Адресную помощь нищим, а нам нужна пенсия в размерах подтвержденных Конституционным судом Украины.

Офіс Омбудсмана України Вчера в 10:00
7 квітня 2021 року, Конституційним Судом України (КСУ) ухвалене рішення № 1-р(II)/2021, яким визнаються неконституційними положення Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII щодо установлення мінімального розміру пенсій для осіб, які отримали інвалідність унаслідок Чорнобильської катастрофи, та пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за рішенням Кабінету Міністрів України.
❗На виконання Рішення КСУ, Верховна Рада України в тримісячний строк повинна врегулювати питання мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника для цієї категорії постраждалих.

❗В цьому рішенні наголошено, якщо Верховна Рада України не ухвалить відповідного закону, чинною буде норма частини третьої статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка діяла до 2015 року та визначала розміри мінімальних пенсій на рівні:
для І групи інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком;
ІІ групи – 8 мінімальних пенсій за віком;
ІІІ групи – 6 мінімальних пенсій за віком;
дітям з інвалідністю – 3 мінімальні пенсії за віком.
❗Рішенням КСУ також надається право громадянам, які належать до 1 категорії осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС, отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, звертатися до судів для відшкодування шкоди, завданої їм за час дії неконституційної норми щодо визначення Кабінету Міністрів України розмірів їхніх пенсій.
‼До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вже надійшов від Міністерства соціальної політики України на погодження проект Закону України «Про підвищення рівня соціального захисту для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яким запропоновані нові підходи у визначенні мінімального розміру пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
❗Зокрема, проектом передбачається встановлення розмірів пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи у твердих грошових сумах, та їх щорічна індексація з 1 березня на загальних підставах.
❗Водночас пропонується встановити з 1 липня 2021 року щомісячну державну адресну допомогу до пенсії для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (інших ядерних аварій), щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою (іншими ядерними аваріями).
❗Пропоновані законопроектом положення щодо щомісячної адресної допомоги до пенсії певною мірою можна вважати такими, що встановлюють мінімальні розміри пенсії для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (інших ядерних аварій), щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою (іншими ядерними аваріями), але порядок її обрахунку є відмінним від порядку визначення мінімальних розмірів пенсій для інших категорій постраждалих осіб.
‼На переконання Уповноваженого, положення законопроекту підлягають доопрацюванню задля забезпечення однакових підходів до визначення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. При цьому більш обґрунтованим було б встановлення розміру мінімальної пенсії не у твердій грошовій сумі, а із розрахунку певної розрахункової величини, зокрема показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік.
‼Позицію Уповноваженого щодо вказаного законопроекту з відповідними рекомендаціями надіслано до Міністерства соціальної політики України.
‼Законодавче урегулювання питання мінімального розміру пенсій відповідно до ухваленого КСУ рішення залишається на контролі Уповноваженого.
❗Доцільно зазначити, що з урахуванням змісту вказаного Рішення КСУ до 07 липня 2021 року мінімальні розміри пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника визначатимуться за вимогами Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов