Міністерство охорони здоров’я України

2 листопада розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії коронавірусній хворобі. Тепер, щоб отримати вичерпну інформацію, яка стосується лікування та діагностики COVID-19,
варто лише зателефонувати за номером 0-800-60-20-19.
Дзвінки на цей номер безкоштовні. Консультації надаються цілодобово.
Результати брифінгу заступниці міністра охорони здоров’я України Ірини Садов’як за 3 листопада:

Наказом МОЗ від 27 жовтня внесено зміни до стандарту, що стосується первинної медичної та лабораторної поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19. Наразі госпіталізація передбачена для осіб з підозрою чи підтвердженим коронавірусним захворюванням, які мають хоча б одну з ознак: частота дихання менше 10 або більше 30 за хвилину, сатурація менша або дорівнює 92%, порушення свідомості, симптоми хвороби середньої важкості у пацієнтів, які мають тяжку супутню патологію.
▪️МОЗ інформує про те, що проведення тестування мобільними бригадами здійснюється безкоштовно. Підставою для виїзду до пацієнта такої бригади є направлення фахівця, який лікує особу, або лікаря-консультанта екстреної медичної допомоги.
▪️Доцільність направлення пацієнтів на обстеження ПЛР визначається лікарем, відповідно до стандартів надання первинної медичної допомоги, що затверджені наказом МОЗ №722 від 28.03.20.
▪️Змінами до наказу МОЗ №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» розширюється перелік послуг, що надаються надавачами ПМД, в частині забезпечення відбору зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2. Тобто передбачається внесення можливості проводити експрес-тестування сімейними лікарями. Крім того, доопрацьовуються зміни до наказу МОЗ №455. Згідно з оновленнями, лікарі амбулаторних поліклінічних закладів зможуть видавати листки непрацездатності особам до 15 днів без прив’язки до місця реєстрації пацієнта.
▪️Минулого тижня МОЗ долучилось до низки міжнародних зустрічей “Дні інсульту”. Щороку в Україні від ГМІ страждає близько 120 тисяч осіб. Своєчасно надана медична допомога може врятувати життя багатьом пацієнтам та зменшити ризики інвалідності. Організація такої допомоги – один з пріоритетів МОЗ. У 2021 році в програмі медичних гарантій в пакеті послуг ЕМД передбачено введення додаткових стимулюючих коефіцієнтів за правильну маршрутизацію пацієнта з підозрою на ГМІ.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов