Чорнобильці закликали Андрія Парубія підтримати законопроект «Відродження»

Пeрший зaступник гoлoви пaртії «Відрoджeння» Вoлoдимир Пилипeнкo рaзoм із чoрнoбильцями прoвeли спільну зустріч з гoлoвoю Вeрxoвнoї Рaди Aндрієм Пaрубієм.


Учaсники зустрічі oбгoвoрили пeрспeктиви прийняття зaкoнoпрoeкту   №6292, щo   мaє віднoвити сoціaльну спрaвeдливість для пoстрaждaлиx внaслідoк aвaрії нa ЧAEС.

Зoкрeмa, пeрший зaступник гoлoви партії «Відродження» наголосив на необхідності реальних реформ у сфері підтримки чорнобильців, а не чергових декларативних обіцянок з боку уряду.


«У Верховній Раді зареєстрований законопроект №6292, розроблений народними депутатами групи «Партія «Відродження» спільно з чорнобильськими організаціями. Профільний комітет, заслухавши документ, рекомендував ухвалити його в першому читанні за основу.

Сьогодні ми спілкувалися з Головою ВР щодо цього законопроекту, а також щодо багатьох інших питань, які виникають у ліквідаторів чорнобильської катастрофи. Ми досягнули домовленості, що цей законопроект буде взятий за основу. Якщо буде відповідне погодження уряду щодо можливості фінансування усіх цих витрат. Але незалежно від того, якою буде позиція уряду – позитивною чи негативною, – ми наполягатимемо, щоб цей законопроект був прийнятий за основу, оскільки він комплексно вирішує усі питання, пов’язані із соціальним та пенсійним забезпеченням ліквідаторів аварії й постраждалих від катастрофи», – заявив після зустрічі Володимир Пилипенко .

Таку позицію підтримали й представники чорнобильських організацій.

«Сьогодні відбулися дві по-справжньому плідні зустрічі: із уповноваженою ВР з прав людини Валерією Лутковською та головою ВР Андрієм Парубієм. Ми обговорили давно наболіле питання, що останнім часом учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліди першої категорії несправедливо ігноруються. Чому стався такий перекос? Ось навіть минулого місяця була прийнята постанова Кабміну про забезпечення пенсією ліквідаторів з-поміж солдат строкової служби. Ми не проти, щоб учасники ліквідації з числа солдатів строкової служби отримували виплати, і ми підтримуємо це рішення. Але також ми відстоюємо таке право і для учасників ліквідації першої категорії», – розповіла Лариса Погребняк, заступник голови правління «Лубенської ГО інвалідів «Ветерани Чорнобиля».

Нагадаємо, законопроектом № 6292 пропонується збільшити розмір пенсійного забезпечення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС і скасувати обмеження максимального розміру пенсії для чорнобильців. Крім того, передбачається проведення перерахунку різних державних допомог, на які мають право ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Зокрема, пропонується підвищити розмір допомоги на оздоровлення, а також на компенсацію вартості продуктів харчування.
Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов