До відома постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії та батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Незважаючі на наші пропозиції та прохння збільшити суму на санаторно-курортні путівки чорнобильцям, Міністерство соціальної політики прийняло рішення, далеке від реальної необхідності.

Згідно Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до 1 категорії та дітей- інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи послугами на санаторно-курортне лікування проводиться в межах бюджетних призначень та у порядку черговості.

Наказом Міністерства соціальної політики від 03.02.2021 року №3 «Про затвердження паспорта бюджетної програми на 2021 рік» визначено середній розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівки санаторно- курортним закладам оздоровлення та відпочинку за санаторно- курортне лікування:

— постраждалих осіб, віднесених до категорії 1 — 8262 грн.;

— осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 25130 грн.;

— для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи у супроводі одного з батьків — 16417 грн.

В 2021 році на санаторно-курортне лікування передбачено 86% коштів від потреби для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до категорії 1 та 100% коштів від потреби для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

В цьому році, як і попередні роки громадяни мають право вільного вибору санаторію відповідного до профілю основного захворювання або захворювання, яка є причиною інвалідності (відповідно довідки 070/0).

Компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку, як і раніше визначена, як 35% від загального показника прожиткового мінімуму на 01.01.2021 року (2189 грн.), тобто — 766 грн.

Це ще одна несправедливість від нашого уряду, яку ми вимагали виправити. Але хто ж нас зараз слухає…

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов