Рішення сесії ВМР про ініціативу громадськості оголосити 2021 рік роком вшанування чорнобильців в державі!

І вийшла  з міста Харків та керівників організацій (Вінника А.І., Проскуріна В.С., Губарева А.О.) та їх колег які першими озвучили це звернення на сесіях рад на весні 2020 року.

Вінниччани  дякують  голові ВГОІ СЧУ в Кіровоградській області  Неділько О М ,що  ПЕРШИМ  запронував озвучив текст та підтримати його  від харківських колег в усіх областях України!

Дякую Шевчуку Павлу Васильовичу, (ВГО ВОВЧ),який надав інформацію про те, що нагорода запропонована громадскісьтю до 35 роковин трагедії буде імена та виготовлена на Монетному дворі  та вручена посадовцями  під особистий розпис  ліквідатора аварії на ЧАЄС

Щиро дякуємо всім чорнобильцям, які підтримують ці пропозиції

Не щиро «дякуємо» всім анонімам ,що розмістили коментарі  на сайдах чорнобильських де   намагаються очорнити колег

Але особисто для загальної справи нічого не зробили!

Це є наша реальність

Далі пропонуємо витяг з сесії ВМР (самого комфортного міста) України про 2021 рік

Голова організації підписуюся під іменем Вова а окремі вважають що це мій нік

На скільки вистачає Фантазії……

Дякую Всім Вова Вінниця

ПРОТОКОЛ

55-ої сесії Вінницької міської ради 7 скликання 25.09.2020р

Зал засідань міської ради

Всього депутатів міської ради — 54 Присутніх на сесії — 44 Не з’явилось — 10 В тому числі: з поважних причин – 9  з невідомих — 1

В роботі сесії взяли участь: заступники міського голови, члени виконавчого комітету, керівники виконавчих органів міської ради, представники засобів масової інформації (список додається) та запрошені (список додається).

СЛУХАЛИ:

  1. Різне.

  Міським головою було надано слово для виступу Івасюку І.Д., депутату міської ради, який сказав наступне:

«Шановні колеги! Шановні присутні! Наступний рік, 2021, це буде рік відзначення 35-ї річниці трагедії Чорнобильської катастрофи і я хочу озвучити звернення Вінницької міськрайонної організації «Асоціація жертв Чорнобиля», які звернулися до міської ради щодо оголошення на рівні держави наступного 2021 року – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії.

Це звернення до Президента України, дозвольте я його зачитаю:

«У 2021 році виповнюється 35 років з часу Чорнобильської трагедії, найбільшої техногенної катастрофи, що сталася в історії людства, внаслідок якої постраждало близько 5 мільйонів мешканців України, Білорусі, Російської Федерації. Радіоактивного впливу зазнали території площею близько 200 тисяч квадратних кілометрів.

Героїчними зусиллями, ціною свого здоров’я і життя майже 600 тисяч ліквідаторів, з яких близько 400 тисяч громадяни України, запобігли ще більш згубним наслідкам Чорнобильської катастрофи.

На превеликий жаль, сьогодні серед живих залишається менше половини з тих співвітчизників, хто боровся з наслідками цієї трагедії. А серед учасників будівництва захисної споруди «Укриття», побудованого до листопада 1986 року, живими на сьогодні залишилися одиниці. У 1986-1987 роках у зв’язку зі смертельною загрозою життю евакуйовано і переселено із заражених територій України понад 130 тисяч осіб.

Виконано величезний обсяг унікальних завдань щодо будівництва захисних споруд, дезактивації, протирадіаційного захисту, медичного обстеження і надання кваліфікованої допомоги постраждалому населенню.

Ліквідаторів Чорнобильської катастрофи в Україні і світі називають Героями, адже вони врятували Україну і Європу від згубних наслідків ядерної катастрофи.

Людські та високі професійні якості, масове виявлення героїзму чорнобильцями в період ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків – найвищий зразок мужності, патріотизму та відданості своєму народу і державі.

На Вінниччині в 1989 році започатковано громадський чорнобильський рух. Місцеві органи влади та громадські чорнобильські організації знаходяться у постійній співпраці на засадах взаєморозуміння, шани і поваги до героїв-ліквідаторів найбільшої в світі техногенної ядерної катастрофи.

Вінницька міська рада та її виконавчі органи постійно вшановують пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів, надають посильну допомогу чорнобильцям та членам їхніх сімей. У місті споруджено пам’ятник «Жертвам Чорнобиля» на честь подвигу ліквідаторів, щорічно проводяться відповідні пам’ятні заходи.

Враховуючи пропозицію Вінницької міськрайонної організації «Асоціація жертв Чорнобиля», напередодні трагічної дати в історії України – 35-х роковин Чорнобильської трагедії, з метою увічнення безсмертного подвигу ліквідаторів, вшанування пам’яті загиблих і померлих чорнобильців, посилення їх соціального захисту, продовження традицій шанобливого ставлення до ветеранів Чорнобиля, а також посилення уваги суспільства й світової спільноти до проблем подолання наслідків цієї техногенної катастрофи, звертаємося до Вас, вельмишановний пане Президенте України, з прохання:

— видати Указ Президента України, яким оголосити на державному рівні 2021 рік – Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської трагедії;

— заснувати відзнаку Президента України: пам’ятну медаль «За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи».

Також доручити Кабінету Міністрів України:

34. — створити Національний організаційний комітет із відзначення 35-х роковин Чорнобильської трагедії та затвердити відповідний план заходів на 2021-2023 роки, з врахуванням пропозицій всеукраїнських громадських чорнобильських організацій;

— внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції щодо відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім щодо поліпшення пенсійного забезпечення, виділення житла найбільш нужденним чорнобильцям, поліпшення медичного забезпечення усіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Дякую!».

Моргунов С.А., міський голова

ПРОЕКТ

ЗВЕРНЕННЯ

Вінницької обласної ради до Президента України стосовно вирішення питань, пов’язаних із захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

У 2021 році відзначатиметься 35 річниця Чорнобильської трагедії. Згідно з Конституцією України Чорнобильська катастрофа визнана катастрофою планетарного масштабу, бо постраждали близько 5 млн громадян України, та інших країн Європи. Радіаційного зараження зазнали території площею близько 200 тис. квадратних кілометрів.

Героїчними зусиллями, ціною свого здоров’я, життя 600 тисяч ліквідаторів, з яких близько 400 тис. – громадяни нашої країни, запобігли ще більш згубним наслідкам катастрофи.

На превеликий жаль, сьогодні серед живих лишається менше половини з тих співвітчизників, хто боровся з наслідками цієї трагедії. А серед учасників будівництва  захисної споруди «Саркофаг», яка була збудована до 30 листопада 1986 року, живими на сьогодні залишилися одиниці.

У 1986-1987 роках у зв’язку зі смертельною загрозою життю було евакуйовано і переселено із заражених територій України понад 130 тисяч осіб. Виконано величезний обсяг унікальних завдань щодо будівництва захисних споруд, дезактивації, протирадіаційного захисту, медичного обстеження і надання кваліфікованої допомоги постраждалому населенню.

Ліквідаторів Чорнобильської катастрофи в Україні і світі називали Героями, адже вони врятували і нашу країну, і країни Європи.

Людські й професійні якості, масово виявлені під час ліквідації аварії на ЧАЕС, є найкращим зразком мужності,  патріотизму.

На Вінниччині в 1989 році було започатковано громадський чорнобильський рух, державна адміністрація разом із органами місцевого самоврядування постійно, вшановуючи пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів, надають можливу допомогу чорнобильцям та членам їхніх сімей. У містах і селах споруджено пам’ятники, меморіальні знаки на честь подвигу ліквідаторів.

Місцеві органи влади  Вінницької області та інших  областей України і громадські чорнобильські організації знаходяться у постійній співпраці на засадах взаєморозуміння і поваги.

Разом із цим, починаючи з 2008 року, чорнобильці не відчувають належної уваги до себе з боку КМУ та Верховної Ради України, системними стали порушення вимог Конституції України, згідно з якими захист постраждалих є обов’язком держави.

Сподівання, що в рік 30-річчя ситуація зміниться на краще, не справдилися.

До ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вносилися зміни більше 50 разів, і щоразу вони стосувалися ліквідації або скорочення прав чорнобильців на належний соціальний захист.

Влада, незважаючи на те, що в 2015 році було прийнято Указ Президента України, Постанову Верховної Ради України та розпорядження КМУ по відзначенню 30 роковин Чорнобильської катастрофи, мало що зробила по їх виконанню.

Своїми діями ВР України та КМУ в попередні роки грубо порушували конституційні права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та вимоги Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Напередодні трагічної дати в житті України – 35-х роковин Чорнобильської трагедії, з метою увічнення безсмертного подвигу громадян, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вшанування пам’яті загиблих і померлих, посилення соціального захисту ліквідаторів і потерпілих, продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Чорнобиля, звертаємося до Вас, вельмишановний Володимире Олександровичу, як до гаранта Конституції України з проханням видати Указ Президента України, яким:

1. Оголосити наступний 2021 рік – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії.

2. Заснувати відзнаку Президента України Пам’ятну медаль –«За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи».

Доручити Кабінету Міністрів України:

— створити Національний організаційний комітет із відзначення 35-х роковин Чорнобильської трагедії та затвердити відповідний план заходів на 2021 – 2023 роки, з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських чорнобильських організацій;

— у найкоротший термін подати на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції щодо відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім щодо поліпшення пенсійного забезпечення, виділення житла найбільш нужденним чорнобильцям; поліпшення медичного забезпечення усіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

СХВАЛЕНО

рішення обласної ради

від __________ № ____-VIІ

(______ сесія ____скликання)

источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов