Закінчився перший етап програми

мм3


Oсь, стислo, суть пoзивниx вимoг: Кoнституція Укрaїни в чaстині 3 стaтті 22 встaнoвилa прaвилo, згіднo якoгo при прийнятті нoвиx зaкoнів aбo внeсeнні змін дo чинниx зaкoнів нe дoпускaється звужeння змісту тa oбсягу існуючиx прaв і свoбoд.

Кoнституційний Суд Укрaїни, в рaмкax свoєї юрисдикції, рoзтлумaчив 11 жoвтня 2005 рoку в рішeнні № 8-рп/2005 (спрaвa прo рівeнь пeнсії) зміст цьoгo прaвилa: «Зміст прaв і свoбoд людини – цe умoви і зaсoби, які визнaчaють мaтeріaльні тa дуxoвні мoжливoсті людини, нeoбxідні для зaдoвoлeння пoтрeб її існувaння і рoзвитку. Oбсяг прaв людини — цe кількісні пoкaзники відпoвідниx мoжливoстeй, які xaрaктeризують йoгo мнoжинність, вeличину, інтeнсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права.

Звуження обсягу прав і свобод – це зменшення кола суб’єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики».

Здавалося б, що може бути простішим? – суду тільки і потрібно було дослідити, чи не відбулося фактичне зменшення розмірів державної пенсії інваліда ЧАЕС після змін до законодавства, чи зміни в пенсійному законодавстві України не привели до звуження обсягу вже існуючого на той час його конституційного права на пенсійне забезпечення, відповідно до статті 46 Конституції України, і в разі зменшення кількісної характеристики державної пенсії, якою виступає її розмір, поновити порушене правило, для чого поновити виплати в порядку та розмірі який існував до порушення конституційного права.

Дуже просто, на пів-сторінки судового рішення …

На жаль, всі 347 рішень судів першої інстанції аналізують що завгодно – правила соціальної допомоги в Ісландії, суть соціальних гарантій в країнах Європи для бомжів, тільки жодного слова про Україну і ч. 3 статті 22 Конституції України.

Практично по всіх рішеннях судів першої інстанції подані апеляційні скарги.

Суть одна й та ж – кожен юридичний акт, будь то Конституція України, закон чи постанова уряду, мають юридичну силу, яка встановлює обов’язковість відповідних правил реалізації цього юридичного акту в тій чи інший ситуації.

Жодна постанова уряду не може суперечить закону, а жоден закон не може порушувати правила визначені Конституцією, здається, що може бути простішим?

Чи потрібно для цього закінчувати юридичні університети? Але жоден суддя із колегій суддів апеляційної інстанції цього не знає.

Практично всі розглянуті на цей час апеляційні скарги вже містять згадку про частину 3 статті 22 Конституції України, але крім простої, без всякої аргументації, вказівки на те, що ці правила, встановлені Конституцією України, на розсуд суду, не розповсюджуються на ліквідаторів – інвалідів ЧАЕС, нічого …

Багато аркушеве дослідження про те, що цим ліквідаторам ніхто нічого не обіцяв, тому навіть конституційні гарантії для них не повинні існувати.

Частина суддів пішла ще далі — так колегія Харківського апеляційного адміністративного суду у складі: Головуючого судді: Бенедик А.П., суддів Мельнікової Л.В., Донець Л.О., в рішенні вказала, пенсія у 8,75 прожиткових мінімумів для інваліда ІІ групи, ліквідатора 1986 року, який «хапнув» максимальні 24,9 берів радіації, є реальною загрозою для економічної безпеки України (рішення в реєстрі — http://reyestr.court.gov.ua/Review/64202819).

 

Що можна сказати суддям, які їздять на комфортних позашляховиках, не думаючи про їх заправку пальним, можуть собі дозволити лікування за кордоном, жити в замках чи апартаментах – тільки те, що написано в касаційній скарзі: «Виходячи з всього вищенаведеного, суд апеляційної інстанції порахував, що відповідач, зменшивши в 5 (п’ять) разів (800/160=5) державну пенсію інваліду ІІ групи ЧАЕС, ліквідатору радіаційної аварії в 1986 році на Чорнобильській АЕС, який рятуючи суспільство в результаті переопромінювання в 10 тисяч разів понад норму допустиму для людини, діяв правомірно, в інтересах усього суспільства, для запобігання реальній загрозі економічної безпеки України, для якої виплата державної пенсії у розмірі 9 тисяч гривень на місяць є руйнівною для всієї економіки …

І ще є моральний аспект, який полягає в тому, що фізично здорові судді апеляційного суду, які заробляють в порівнянні з державною пенсію інваліда – ліквідатора радіаційної аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році, навіть до зменшення в 5 разів, втричі більше, вважають за законне зменшення ще в 5 разів цїєї державної пенсії для інваліда ЧАЕС, який за них, за їх батьків, у 1986 році врятував Україну ціною свого життя, здоров’я прирікши себе на десятиріччя життя, наповненого болю, вважають правомірним відібрати у нього останнє, аби він, починаючи з 01.01.2015 року, не створював «реальної загрози економічній безпеці України», витрачаючи бюджетні кошти на якісь там ліки та їжу».

 

Учасник ліквідації

аварії на Чорнобильській АЕС

(квітень — травень 1986 року) –

Заступник голови правління

ВГО   «Всеукраїнське об’єднання

Ветеранів Чорнобиля»

Віктор Гайдак

38

7

11 комментариев к записи “Закінчився перший етап програми”

 1. Валдис:

  Спасибо, Виктор! Для того, чтобы заставить это общество казнокрадов и разжиревших судей, для которых Закон — дышло, для набивания карманов, отдать заработанное ликвидаторами аварии, нужно очень многое сделать, и слава богу, что это делается!

 2. ВЛАДИМИР:

  МНЕ ТОЖЕ НАПИСАЛИ В РЕШЕНИИ СУДА ЧТО МОЯ ПЕНСИЯ МОЖЕТ НЕСТИ УГРОЗУ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ УКРАИНЫ .ИНТЕРЕСНО А ТЕМ ХРЯКАМ СУДЬЯМ У КОТОРЫХ ЗАРПЛАТА 300000 ТЫСЯЧ НЕ НЕСУТ ОНИ УГРОЗУ,ОТВЕТ НЕТ ПОТОМУ ЧТО ОНИ ПОЛЬЗУЮТСЯ НАШИМИ НЕДОПЛАЧЕННЫМИ ПЕНСИЯМИ ТО ЕСТЬ ПОЛУЧАЮТ ТО ЧТО НЕ ДОПОЛУЧАЕМ МЫ…

 3. ПЕТРО:

  Натомість самі судді та прокурори ,оскаржують обмежені ВР свої пенсії(пожиттєве утримання) 10- ма прожитковими мінімумами і суди задовільняють їх позови ,присуджуючи так зване пожиттєве утримання у 30-50 тис.гривен.

 4. Микола:

  Дякую,Вікторе! Хмельниччина підтримала цей почин,і теж разом з Вами бореться за справедливі пенсії для ліквідаторів.Дякую,що не залишили нас насамоті з цією «народною владою»

 5. анатолий:

  Война, смерти, уходят молодые, а вы народные избранники решаете проблемы тех, кто и так без вашей помощи знает как обеспечить себе и на многие поколения вперед достаток, путем , которым вы искусственно владеете.Где ваша человеческая совесть, где ваша присяга, что вы делаете, побойтесь Бога.Как можна вообще озвучивать подобное, вы прсто негодяи, подлецы, лицемеры.сволочи, твари безмозгие.Вам это никто не прстит.Вы все будете гореть в адском аду.

 6. ПЕТРО:

  ТІЛЬКИ ЩО ДОТЕЛЕФОНУВАВСЯ ДО РАбиновича на 112 КАНАЛ ОПЕРАТОР ЗАПИТАЛА МЕНЕ, ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗАПИТАТИ РАБІНОВИЧА.Я СКАЗАВ ЩО ПИТАННЯ СТОСУЄТЬСЯ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС, НЕВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ І ВЗАГАЛІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО ЗАКОНУ, МЕНІ СКАЗАЛИ ЗРОЗУМІЛО І ВІКЛЮЧИЛИ ЗВ’ЯЗОК. НІХТО НЕ ХОЧЕ ПРО НАС ЧУТИ ДРУЗІ.

  • секте свидетелей майдауна:

   Тоже дело! А давайте все,по-больше(кто знает и может) звонить в прямые эфиры. Если будет сотни звонков с разных регионов, хоть как-то должны ответить,если линия будет занята одним вопросом…

  • Мариуполь:

   Выходит так,чтобы включили связь, надо было соврать оператору о своём вопросе. Но тут получается, что оператор заранее предупреждён. Значит Рабинович такой же, как и те, чьи действия он подвергает публичной критике.

 7. ПЕТРО:

  Я думав як завжди буває, коли телефонуєш на якусь передачу,тебе просто тримають на зв’язку, а тут ні відключили.А давайте всі в слідуючу неділю з 20.00 попробуем ДОТЕЛЕФОНУВАТИСЬ НА 112.

 8. Кіндрат:

  Важливо, щоб наші права і законні інтереси врегульовувалися, були прописані саме в ЗАКОНАХ, а не в якихось менш значущих правових документах. Ганебна практика передачі вирішення питань на розсуд Кабінету Міністрів, або спроба вирішити їх у судах завжди буде наштовхуватися на те, що це «є реальною загрозою для економічної безпеки України»…
  А для зміни законів треба змінювати склад Верховної Ради.

 9. владимир харьков:

  экономическая безопасность не в подьёме пенсий чернобыльцам — а в управлении государством этих тварей — судей этой верх радой депутатами президентом министрами- к стати мы этих гадов сами и кормим! на наши налоги мы терпим их издевательства!наши деньги они перераспределяют между собой!!!!я писал раньше что надо сделать суд присяжных!идёт бессмысленная война- прекратить!150 миллиардов на войну- вот наши деньги и пенсии!!а пока эти деньги — воруют!супрун — расстрелять тк во время военных действий она убивает в тылу!гройсмана повесить за гланды! и всех псевдо руководителей тоже!! дальше некуда! за нами Украина!!

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов