо і свої інтереси згідно чорнобильського Закону.

  • аноним:

   акция 17.02. 2018, Лариса,якооого Чернобыльского Закону ?????!

  • Скорняк:

   Лариса дело в том, что пенсии по ст. 59 корректируется разными показателями и вот одно из них это показатель средней з/платы которая входит в формулу:
   16 сiчня 2018
   Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в сумі 6 598 гривень 71 копійка, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнта заробітної плати за листопад 2017 року при призначенні пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
   Дело в том, что данный показатель увеличился и уменьшил коэффициент (несмотря на увеличение мин.з/платы) этим сильно влияет на размер пенсии и может действительно привести ее к размерам меньше минимальной по постановлению 1210.
   МОЕ МНЕНИЕ ПАРТИЗАНАМ, ВОЕННЫМ,СИЛОВИКАМ и т.д. не нужна ст. 59. это тупиковый путь.
   Лариса не вводите нас в заблуждение Вы как Сусанин водите нас по окружным дебрям, не нужно нас отвлекать от правильного выбранного пути 10-8-6.
   Первый путь это предложение Я.Олийника это реально увеличить немного пенсию. Второй путь это постоянно и методично добиваться от ВРУ, Мин.соц.политики 10-8-6 для всех инвалидов ЧАЭС. Вода камень точит.

   • Вован:

    Лариса, не обращайте внимание на умников, которые только на диване умничают. Ст. 59 говорит о пяти минимальных зароботных платах. Скорняк мечтает о 6-8-10 минимальных пенсий за возрастом. Мечтайте на диванах, господа. А кто стучит, тому открывают. Лубны, не обращайте внимания на говорунов.

 16. альфред:

  спасибі пане ярославе хай господь вас охороняе

 17. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  Моя порада ліквідаторам другої категорії щодо виявлення порушень законодавства при призначенні і нарахуванні пенсії.Зверніться у рідне управління ПФУ і витребуйте розпорядження про призначення і розміри пенсії.Я надав свою електронну адресу.Скопіюйте і надішліть мені. Я без зайвих потуг виловлюю недоречності і порушення закону.Вирахую навіть Ваші недоплати щомісячно.Обіцяю на кожне звернення відповісти.

 18. УС- 605 чаэс,1986г.:

  Ярославу Олійнику та Ларисі м. Лубни! Вдячний Вам за таку допомогу.Бережіть себе,Така,гнила влада,розумніших від неї не поважає.Успіху Вам та здоров»я. З повагою.

 19. Юрій:

  Ділова пропозиція. Дай Вам Бог здоров*я та наснаги в боротьбі за права чорнобильців.

 20. григорій:

  може хто скине на сайт копію позовної заяви?

 21. григорій:

  може хто скине на сайт копію позовної заяви, та рішення верховного суду?

 22. Ярослав Олійник,голова обласного ГО "Прикарпатбат Чорнобиль":

  Для підгоовки позовної заяви потрібно мати роспорядження про Вашу пенсію. Там є складові нарахування і в залежності від застосованих механізмів складається зміст. Першим кроком є витребування в управління ПФУ розпорядження,потім пишеться заява і аж тоді в разі відмови можна звертатися до суду.

 23. Скорпион:

  СКОРНЯК — Ви молодчинка,Вас поддерживаю,лучше медленнее, но всем и 6,8,10.

  • Чернигов-1986!:

   Кому это Всем??? И ликвидатору 86-87год и блатным с СельСоветов с 4-категории «потерпивших» 6-8-10? «ВСЕМ»—фактически означает НИКОМУ!!!

   • йоган вайс:

    я братцы предлагаю подать в суд по пкму № 851 на нашей стороне закон да он не для всех только для вояк рядового состава это ВВР 1992г №29 ст399 закон от09,04,1992№2262 -12 редакцыя действует с 11,10,2017г

  • Мариуполь:

   Размер пенсии должен зависеть от установленной потери трудоспособности. А 6,8,10 исключает такую зависимость, так как например 80% потери трудоспособности может быть как у инвалида I так и II группы инвалидности. Это неправильно и несправедливо.
   Если кто за словосочетание: пенсия во всех случаях не может быть меньше.
   Тогда начисление пенсии в зависимости от индивидуальной потери трудоспособности должно осуществляться расчётом от размера одной установленной суммы. Например от 10 — ти прожиточных минимумов для нетрудоспособных лиц. Например: 10м.п. х 80% или у кого 60% то 10п.м х 60%.

 24. йоган вайс:

  А МОЖЕТ РЕПУ НАМАЗАТЬ МЁДОМ А НЕ 6-8-10 Я ТОЛЬКО С КУРСОВКИ ЧЕРНОБЫЛЬСКОГО ОТДЕЛЕНИЯ ОБЛ БОЛЬНИЦЫ ТАК ТАМ ЖЕ ОДНА ЗОНА ОТ ЧЕРКАСС ДО УМАНИ И ДО КАНЕВА И ИМ ТОЖЕ 6-8-10 ?????????????????????????????? А ЗА КОЙ ???ПЕРДУНЫ ПОД 90 ДЕЛАЮТ СВЯЗЬ Я УВАЖАЮ ИХ ВОЗВРАСТ НО ЛЬГОТЫ И ВСЁ ОСТАЛЬНОЕ С НИМИ ДЕЛИТЬ НЕ НАМЕРЕН ТАК ЧТО ПКМУ №851 И БАСТА ЭТО ПОЧТИ ТОЖЕ САМОЕ У МЕНЯ 2 СРОЧНИКА ЕСТЬ ОДИН С 3й группой 35% имеет 6100 второй 2я группа 80% 13800 я думаю можно жить ? а6-8-10 у меня 2решения с 2009г и2011г и чё я имею индийское жилище которое зовётся ФИГ-ВАМ

  • срочник ВВ МВД СССР:

   йоган вайс: 18.01.2018 в 22:08

   йоган вайс не надо пиз…еть про 13800. и подливать «масло в огонь», недопонимающие поверят и новая трепня на сайте пойдет, займитесь делом, еще столько не решенных дел для ликвидаторов….

 25. йоган вайс:

  БРАТЦЫ НЕ ЗАМОРАЧИВАЙТЕСЬ №851 ЭТО ВЕРНЯК АЙДА ХОРОМ НА ПФУ Я УВЕРЕН РЕЗУЛЬТАТ БУДЕТ ЗА НАМИ А 6-8-10 ПОСМОТРИТЕ НА СТ 54 ч4 ВЫ ХОТЬ КТО ЕЁ ВИДЕЛИ В ЛИЦО ??? ЕЁ ПРАКТИЧЕСКИ НЕТ

 26. йоган вайс:

  слыш ты срочник вв я с лягавым не базарю а за свои слова зуб даю , до нового года максималка 10740 с первого января 13800 понял валерик

  • срочник ВВ МВД СССР:

   Иди к стоматологу «йоган-беззубый» понты не колоти. До нового года-Да, а с января не один срочник не имеет максимум. Так, что видно, по жизни, тебя за базар отвечать не научили….

  • Вован:

   Жаль, что срочники так рано в колодец плюнули. Теперь их пенсия будет только уменьшаться (власть хитро обмежыла начисления их пенсии годами 1014.2015,2016)Показатель для расчёта пенсий не будет подыматься выше показателя етих годов . И не будет с нового года им 13800. Ну теперь, ребята, сами за себя. А ядерщики притихли, особенно один из них, помощник Бурбака. Ведь срочников выставили ширмой, прикрывающих ядерщиков. И все камни полетели на срочников, у которых от свалившегося на них бабла крышу снесло. Многие из них начали хамить, между собой ругаться.И это только за один месяц. Они подали плохой пример. Завтра приползут к военным ликвидаторам за защитой. Но долг, как говориться, платежом красен.

   • Сергей срочник 1986 р:

    Не рано а поздно я инв 1гр 12лет не могу даже встать на ноги и никто не вспоминал решение суда
    не исполняется а вы неплохо получали до 2011г по уходу за мной жена получает 27гр в месяц так что к вам я не побегу за помощью а как у вас здоровье …

    • Аноним:

     максималку дали но вчера узнал что льготы на газ и свет отменяют из за большой пенсии

   • владимир:

    серёга ты себя не накручивай у меня та же ситуацыя только я встал на ноги а вот жену жаль она села за мной в 2004м потеряла работу по уходу за второй гр ничего нет и вот уже в июне будет 14 лет мы живём на мою минималку но я не жалуюсь хуже всего когда меня жалеют держысь братан , я думаю если ты срочник тебе дали максималку а нам надо судится по пкму № 851 чтобы можно было существовать потому как жызнь с инвалидностю это существование , крепись браток с нами нашы близкие и ненадо их огорчать владимир (чернобыльский набат )

   • ВВ МВД СССР:

    Вован.
    Колодец с которого пить никогда не стоит плевать, это мудрость народа, не знаю с чего у тебя такие мысли. Срочники всегда были и остаются за Закон. Временная подачка , это временно, ты прав, закон- на то он и закон, мы вместе со всеми за него и будём бороться. Умные поймут, а остальным «собака лает-караван идёт…»

 27. муля:

  ребята давайте жить дружно не сортесь

 28. ВЛАДИМИР:

  НУ ЧЁ БРАТЦЫ ЛЁД ТРОНУЛСЯ ДУМАЮ СО МНОЙ СОГЛАСНЫ МНОГИЕ ПО ПОВОДУ №851 ПКМУ БЫЛИ ЗВОНКИ СУМЫ ХАРЬКОВ ДНЕПР ВИННИЦА ВОЛЫНЬ ЛУБНЫ НУ САМО СОБОЙ ЧЕРКАССЫ НО ВЕДЬ МНОГИЕ ЕЩЁ И НЕЗНАЮТ ОБ ЭТОМ НАША ЗАДАЧА ДОВЕСТИ ДО МАСС ВЕДЬ В ЕДНОСТИ НАША СИЛА

 29. ВВ МВД СССР:

  Так уйди с неё, и не отсвечивай. ПРОЩАЙ…

  • йоган вайс:

   за что я нелюблю лягавых так это за то что когда ему надо он те без мыла в жопу лезет а толь ты ему стал ненужен он тя с [censored] сожрать готов ПРОЩЯЙ САМ

 30. краматорчанин:

  Йоган вайс Ты больной на всю голову.У человека 1 гр. побойся Бога. Я не верующий,но ты уже перегнул палку.Это таким как ты нечего делать на сайте.

  • ЙОГАН ВАЙС:

   ты это о чём ??? причём тут первая гр обоснуй будь так добр

  • ЙОГАН ВАЙС:

   разве у срочника вв первая гр??? так извени он погнал пургу в мою сторону так вот я так думаю он должен цынковать базар чай я ему не малец на побегушках

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов