Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем’єр — Міністр України! ПОЧУЙТЕ НАС!

ПРОЕКТ

Резолюція
Всеукраїнської акції протесту чорнобильців за відновлення порушених соціальних прав.
___ жовтня 2020 року
Ми, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, зібралися в столиці — м. Києві та всіх обласних центрах України на Всеукраїнську акцію протесту, з метою — нагадати владі про те, що відповідно до ст. 3 Конституції України головним обов’язком влади є забезпечення прав і свобод людини.

Протягом тривалого часу влада цинічно ігнорує виконання згаданого головного обов’язку стосовно прав чорнобильців. Так, Конституційним Судом України визнано неконституційними норми сумнозвісного закону № 76 від 28 грудня 2014 року, якими скасовано гарантії соціального захисту що були встановлені Законом України » Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Минуло більше двох років, але владою не зроблено нічого для виконання зазначеного рішення суду конституційної юрисдикції.

Наближається третя річниця з дня прийняття Європейським Судом з прав людини рішення у справі «Бурмич та інші проти України», яким визнано правомірними позови 12,5 тисяч українських чорнобильців про поновлення соціальних прав, передусім — права на належне пенсійне забезпечення. І тут владою не зроблено нічого абсолютно.  Залишаються не виконаними й тисячі рішень національних судів , прийнятих за позовами чорнобильців.

Всеукраїнською Громадською Організацією Інвалідів «Союз Чорнобиль України», іншими громадськими чорнобильськими організаціями направлені Президенту України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, Мінсоцполітики України конкретні пропозиції стосовно порядку, черговості та  строків виконання згаданих судових рішень, поновлення порушених прав чорнобильців, передусім, права на належне пенсійне забезпечення героїв — ліквідаторів, інших категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Надані конкретні пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», а також проект заходів до 35-х роковин Чорнобильської трагедії.

Але у відповідь нас «годують» відписками посадових осіб Мінсоцполітики, з брехливим посиланням на «обмежені можливості держави».

Те, що витрати бюджету на захист чорнобильців, скорочені порівняно з 2013 роком удвічі, а витрати на утримання органів влади збільшені у три рази, — доводить неправдивість таких посилань можновладців.

Шановні панове Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем’єр — Міністр України!

Нагадуємо вам, що Конституцією — Основним Законом України — встановлено, що судові рішення є обов’язковими до виконання . Ви і кожен з Ваших підлеглих, заступаючи на посаду, присягались дотримуватися Конституції України. Отже, Ви і Ваші підлеглі порушуєте присягу, яку давали Українському народові.

Чорнобильці більше не в силах терпіти тривалу бездіяльність — Вашу і Ваших підлеглих. Ви зобов’язані робити не те, що Вам заманеться, а працювати так, як вимагає Основний Закон України «ст. 19).

Ми вимагаємо:

1. Невідкладно розпочати діалог з представниками Всеукраїнської Громадської Організації Інвалідів «Союзу Чорнобиль України», інших громадських чорнобильських організацій, щодо порядку, черговості та строків, поновлення прав чорнобильців, передусім — права на належне пенсійне забезпечення. (проект відповідної постанови Кабінету Міністрів України» додається)

2. Врахувати пропозиції Всеукраїнської Громадської Організації Інвалідів «Союз Чорнобиль України» при підготовці та прийнятті проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»    (додаються)

3. Провести за участю вищих посадових осіб держави нараду з представниками Всеукраїнської Громадської Організації Інвалідів «Союз Чорнобиль України», інших громадських чорнобильських організацій, з метою узгодження заходів до 35-х роковин Чорнобильської трагедії. (пропозиції додаються)

Вимагаємо почути людей, які перемогли у «війні з мирним атомом», здійснивши подвиг в ім’я життя в Україні, Європі та світі.

За дорученням учасників акції:

Источник:

 

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов