Звернення до побратимів Чорнобильців

01 г вoвч

Тaк з 1 липня 1992 рoку пoстaнoвoю Вeрxoвнoї Рaди Укрaїни від 1.07.1992 р. № 2533-XII ввeдeний в дію Зaкoн Укрaїни «Прo внeсeння змін і дoпoвнeнь дo Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи» від 1.07.1992 р. № 2532-XII, який встaнoвив:

«26. Другe рeчeння стaтті 54 виклaсти в тaкій   рeдaкції: «При цьoму пeнсія пo   інвaліднoсті учaсникaм ліквідaції нaслідків aвaрії нa Чoрнoбильській AEС 1986 рoку,   щoдo якиx встaнoвлeнo причинний зв’язoк інвaліднoсті з Чoрнoбильськoю кaтaстрoфoю,   нe мoжe бути нижчoю:

 • пo I групі інвaліднoсті — сeми мінімaльниx зaрoбітниx плaт,
 • пo II групі інвaліднoсті — п’яти мінімaльниx зaрoбітниx плaт,
 • пo III групі   інвaліднoсті — трьox мінімaльниx зaрoбітниx плaт.

Іншим інвaлідaм, щoдo якиx встaнoвлeнo причинний зв’язoк інвaліднoсті з Чoрнoбильськoю кaтaстрoфoю, пeнсія пo інвaліднoсті нe мoжe бути   нижчoю:

 • пo I групі інвaліднoсті — чoтирьox мінімaльниx зaрoбітниx плaт,
 • пo II групі   інвaліднoсті — трьox мінімaльниx зaрoбітниx плaт,
 • пo III групі інвaліднoсті — двox мінімaльниx зaрoбітниx плaт».

Чeрeз рік чoрнoбильці вигризли у влaди щe oдин гaрaнтoвaний дeржaвoю мінімум – з 1 чeрвня 1993 рoку постановою ВР України від 17 червня 1993 року (!!!) № 3294-ХІІ було введено в дію Закон України «Про внесення змін до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 17.06.1993 року № 3285-XII (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3285-12/ed19930617):

«Верховна Рада України   п о с т а н о в л я є:

 1. Викласти статтю 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,   які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (796-12) (Відомості Верховної   Ради України, 1992 р., N 13, ст.178) в такій редакції:

В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, відносно яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не   можуть   бути нижчими:

 • по I групі інвалідності    — 10 мінімальних пенсій за віком;
 • по II групі інвалідності   —   8 мінімальних пенсій за віком;
 • по III групі інвалідності —   6 мінімальних пенсій за віком».

Це був перший і останній випадок, коли Верховна Рада ввела закон «заднім» числом, бо розлючені чорнобильці під вікнами Верховної Ради України готові були йти на штурм.

Ось чого досягли прості чорнобильці, ціною свого здоров’я, а хтось і життя.

Ці державні гарантії вже не можуть бути знищені, бо Конституція України в частині 3 статті 22 встановила правило, згідно якого при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Конституційний Суд України, в рамках своєї юрисдикції, розтлумачив 11 жовтня 2005 року в рішенні № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії) зміст цього правила:

«Зміст прав і свобод людини – це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини – це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права.

Звуження обсягу прав і свобод – це зменшення кола суб’єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики».

Але, наразі, ці державні гарантії не діють і найголовніша причина – позиція псевдо захисників наших з вами прав, які замість вимоги про негайне припинення порушення Конституції України, «напрацьовують вимоги до органів влади, а також проекти законодавчих та нормативних актів стосовно поліпшення захисту чорнобильців».

Чи потрібні Чорнобильцям «напрацьовані» «вимоги до органів влади, а також проекти законодавчих та нормативних актів стосовно поліпшення захисту чорнобильців», якщо влада відверто паплюжить Конституцію України?

Навіщо нові закони, які знищують старі і нічого взагалі не гарантують? …

 

Учасник ліквідації

аварії на Чорнобильській АЕС

(квітень — травень 1986 року)

Віктор Гайдак

ВОВЧ

 

94

5

25 комментариев к записи “Звернення до побратимів Чорнобильців”

 1. Валдис:

  Все правильно, Виктор,
  но пора переходить к конкретике.
  Что, где и когда, кто будет отвечать за мероприятие?
  Ты готов возглавить? — тогда предлагай.
  И мы поддержим.

  • 25 рентген:

   Сколько собралось чернобыльцев вместе с афганцами 20 сентября 2011 года под стенами Верховной Рады, тысяч 5,да? И так всегда, сколько не организовывай, а соберётся столько же, сам народ такой! Вот если бы каждому заплатили за выступление на Киев гривен по 500 и в поезд посадили бесплатно, вот тогда …

  • 26.04.2016 В 9.00 ЛПА НАЧИНАЮТ ВСЕУКРАИНСКУЮ БЕССРОЧНУЮ ГОЛОДОВКУ ТРЕБОВАНИЯ - ИСПОЛНЕНИЯ КОНСТИТУЦИИ . ЗАКОНОВ И СУДОВ 6-8-10.:

   ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ

 2. Кіндрат:

  Якщо влада не маючи сумління «звужує зміст прав і свобод» громадян-чорнобильців і при цьому чудово себе почуває (нікого кошмари не мучають!), то й нам треба звузити владу, верніше змінити її. Інших чорнобильців в Україні немає, а влад, точніше бажаючих стати владою пруд пруди. Вибрати можно більш-менш нормальних. І ми це зробимо! На найближчих виборах.

 3. ВЛАДИМИР:

  ВСЕ ПРАВИЛЬНО НУЖЕН ЛИДЕР И МНОГИЕ ЧЕРНОБЫЛЬЦЫ ПОДДЕРЖУТ …..

 4. Андрей:

  я за..двумя руками..время уходит..розенки и ревы беспредельничают.

 5. Стас:

  Все правильно,нужен лидер !!! Киев,я понимаю пасует(бздит)..,а зря им проще всех возглавить(конечно согласовывая снами)…

 6. чаэс им. ленина.:

  никакой я тебе не побратим я ликвидатор постарайся запомнить.

  • Аноним:

   якщо ти нам ліквідаторам не побратим то ти бидло

   • шурави:

    Побратимов твоих скоро в схроны загоним,как под Дебальцево!

    • чаэс им. ленина.:

     верно шурави а то присвоили себе бандеровское …

 7. ликвидатор:

  нажал не нравится. постараюсь объяснить почему. начиная с кравчука и по сей день ни одна власть не работала по закону и работать не будет ибо основная ее задача — наше уничтожение. призывы к акциям чреваты в настоящее время настукиванием по глупым головам дубинками и массовых действий сейчас при наличии кучи диванных монитороных борцов никогда не осуществить. только не считайте меня пессимистом…

 8. инвалид чаэс 3 группа:

  мужики минималку подымут кто знает

  • Стас:

   Да,подымут с мая м-ца !!! Спустись по ленте ниже и читай,считай…

 9. дмитро:

  інваліду чаес 3 групи . про пенцію . не піднімуть а підкинуть тричі але не впіймають ні раз . небудь наївним шоб добавили одривайсь од ліжка через біль через злидні через скруту не слухай диванних героїв (дураки добються і я своє отримаю) . у дураків теж дух кончаїться . а віктора гайдака підтримую повнітю .

 10. ЮРИЙ:

  ВИКТОР!! вы умнейший человек..порядочный с незапятнаной репутацией —-возглавте чернобыльское движение Удачи Вам.

 11. .:

  давайте я возглавлю

 12. Стас:

  с гранатами ??? давайте !

  • віктор:

   ДЛЯ ПОЧАТКУ НЕХАЙ ГАЙДУК ДОВЕДЕ ХОЧ ОДНУ СВОЮ СПРАВУ ДО КІНЦЯ . ЩОСЬ НЕ ВИДНО В НЬОГО НІОДНОГО ПОЗИТИВНОГО ЗДВИГУ . А МОЖЕ ВІН ТАК ЯК СУСАНІН ВОДИТЬ СПЕЦІАЛЬНО ПО БРЕХЛИВОМУ ШЛЯХУ . ДЕРЖАВОЮ ВСТАНОВЛЕНО ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ ДРУГІ ПРАВИЛА ІГРИ ( ЦЕ ПОСТАНОВА 1210 ) І ТРЕБА ГРАТИ І ВИГРАВАТИ ЗА ЇХ ПРАВИЛАМИ . І ДУЖЕ БАГАТО ЛІКВІДАТОРІВ ЦИМ ВЖЕ СКОРИСТАЛИСЯ . НА ПІДТВЕРДЖЕННЯ СКАЗАНОГО ПОДИВІТЬСЯ В РЕЄСТР СУДОВИХ РІШЕНЬ . А ЦИМ СУСАНІНИМ Я НЕ ВІРЮ .

   • Старик:

    РЕШЕНИЕМ КМУ нельзя ОТМЕНИТЬ ЗАКОН УКРАИНЫ и статью 58 Конституции Украины !!!

   • СЕРГЕЙ:

    уважаемый Виктор. В законе чернобыльском четко написано 10,8,и6. по желанию пенсию можна насчитать из зарплаты.но постановление 1210 азирова обман ликвидаторов. я судился за минималку ,а если у тебя была зарплата то получай по зарплате я не против.А государство УКРАИНА пусть меня необворовывает.Я соласен нада идти на киев как тогда с авганцами.нни 500 ни 1000 человек возле верховного совета или кабмина ничего не изменит.Власть боится силы.И если мы ликвидаторы не будем собачится между собой а действовать сообща то и минимальщикам и максимальщикам будет комфортнее доживать жизнь не чувствуя себя жебраком.
    С уважением ко всем ликвидаторам инвалид 3-й групы с 2005года живущего с кардиостимулятором Сергей. всем здоровя и удачи.

  • Валдис:

   Привет, Уяздовский. Как там Рева и Дейнега? Согласны прожить на чернобыльский минимум по постанове № 1210? И что, даже в суд пошли и выиграли — МОЛОДЦЫ!

 13. АЛЕКСАНДР:

  Все правильно,ненужно ждать подачек от этой дебильной власти,собераемся и на Киев

 14. роман:

  Мужик предлагает конкретные вещи! Всегда есть и будут трусонюхи, которые мутят воду!
  Гайдак лидер Лидер Лариса Пошребняк из г.Лубны!

 15. Любовь,Херсон.т.0954240582:

  Участник ЛПА июнь [censored] Да Виктор прав и нужно грамотно юридически защитить первоисточник ЗУ 796-12 от 28.02.1992года от депутатов В.Р. которие переписывают,дополняют наш Закон когда уже обосновано К.судом. Нужно выдвинуть требования от пострадавших Чернобильськой катастрофы,которие проживают вовсех областях Украины и входят в чернобильськие оъединения.Обращение грамотно написано юристами, разослать в областя, и собрать подписи нужное количество человек. указывая ФИО,статус,телефон,по реэстру могуть проверить УСЗН.Все больные чернобыльци смогуть принять участие в этой акции по защите своих прав и свобод.Берите пример с прокуроров,судьей,милиции, военных они себя защищают через Верховную Раду,и депутаты уже подготовленные голосуют за их Закон, так они оменили изменения к Закону 28.12.2014года и востановили через Конституционный суд свои права. Я готова собрать подписи чернобыльцев по всей [censored] области и передать депутатам ВР от области. Для результата нужно делать установленню дату регистрации заявы к депутатам ВР в области, одновременно по всей Украине, в течении одного месяца мы получаем ответ. При условии,Акцию озвучиваем в СМИ за 2-е недели с помощю спонсоров.Это движение нужно правильно обьеденить, организовать в эдиный организм. Это смогут только структуры чернобыльських организаций которые финансируются из бюджета и работают для постраждалых от Ч.К.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов