Працівники Секретаріату Уповноваженого обговорили актуальні питання пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася заступниця голови Всеукраїнського об’єднання інвалідів постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС «Відлуння Чорнобиля» Тетяна Майоренко з питань захисту прав осіб з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, з числа громадян, які були відселені з зони безумовного обов’язкового відселення, у зв’язку з неналежним рівнем їхнього пенсійного забезпечення.

З огляду на те, що через карантинні заходи у громадській приймальні Уповноваженого призупинено проведення особистих прийомів громадян, зустріч проведено зустріч із представником громадської організацією Тетяною Майоренко в онлайн режимі.

Участь у заході взяли представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко, директор Департаменту моніторингу соціальних прав Світлана Глущенко та заступник начальника відділу права на соціальний захист Юрій Бабенко.

Під час онлайн-зустрічі представник Уповноваженого Олена Степаненко поінформувала заступницю голови Всеукраїнського об’єднання Тетяну Майоренко про заходи, які вживаються Уповноваженим з метою вирішення проблемних питань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у сфері соціального захисту, в тому числі й щодо підвищення рівня їх пенсійного забезпечення.

В свою чергу Тетяною Майоренко акцентовано увагу на низькому рівні пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, з числа громадян, які відселені з зони безумовного обов’язкового відселення, яких на сьогодні за твердженням пані Тетяни в Україні налічується близько 2 тисяч осіб. На думку Тетяни Майоренко, проблему можливо вирішити шляхом внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За результатами онлайн-зустрічі Олена Степаненко зауважила, що Секретаріатом Уповноваженого буде направлено відповідний запит до Міністерства соціальної політики України стосовно розгляду питання про перегляд розміру пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з числа осіб які були відселені з зони безумовного обов’язкового відселення.

Також учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю у сфері захисту прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов