Постраждалим від Чорнобильської катастрофи – щорічне медичне обстеження

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо конкретизації осіб, які мають належати до військовослужбовців та потерпілих від Чорнобильської катастрофи» № 3095-1.
Ним передбачено зміни до примітки ст. 10 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – віднесено до військовослужбовців, про яких ідеться у ст. 10 Закону, осіб Цивільної оборони з числа загонів спецзахисту підвищеної готовності Чернігівської, Київської та Житомирської областей, які були залучені до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 1 травня 1986 р. № 3/199, та які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Також запропоновано доповнити ст. 11 Закону частиною 7, якою віднести до потерпілих від Чорнобильської катастрофи осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження і після досягнення повноліття не були віднесені до категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, новою ст. 17-1 Закону запроваджується щорічне медичне обстеження, диспансеризація та лікування у спеціалізованих медичних закладах осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або осіб, евакуйованих із зони відчуження, і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених ст. 14 цього Закону категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов