Нам пишут

Чорнобильців не включили в групу ризику

Сьогодні 31 березня 2020року МОЗ України оприлюднив Наказ №722 від 28.03.2020 року «Організація надання медичноі допомоги хворим на короновірусну хворобу «Covid-19»». Згідно цього Наказу розроблені та затвердженні « Стандарти медичної допомоги «короновірусна хвороба «Covid-19»».

Серед розробників цих стандартів не має жодного медика, який би професійно займався лікуванням потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Більшість положень затверджених стандартів базуються на даних китайських та європейських лікарів. І, мабуть, саме тому чорнобильців забули включити в групу ризику, оскільки така категорія населення в даних країнах відсутня.

Українські лікарі, які займаються лікуванням потерпілих знають, що чорнобильці внаслідок радіоактивного опромінення мають послаблений імунітет та цілі «букети» хронічних хвороб. На жаль розробники цих стандартів про це забули, а, можливо, і не знали.

Підтвердженням того, що чорнобильці є в групі ризику є норма закону про обов’язкову диспансерізацію потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Міністерство охорони здоров’я згадайте про це!

Участник ЛПА на ЧАЄС,  инвалид 2-й гр. – Солошенко Павел Владимирович.

 

!!! МОЗ інформує:

Оновлено алгоритми надання стаціонарного лікування пацієнтів з COVID-19

Згідно з оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19, стаціонарне лікування має обов’язково надаватися:

▪️хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
▪️пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.

До цієї групи ризику відносяться пацієнти з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями, тяжкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації, онкологічними захворюваннями.

▶ Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов’язаного з COVID-19.

▶ Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

▶ Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

Відповідні державні положення затверджені Наказом МОЗ України про “Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”. Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України.

31.03.2020

Источник: Міністерство охорони здоров’я України

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов