Нема слів для висловлення……………

До уваги військових учасників ліквідації    Чорнобильської катастрофи!!!

Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів і Міністерством соціальної політики 09.06.2021 року в режимі ZOOM – конференції внесено остаточне формулювання законопроекту №4555 та пояснювальної записки  до другого читання ч.3 ст. 59 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В поданому Кабінетом Міністрів України проекті Закону України  №4555 «Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» від 29.12.2020 року було передбачено вилучення ч.3 ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.  А в  пояснювальній записці, яка є невід’ємною частиною Проекту закону України   Міністерством Соціальної Політики було вчинено   службову підробку офіційного документу, яка кваліфікується відповідною статтею Кримінального Кодексу України   – де сказано, що Рішенням Конституційного Суду України № 1-р(ІІ)2019 від 25.04.2019 визнано положення частини третьої статті 59 Чорнобильського Закону неконституційним.  

Нам вдалося листами та участю у ZOOM – конференціях роз’яснити, що Рішенням  Конституційного Суду України № 1-р(ІІ)2019 від 25.04.2019 визнано положення частини третьої статті 59 Чорнобильського Закону КОНСТИТУЦІЙНИМ!!!  А неконституційним визнано лише словосполучення “дійсної строкової”, яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами.

Народний депутат України Анастасія Ляшенко, зареєструвала одну з чотирьох поданих  нами правок до чорнобильського законопроекту №4555 про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”, а саме  збереження ч.3.ст.59 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в редакції, яка існувала до голосування Законопроекту №4555, як таку, що захищена Рішенням Конституційного Суду України  № 1-р(ІІ)2019 від 25.04.2019 р., та має визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати , встановленої на 1-ше січня відповідного року.

На засіданні Комітету 19.05.2021 року в режимі  ZOOM – конференції особисто я і народний депутат України Анастасія Ляшенко двічі перепитали та уточнили  у голови підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Олега Арсенюка  – чи підтримана  правка внесена А.Ляшенко про збереження ч.3.ст.59 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». О.Арсенюк  підтвердив, що дана правка підтримана.

А вже 09.06.2021 року на черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів та Міністерства Соціальної Політики уже не було пропозиції вилучення  ч.3.ст.59 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а  запропоновано викласти її у новій редакції, а саме:

«При обчисленні пенсії по інвалідності відповідно до статті 54 цього закону особам із числа військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника заробітна плата обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України”. 

В першому варіанті поданого Проекту Закону України  №4555 ч.3 ст.59 хотіли підступно вилучити, а в підготованому варіанті до 2-го читання вирішили її переписати, що в принципі  – те ж саме, що й вилучення. Тобто ч.3 ст.59 в трактуванні Рішення Конституційного Суду України втрачає свій зміст.

  Конституційний суд України  вказував на те, що визначення  мінімальних розмірів пенсії по інвалідності Кабінетом Міністрів України не відповідають Конституції України.

Комітет  Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, особисто голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Олег Арсенюк свідомо та вперто іде на порушення Конституції України  під впливом Міністерства соціальної політики , чим порушує права усіх військових учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

   Мені відомо, що Всеукраїнські чорнобильські громадські організації готують проведення акції протесту в м. Києві  в питанні  збереження  ч.3.ст.59  Чорнобильського закону що захищена Рішенням Конституційного Суду України     № 1-р(ІІ)2019 від 25.04.2019 р без змін .

Закликаю  військових ліквідаторів та членів їх родин активно підтримати та прийняти в  даній акції протесту участь. Дата і місце проведення будуть оприлюднені на чорнобильських сайтах та в соціальних мережах.                                  

Голова Правління ГС «Полтавське                                                                                                                                           обласне об’єднання громадських                                                                                                                                організацій інвалідів-ветеранів Чорнобиля»                                                                      Л. М. Погребняк

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов