Лубны. «Треба об’єднати спільни зусилля в подальшому відстоюванні прав учасників ЛНА на ЧАЕС!»

Лариса Погребняк ознайомила присутніх з цілою низкою документів, які спільно напрацьовані з Головою Правління « Всеукраїнського об»єднання ветеранів Чорнобиля» Володимиром Проскуріним та юристом –міжнародником Володимиром Пилипенком щодо звернення в грудні 2017 р. до Уповноваженого ВРУ з прав людини Валерії Лутковської з приводу визнання факту дискримінації у одній соціальній групі військовослужбовців.

В січні 2018 р. Уповноваженим ВРУ з прав людини було встановлено факт дискримінації і направлено клопотання до Прем»єр-Міністра України Володимира Гройсмана для його усунення. Проводилася робота з правозахисником Ігорем Бургасом по підготовці подання позову до КСУ. На підставі визнаного факту дискримінації Конституційний Суд України 25.04.2019 року прийняв позитивне Рішення на користь позивачів, яких було призвано з запасу на військові збори для участі у ліквідації Чорнобильської катастрофи. Прийнята Постанова КМУ №543 від 26.06.2019 р. з підвищення пенсій військовим ліквідаторам не відповідає Рішенню КСУ від 25.04. 2019р. Тут є проблема, яку Міністерство соціальної політики не спішить усувати.

Подавалися і подаються звернення до народного депутата України Анастасії Ляшенко з різних питань, від організації зустрічі з Уповноваженим ВРУ з прав людини, Головою комітету ВРУ з соціальних питань і захисту прав ветеранів, Міністерством ветеранів України — до подання на реєстрацію законопроектів( наприклад законопроект №3596 від 04.06.2020р., який покликаний підвищення пенсій цивільним ліквідаторам), та звернення з недопущення прийняття вищезгаданих законопроектів, які звужують існуючі конституційні права учасників ЛНА на ЧАЕС.

Під час роботи Круглого столу, 04.03.21р., висловлювалися пропозиції щодо об’єднання спільних зусиль в подальшому відстоюванні прав учасників ЛНА на ЧАЕС. Свою думку висловила депутат Лубенської міської ради , помічник народного депутата України Аліна Савка, яка наголосила на тому, що безперечно потрібно чорнобильським організаціям писати та надсилати до Верховної ради України звернення для захисту своїх прав та інтересів. «Потрібно ВСІМ використати ВСІ важелі і не дати депутатам прийняти цей закон»- наголосила Аліна Савка.

Володимир Овчаренко, член Лубенської міської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля» запропонував звернутися до керівників чорнобильських організацій з інших міст України з пропозицією писати звернення до своїх народних депутатів України для недопущення прийняття вказаних законопроектів. Бо якось дивно депутати, які подали вищевказані законопроекти, готуються до відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Керівникам чорнобильських організацій м. Лубен та бувшого Хорольського району , які були присутні на засідання Круглого столу, Ларисою Погребняк було надано зразки звернень, які вона напрацювала особисто і для всіх відксерила, щоб, вказані вище присутні, змогли ознайомитися та опрацювати готовий матеріал в своїх організаціях і в подальшому направити до народних депутатів України.

З повагою, Заступник Голови Правління Лубенської міської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля» Татьяна Демьянчук

Возможно, это изображение (3 человека, люди сидят и в помещении)

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов