Мінфін закриває програму “Доступні ліки”, – нардеп

Про це заявила народна депутатка від партії “Голос”, екс-заступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина на своїй сторінці у Facebook, коментуючи публікацію видання Liga.net, передає Depo.ua.

За її словами, також є загроза, що приватні лікарі та медцентри, які сьогодні надають безоплатні послуги пацієнтам в рамках медреформи, припинять це робити. Зараз це 611 медзакладів, більшість із яких надають первинну допомогу.

“А все тому, що Міністерство фінансів України планує зобов‘язати всі заклади, які працюють з державою, перевести свої рахунки з банків у державне казначейство. Тобто – у совок, ручне управління коштами і пекельна система оплат, яку абсолютно точно не витримають аптеки та приватні заклади і ФОПи. Більше того, гроші можуть забрати з казначейського рахунку в будь-який момент, і лікарні чи аптеки їх не отримають. Як от зараз ковідні використовуються на дороги”, – написала депутатка.

Вона також пояснила, якою, на її думку, є причину такого рішення Міністерства фінансів.

“Усе просто: такою ціною Мінфін намагається приховати дірку в бюджеті. По суті, Мінфін хоче перекласти кошти з однієї кишеню в іншу. Це одноразова акція, яка на якийсь час допоможе уряду  “зробити вигляд”, що кошти в бюджеті є ціною незалежності та ефективності медичних закладів. Ціною здоров’я мільйонів українців”, – наголосила Стефанишина.

Нагадаємо, програма медичних гарантій, це перелік медпослуг, які можна отримати безоплатно, у 2020 році прописана у 33 пакетах.

источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов