Електроенергія значно зросла в ціні. Причина – відключення атомних блоків

Голова комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальні послуги Андрій Герус прокоментував чому зросла вартість електроенергії

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Названы сроки закрытия в Украине атомных станций

Голова комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальні послуги Андрій Герус, який не бачить перспектив в Майнінгу криптовалюти на українській електроенергії, повідомив, що через відключення блоків атомних електростанцій ціна на електрику в Україні зросла на 15%.

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

“Був зупинений ще один атомний блок – в аварійний ремонт о 17:51 був відключений третій блок Південно-Української АЕС. Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше, ніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ніколи не було в історії України “, – написав Герус.

За його словами, ще місяць тому атомні блоки несли потужність 9150 МВт.

“Тобто на 35% більше, хоча погода не особливо відрізнялася від сьогоднішньої. На зупинку атомних блоків уже відреагував і ринок – в останні дні ціна електроенергії зросла на 15%. Це і логічно, чим більше обмеження конкуренції, тим вище ціна”, – підкреслив він.

Дешеву атомну витісняє супердорога зелена енергетика… “Треба розбиратися, звідки це взялося” – Шмигаль

Також чиновник додав, що додаткове навантаження лягла на вугільні електростанції (ТЕС), деякі з яких працюють на 3-5 блоках.

“Невже це така реакція на звернення депутатів не зупиняти атомні блоки, які знаходяться в державній власності і продають електроенергію за найнижчими цінами?”, – підкреслив Герус.

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов