ЗВЕРНЕННЯ Полтавської міської ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Фoтoxoстинг yapx.ru

 

Кeрівництвo тa дeпутaти Пoлтaвськoї міськoї рaди пoстійнo підтримують чoрнoбильців, вживaють зaxoдів для вирішeння нa рeгіoнaльнoму рівні прoблeмниx питaнь щoдo сoціaльнoгo зaxисту тa увічнeння пaм’яті гeрoїв.

Рaзoм з тим ми   усвідoмлюємo, щo знaчний oбсяг прoблeмниx питaнь чoрнoбильців мoжнa вирішити лишe нa рівні дeржaви.

У рік відзнaчeння 30-річчя aвaрії булo уxвaлeнo три державні акти: Указ Президента України «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами чорнобильської катастрофи», Постанову Верховної Ради України «Про вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами чорнобильської катастрофи», а також розпорядження Кабінету Міністрів України з цього питання.

Але з різних причин дані законодавчі акти не в повному обсязі спроможні забезпечити дотримання соціальних прав і гарантій чорнобильців. Тож, це викликає певний рівень напруги в колах чорнобильців Полтави та Україні в цілому.

Окремі, вкрай важливі напрацювання Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України не мали практичної реалізації. До цього часу Урядом України не вирішено питання щодо поліпшення пенсійного забезпечення людей, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, тож внаслідок недостатнього соціального забезпечення українські громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не мають змоги реалізовувати своє право на належне лікування й існування взагалі.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги численні звернення громадян та чорнобильських організацій м.Полтавиі, вважаємо за необхідне просити:

Верховну Раду України:

— прискорити розгляд проектів законів України, реєстр. № 6292 від   05.04.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо удосконалення окремих положень та відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» та реєстр. № 4442 від 14.04.2016 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного забезпечення», передбачивши можливість об’єднання цих законопроектів у один, та забезпечити їх прийняття;

Кабінет Міністрів України:

— забезпечити збереження мережі медичних закладів для чорнобильців   та належне їхнє фінансування;

— внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1210 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких   законодавчих актів України» щодо поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців, з урахуванням пропозицій, внесених громадськими чорнобильськими організаціями;

— розробити та прийняти Державну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2017– 2027 роки, у заходах якої передбачити підвищення стандартів соціального захисту чорнобильців;

— забезпечити достатнє фінансування бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

— вишукати можливість відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

— прискорити вирішення питання щодо відміни оподаткування пенсій чорнобильців.

Просимо Вас посприяти стосовно якнайшвидшого розгляду порушених питань та про результати повідомити Полтавську міську   раду.

       

СХВАЛЕНО
рішення міськоїї ради
від 16 червня 2017 року
(ХІ сесія VІI скликання)

64

9

13 комментариев к записи “ЗВЕРНЕННЯ Полтавської міської ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”

 1. срочник:

  Вот ето поворот, надо организовать по всей Украине такие звернення, и к гаранту тоже, напишите от какой партии мер Полтавы.

  • Кіндрат:

   Міський голова м.Полтави — Олександр Федорович Мамай. Громадське об’єднання «Наш дім — Полтава».

 2. Андрей:

  В каждый бы город по такой голове…

 3. инвалид чаэс:

  люди вы что не поняли за 31 год что мы и они на разных планетах никто никого никогда не услышит

  • светлана:

   В народе говорят вода камень точит,нельзя опускать руки. Кто не стучит тому не открывают. Если нужно будем опять у стен Верховной рады собираться. Нельзя опускать руки.

   • АЛЕКСАНДР:

    Светлана,согласен нужно добиваться своих законных прав

 4. АНОНІМ:

  І інтересно ( хто буде збиратися у стін верховної ради ? )- чоловік 20 , або 30 . Упустили свій шанс у 2011 році ( листопад-грудень) коли Луганські і Донецькі хлопці голодували , треба було тоди дотискати .

  • срочник:

   и 20 и 30 ето нормально,просто СМИ замалчивают, даже каналы которые опозиционные, никогда не освещают протесты чернобыльцев,даже в России так любящие показывать бандеровцев и хунту, никогда не показали что чернобыльцы Украины протестуют.

 5. Владимир.:

  Какие «звернення», какие письма пока наша влада не увидит под своими окнами массу людей сдвига не будет. Вспомните как Харьковчане запустили по громкоговорителю пулеметную очередь под Верховной Зрадой. У некоторых депутатов штанишки помокрели. С людьми, если их не видишь с глазу на глаз общаться очень легко. А пока пенсионный фонд говорит, что чернобыльцам пенсии осовременивать вместе со всеми не будут, говорят потом. А потом значит никогда.

 6. срочник 1986г.:

  Стучись и откроют ! А будем молчать — это «им» и нужно , значит нас всё устраивает !

 7. Кіндрат:

  На сайті Верховної Ради тексту пенсійної реформи досі немає. Вона вчора з’явилася на -https://ukranews.com/news/504052-proekt-pensyonnoy-reformy-polnyy-tekst

 8. Владимир.:

  Да не молчать а меньше писать и больше показывать им на глаза недовольных своим положением чернобыльцев. только не 50- 100 человек а организовать выезд людей со всех областей, а то как ехать водку жрать по всяким конференциям желающих уйма а как отстаивать свои интересы так пусть «дядя» едет. Через 4 месяца полетят белые мухи, тогда вообще никого никуда не вытянешь. А письма, это одна из форм показать чернобыльцам свою работу на местах, наших доблестных руководителей. Анализа пользы от них никто никогда не делал и не сделает, потому, что пользы то и нет.

 9. ВЛАДИМИР:

  ВЛАДИМИР ПОДЕРЖИВАЮ ПОЛНОСТЬЮ….

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов