ВИСТУП А. ВІННИКА на сесії Харківської обласної ради 11 березня 2021р.

Шановна президія, шановні депутати, присутні в цій залі!
Згідно Указу Президента України В.Зеленського  від 08.12.2020 р. №556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовки заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи», в цьому 2021 році відзначається 35-та річниця Чорнобильської катастрофи.


Згідно з Конституцією України Чорнобильська катастрофа визнана катастрофою планетарного масштабу, бо постраждали близько 5 млн. громадян України, Білорусі, Росії, Польщі, країн Скандинавії та інших країн Європи. Радіаційного зараження зазнали території площею близько 200 тис. квадратних кілометрів.

Героїчними зусиллями, ціною свого здоров`я і життя майже 600 тисяч ліквідаторів, з яких близько 400 тисяч – громадяни нашої країни, запобігли ще більш згубним наслідкам Чорнобильської катастрофи. На превеликий жаль, сьогодні серед живих лишається менше половини з тих наших співвітчизників, хто боровся з наслідками цієї трагедії. А серед учасників будівництва захисної споруди «Саркофаг», яка була збудована до 30 листопада 1986 року, живими на сьогодні залишилися одиниці. Взагалі із 35 тисяч харків`ян — чорнобильців на сьогодні в живих залишається 9816 ліквідаторів, серед яких – 5030 – це 1 категорія-інваліди.

Ліквідаторів Чорнобильської катастрофи в Україні і в світі називали Героями, адже вони врятували і нашу країну, і країни Європи.

Людські і професійні якості, масово виявлені чорнобильцями під час ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, є найкращим зразком мужності та істинного патріотизму.

Серед Героїв-чорнобильців, які спасли Україну, Європу і світ від ядерної зими наші побратими. Чорнобильці області не інопланетяни, це наші ветерани. Життєвий шлях цих Героїв не обмежується тільки Чорнобилем. Серед учасників ліквідації цієї катастрофи були сотні учасників Другої світової війни, але на жаль, їх вже не має живих серед нас. Сотні ліквідаторів  приймали участь в бойових діях в Афганістані та на території інших держав, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок.

Серед нинішніх захисників України, які виборюють незалежність нашої Держави також сотні чорнобильців, або їх дітей.

Сотні, тисячи чорнобильців мають державні нагороди, почесні відзнаки від міністерств, відомств, від обласної влади. Це і люди, які після Чорнобиля несли службу в Збройних Силах, в правоохоронних органах, будівельники, вчені-фізики, медики, освітники,  працівники соціальної сфери, комунальних служб, депутати, почесні Громадяни Харківської області і м. Харкова,  міст і селищ області і багато інших. Ось тільки декілька прізвищ:Алтухов В.А., Білоєнко В.М., Болотов В.Г., Вінник А.І., Водовозов Н.Д., Ворошилов Ю.І., Головін А.В., Губарєв А.М., Дорожко А.М., Дяченко А.М., Жигаєв В.О., Іванова М.П., Єгуиенко В., Карякін В.С., ЛукашенкоЕ.Ф., Моргун Б.Є., Палюх В.Г., Пилипчук М.Д., Подушко В.Д., Покрасьон П.М., Проскурін В.С., Тунян Т., Тиква Ю.М., Ткачев О.В.,  Хіневич А.П., Шевченко А.М., Янко Ю,В. та багато інших.

Чорнобильці Харківщини — це не тіні минулого. Вони і зараз ще живуть і працюють, виховують дітей і онуків. Значна частина інвалідів і ветеранів Чорнобиля очолюють громадські організації, займаються військово-патріотичним вихованням молоді, приймають активну участь в розбудові громадського суспільства.

Чорнобильці Харківщини вдячні обласній раді за постійну підтримку нас – постраждалих внаслідок цієї катастрофи. На сесіях Харківської обласної ради неодноразово розглядались актуальні питання і приймались відповідні рішення, програми, звернення по життєвим проблемам.

І сам факт відзначення 35-ти річчя –це відголосок звернення до Президента України обласної ради від 28 травня 2020 року.

На сьогодні згідно Указу Президента №556/2020 від 09.12.2020р. створено організаційний комітет, розроблено проект плану заходів по відзначенню в області 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Все так, все по-людські!

Але що ми, чорнобильці, хочемо від обласної ради?

Це підтримка і участь в реалізації 3-х життєво важливих для нас питань. Ці питання визначені в зверненні Харківської обласної ради від 28.05.2020р. №1292-V11:

— заснування відзнаки Президента України — Пам’ятну медаль;

— поліпшення медичного обслуговування;

— забезпечення особливо нужденних житлом, надання пільг на комунальні послуги та інш.

Ми також просимо і сподіваємося, що Харківська обласна рада разом з Харківською обласною державною адміністрацією і нами, чорнобильцями-активістами, розроблять довгострокову – на 5 років цільову Програму соціального захисту чорнобильців області.

В разі Вашої згоди на співпрацю с чорнобильським активом області, ми відпрацюємо  вищезазначені питання в робочому порядку з профільними постійними комісіями та департаментами обладміністраціями, для внесення на розгляд сесії обласної ради та керівництва області.

Дякую за увагу.

источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов