Голові Конституційного Суду України Тупицькому О.М.

Голові Конституційного Суду України

Тупицькому Олександру Миколайовичу

Шарук Микола Васильович

ел. пошта: sharuk048@ukr.net

тел.: 380982855904

адреса: Харківська область, м. Лозова,

вул. Гаркавенко,         буд.6, кв. 8; 64602

РНОКПП: 1278475352

 

Справа №  3-333/2018 (4498/18)

 

Шановний Олександр Миколайович!

 

До Вас звертається інвалід ЧАЕС 2 групи, ліквідатор Чорнобильської катастрофи 1986 року  Шарук Микола Васильович.

Я приїхав до зони відчуження Чорнобильської катастрофи 15   травня 1986         року, на 20 день після підриву реактора, бо тоді час вирішував долю України. Я чесно виконав свій обов’язок, і те, що сьогодні Київ не ядерна пустеля, є й частина  моєї праці.

Я ніколи не думав, йдучи рятувати свою землю від ядерної катастрофи, що на старості років, ставши калікою від переопромінювання, врятувавши з побратимами цю країну, ми будемо злидарювати, не маючи коштів навіть на ліки, що нам прийдеться побиратися по судам, де нікому не буде ніякого діла до нас. Що судді будуть порушувати всі можливі строки розгляду справ, цинічно кажучи: «Ми вас туди не посилали».

Тяжка невдячність сучасної української влади, грубе порушення наших конституційних прав на відшкодування шкоди завданої нам каліцтвом, від дії шаленої радіації, заставила нас, 62 ліквідатора Чорнобильської катастрофи, які стали інвалідами, внаслідок виконання роботи в нелюдських умовах, звернутися до Конституційного Суду України з  конституційною скаргою.

Ми пройшли суд першої інстанції, апеляційний, Верховний Суд, де нас відверто шпиняли, принижували, й звернулися до Конституційного Суду України – це був тяжкий шлях, досить мученицький для хворих інвалідів.

Звертаючись до Конституційного Суду України ми надіялись, що хоч в цьому суді панує верховенство права, існують гласність, відкритість, як то прописано в статті 147 Конституції України, статті 2 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Ми розраховували, що відповідно до статті 75 Закону України «Про Конституційний Суд України» строки розгляду нашої конституційної скарги не перевищить шість місяців.

Ми подали клопотання про визнання конституційного провадження по нашій скарзі невідкладним, бо всі ми тяжко хворі люди, й значне незаконне зменшення владою наших пенсій, що є предметом конституційної скарги, є фактично смертельним приговором всім нам, тобто є тими самими «незворотними наслідками», що можуть настати у зв’язку з довгим розглядом конституційної скарги по суті, але нам відмовили.

Тодішній голова Конституційного Суду України завірив, що ніхто не буде затягувати розгляд справи по суті, не буде з нас знущатися.

Сьогодні, фактично, пройшли два роки з моменту прийняття нашої конституційної скарги до розгляду

Ми звернулися в черговий раз до Секретаріату Конституційного Суду України, де довідалися, що по нашій конституційній скарзі не відбулося  жодного засіданні ні в 2019 ні в 2020 роках.

За цей час померло декілька заявників, свідоцтва про їх смерть надані суду, тим самим вже настали незворотні наслідки, визначені статтею 78 Закону України «Про Конституційний Суд України».

 

Це все що завгодно, але не «верховенство права».

Саме уникливе, що Конституційний Суд України фактично вирішував аналогічні нашому питанню неодноразово.

Так у рішеннях від 9 жовтня 2008 року № 22-рп/2008, від 23 червня 2009 року № 15-рп/2009“ від 20 травня 2010 року № 14-рп/2010 і   № 7-р(ІІ)/2019 від 13 грудня  2019 року, чітко визначено:

«Конституційний Суд України констатує, що питання пенсійного забезпечення, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.

Конституційний Суд України неодноразово зазначав, що „права делегування законодавчої функції парламентом іншому органу влади (у даному випадку Кабінету Міністрів України) Основним Законом України не передбачено. Таке делегування порушує вимоги Конституції України, згідно з якими органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх  посадові особини зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені  Конституцією та законами України (частина друга статті 6, частина друга статті 19 Основного Закону України)».

На підставі всього вищенаведеного,

 

ПРОШУ:

  1.    Визнати розгляд справа за моєю конституційною скаргою невідкладним і на підставі статті 75 Закону України «Про Конституційний Суд України» вирішити її по суті за один календарний місяць.
  2. В порядку статті 78 Закону України «Про Конституційний Суд України»  вжити заходів щодо забезпечення конституційної скарги, видавши забезпечувальний наказ, яким тимчасово заборонити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області (м. Харків, пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., 61022, ЄДРПОУ 14099344, тел. 380577157575, ел. пошта             gu@kh.pfu.gov.ua) застосовувати при нарахуванні та виплаті належної мені пенсії по інвалідності постанови Кабінету Міністрів України, які зменшують мою пенсію по зрівнянню з розміром восьми мінімальних пенсій, як це було встановлено раніше.

 

 

10.08.2020 року

Микола Шарук

(скаргу завірено цифровим підписом).

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов