Цинічний обман Міністерства соціальної політики в питанні виконання Рішення Конституційного Суду України.

Сьогодні, 22 квітня 2021 року з дотриманням всіх санітарних та протиепідемічних заходів відбулася робоча зустріч під головуванням Міністра соціальної політики України Лазебної Марини Володимирівни з представниками громадських організацій ЧАЕС(?) з метою напрацювання пропозицій по забезпеченню виконання Рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 № 1-р(ІІ)/2021 щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпункту 13 пункту 4 розділу І Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28.12.2014 № 76–VIII.

Навіть у самому запрошенні на робочу зустріч з Міністром Соцполітики вбачається цинічний   обман.  Бо запрошували  на НАПРАЦЮВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПО ЗАБЕСПЕЧЕННЮ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ  КСУ від 07.04.2021р., а самі таємно  НАПРАЦЮВАЛИ проект Закону України «Про підвищення рівня соціального захисту для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який Міністерство Соцполітики  без «зайвого» розголосу подало до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини, про що свідчить інформація на сайті Омбудсмана. Але не надали на ознайомлення   запрошеним  на робочу зустріч представникам громадських організацій.   Замість обговорення   цього законопроекту представникам чорнобильських організацій було  роздано лише інформаційні  флаєр-листівки з незрозумілими  розрахунками  та сумами, які Міністерство пропонує виплачувати чорнобильцям.    

Зокрема, проектом передбачається встановлення розмірів пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи у твердих грошових сумах, та їх щорічна індексація з 1 березня на загальних підставах.

А також пропонується встановити з 1 липня 2021 року щомісячну державну адресну допомогу до пенсії для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (інших ядерних аварій), щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою (іншими ядерними аваріями).

За неофіційною інформацією  передбачається, що пенсія має складатися із двох складових, а саме: із пенсії та адресної допомоги. Тобто на суму адресної допомоги зменшується сума майбутній пенсії по втраті годувальника  неповнолітній дитині чорнобильця, дитині-інваліду, яка є на утриманні у чорнобильця і призначається після смерті чорнобильця його вдові.  Таким чином Міністерство мабуть хоче обікрасти  малолітніх дітей, дітей-інвалідів, які знаходилися на утриманні чорнобильця, вдів чорнобильців –  значно зменшити пенсію по втраті годувальника. Оскільки цей вид пенсії не призначається з адресної допомоги.

Таким чином видно, що виконувати Рішення КСУ  Міністерство не збирається.  Тому  що Конституційний Суд України  зобов’язав  повернути 6-8-10 пенсій за віком. На мою думку влада  збирається імітувати  виконання Рішення Конституційного Суду України  від 07.04.2021,  подавши свій незрозумілий  та таємний  законопроект. Як сказала Міністр, що це не буде  6-8-10 пенсій за віком, але буде підвищення мінімальних розмірів пенсій в 2 рази.

На мою думку, мета сьогоднішньої НІБИ-ТО РОБОЧОЇ ЗУСТРІЧІ  у Міністерстві соціальної політики була –  не  обговорення Проекту Закону України, який Верховна Рада України зобов’язана прийняти на виконання Рішення Конституційного Суду України,  а отримати ОДОБРЯМС від учасників зустрічі, щоб  саме учасники зустрічі дали зелене світло планам міністерства  знищити конституційні  права чорнобильців України і поховати їх надії на виконання справедливого Рішення Конституційного Суду України та отримання пенсій у розмірі  6-8-10.

  Я сьогодні зачитувала звернення Володимира Станіславовича Проскуріна до Міністра Соціальної політики Марини Лазебної, яке  їй було відразу передано – де  чітко сказано, щоб Мінсоцполітики  не шукало  серед громадськості штрейкбрехерів, які будуть здавати позиції, які підтверджені Рішенням КСУ і які обов’язкові до виконання.

Як я і передбачала, що за дане Рішення КСУ прийдеться ще поборотися.  Так воно і сталося. Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля вважає, що вказане рішення Конституційного  Суду України потрібно виконувати в повному обсязі, а не  придумувати чергові розводняки, та не заганяти людей на чергові кола пекла.

Голова Правління ГС «Полтавське                                                                                                                          обласне об’єднання громадських                                                                                                          організацій інвалідів-ветеранів Чорнобиля»         

Заступник Голови ВГО «Всеукраїнське                                                                                                 об’єднання ветеранів Чорнобиля»                                                                               Л. М. Погребняк

 

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов