Новий наступ Г.Третьякової на права чорнобільців та війсковослужбовців

Голові Верховної Ради України
Д.О.Разумкову

ШАНОВНИЙ ДМИТРЕ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ!

Ми, лідери громадських чорнобильських організацій, прийняли рішення звернутися до Вас у зв’язку з намаганнями деяких народних депутатів вчинити черговий наступ на права учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою. Йдеться про законопроект №3407 від 29.04.2020 р. «Про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів», яким пропонується скасувати чинний Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

При цьому скасовуються й норми щодо статусу та захисту осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу , осіб начальницького і рядового складу органів Міністерства внутрішніх справ і органів комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, та інших військових формувань, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання службових обов’язків, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, участі у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, інших уражень ядерними матеріалами; осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи».

Позбавляються відповідного статусу й захисту також члени їхніх сімей і вдови загиблих і померлих ліквідаторів.

У зауваженнях науково-експортного управління Верховної Ради України до цього законопроекту зазначається, що такі «новації» звужують існуючий обсяг прав громадян, — всупереч вимогам ст. 22 Конституції України.

Всеукраїнською Громадською Організацією Інвалідів «Союз Чорнобиль України» були своєчасно надіслані профільному парламентському комітету зауваження до зазначеного законопроекту. Проте, у висновках Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів навіть не згадується про ці зауваження.

Ми категорично проти такого зневажливого ставлення до учасників ліквідації аварії на ЧАЄС. Тому просимо Вас, шановний Дмитре Олександровичу , у жодному випадку не вносити на розгляд сесії Верховної Ради України законопроект №3407 від 29.04.2020 р. «Про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів», з тим, щоби не допустити порушення прав героїв-ліквідаторів та вимог Основного Закону України. Нагадуємо, що кожен народний депутат України присягався дотримуватись Конституції України і забезпечувати права й свободи співвітчизників.

З повагою
та сподіванням на підтримку.

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України»    М. Хрущенко

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля»
м. Харків, вул. Полтавський Шлях, 148/8, кв. 306    В. Проскурін

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Чорнобиль 86»
Львівська обл, Яворівський р-н, смт. Івано-Франкове, пров. Ярослава Мудрого, 3  В. Атаманчук

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз чорнобильців-ліквідаторів України»
Київська обл., м. Фастів, вул. Соборна, 20/39    О. Карасик

«Організації ветеранів України»
м. Київ 01021 вул. Липська 16-а    В. Шмаков В.

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов