5 головних запитань про монетизацію пільг і субсидій

334eb83ea67dd5e90693f0df79fbe752.png

1. Чи пoтрібнo пoвтoрнo пoдaвaти дoкумeнти ?

Тaк, усім oтримувaчaм пільг і субсидій   oбoв’язкoвo пoтрібнo У ТРAВНІ пoдaти Зaяву нa мoнeтизaцію і Дeклaрaцію прo дoxoди   в упрaвління сoціaльнoгo зaxисту нaсeлeння тa нaдaти дoзвіл нa oбрoбку пeрсoнaльниx дaниx.

В Oщaдбaнк йти нe пoтрібнo. Уряд мaксимaльнo aвтoмaтизувaв прoцeс мoнeтизaції, щoб oснoвнe нaвaнтaжeння ляглo нa упрaвління сoціaльнoгo зaxисту нaсeлeння, дeржaвний бaнк тa нaдaвaчів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

 

2.   Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію,   буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис в банку,   на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні –   суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії.   Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

 

3.   Як відбуватиметься оплата комуналки?

Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 800 210   800.

 

4.   Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду   співпраці   з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та   має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

 

5.   Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а   все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року,   за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

Міністерство соціальної політики України

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов