Чернобыльцы Харьковщины обратились к прокурору области

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

Прoкурoру Xaрківськoї oблaсті

 

 

Зaявa

(в пoрядку ст.214 КПК Укрaїни)

Вeльмишaнoвний пaнe прoкурoрe! Зaкoнoдaвeць в ч. 4 ст. 54 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які  пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи», вкaзує:

«В усіx випaдкax рoзміри пeнсій для інвaлідів, щoдo якиx встaнoвлeнo зв’язoк з Чoрнoбильськoю кaтaстрoфoю, нe мoжуть бути нижчими:

пo I групі інвaліднoсті – 10 мінімaльниx пeнсій зa вікoм;
пo
II групі інвaліднoсті – 8 мінімaльниx пeнсій зa вікoм;
пo
III групі інвaліднoсті – 6 мінімaльниx пeнсій зa вікoм;
дітям-інвaлідaм – 3 мінімaльниx пeнсій зa вікoм
».

В ст. 50 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які  пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи», зaкoнoдaвeць тaкoж вкaзaв:

«Щoмісячні дoдaткoві пeнсії зa шкoду, зaпoдіяну здoрoвю, пoвинні признaчaтись вкaзaним oсoбaм у рoзмірax:

інвaлідaм І групи – 100 прoцeнтів мінімaльнoї пeнсії зa вікoм,

інвaлідII групи75 прoцeнтів мінімaльн пeнсії за віком,

інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 50 процентів мінімальної пенсії за віком».

 

Законодавець вказує, що закони діють на всій території України. Їх повинні виконувати всі громадяни та посадові особи нашої держави.

На протязі тривалого часу  конституційні права та свободи посадовими особами управлінь Пенсійного фонду України районів постійно ігноруються, вимоги закону не виконуються. Посадові особи районних, міської та прокуратури Харківської області, до яких з заявами про скоєні відносно наших членів організації злочини, направлені на позбавлення їх конституційних прав та свобод, грубо ігнорувались та ігноруються, в результаті чого, інваліди чорнобильці доведені до жебрацького існування. Окремі громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, навіть не мають коштів на лікування та помирають, що вказує на здійснення геноциду відносно чорнобильців.

Не дивлячись на це, посадові особи прокуратури Харківської області ігнорують своїми посадовими обов’язками щодо нагляду за додержанням чинного законодавства України, що стало причиною звернення чорнобильців до судів, з метою поновлення порушених посадовими особами конституційних прав та свобод чорнобильців.

Судові рішення, які набрали законний сили, керівниками пенсійних фондів з 01.11.2011р. не виконуються, що є кримінально карними діями, які мають всі ознаки злочинів, передбачених ст.ст. 364, 382 КК України. Є випадки фальшування відносно ліквідаторів аварії на ЧАЕС кримінальних справ, з метою неправомірного позбавлення і тих, встановлених Законом пільг, які у нас залишились. До фальшування кримінальних прав причетні окремі посадові особи міста та області Не дивлячись на це, жоден із керівників пенсійного фонду районів, та посадових осіб Харківської області, всупереч вимог чинного законодавства України, на протязі тривалого часу, так і не притягнуто до встановленої Законом кримінальної відповідальності.

Така злочинна бездіяльність посадових осіб прокуратури Харківської області, стала підставою масового звернення чорнобильців до Європейського суду з прав людини, з метою поновлення своїх конституційних прав та свобод.

Практично усім прокурорам районів  та начальникам пенсійних фондів Харківської області добре відомо про той факт, що за період з 20.06.2013 року більшість членів нашої організації виграли Європейський суди, згідно яких пенсійні фонди районів були зобов’язані в установлений законом строки погасити заборгованість пенсійних фондів перед нашими членами.

Ми, мешканці Харківської області, члени Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», після неодноразових та безрезультатних, звернень до прокурорів районів м. Харкова та Харківської області з заявами про скоєні відносно нас начальниками районних відділів Пенсійного фонду України та прокурорами районів злочинів, змушені  звертатися вже на Вашу адресу, з вимогою негайного притягнення чиновників, які винні в ігноруванні конституційних прав та свобод чорнобильців та поновлення наших, встановлених Законом прав та свобод, в тому числі і права на належне пенсійне забезпечення.

Україна визнала юрисдикцію Європейського Суду з прав людини шляхом ратифікації Верховною Радою Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколів до неї, визнав тим самим повноваження владою норм Конвенції у відповідальності до статті 34 Конвенції, Протоколу № 11.

Україна також порушила положення статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції, яка проголошує: «Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.

Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах передбачених законом або загальними принципами міжнародного права».

В результаті злочинної бездіяльності посадових осіб правоохоронних органів Харківської області та злочинної діяльності посадових осіб пенсійних фондів районів нашої області Чорнобильці фактично позбавлені права володіти своїм майном всупереч положення статті 1 Протоколу до Конвенції.

Не дивлячись на те, що рішеннями Європейського суду позови чорнобильців були задоволені в повному обсязі і є обов’язковими для їх виконання, а невиконання рішення Європейського суду є злочином, жоден з посадових осіб причетних до невиконання рішень і Європейського суду по причині службової недбалості посадових осіб прокуратури Харківської області, до цього часу не притягнуто до встановленої Законом кримінальної відповідальності.

Таким чином, при злочинній бездіяльності посадових осіб прокуратури Харківської області, відсутність можливості домогтися виконання судового рішення винесеного на користь чорнобильців, становить втручання у гарантоване статтею 1 Протоколу № 1 до Конвенції – право на мирне володіння ними своїм майном.

  До того ж згідно рішення Європейського суду всі підстави вважати, що нестача бюджетних асигнувань на виплату пенсій чорнобильцям не може слугувати виправданням порушення статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції Управліннями Пенсійного фонду України в Харківській області та Державою – Україна в цілому.

 

З урахуванням викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 3, 6, 8, 9, 21, 22, 24, 41, 64, 68 Конституції України, Європейською Конвенцією з прав людини, ст.ст. 11, 364, 382, 396 КК України, ст. 214 КПК України, –

Вимагаємо:

  1. 1.      Внести цю нашу заяву про скоєні злочини до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
  2. 2.      Притягнути до встановленої Законом кримінальної відповідальності всіх посадових осіб державних органів, причетних до злочинного свавілля, направленого на позбавлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, встановлених Законом прав та свобод.

В випадку ігнорування Вами своїм службовим становищем  і невиконання вимог чинного законодавства України, ми залишаємо за собою право пікетування прокуратури Харківської області та вимагати від Генерального прокурора України О. Мохницького притягнення і Вас до кримінальної відповідальності  за скоєні посадові злочини по відношенню до членів нашого об’єднання.

Додаток: копії документів на _____ аркушах.

З повагою ,

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов