Чорнобильців під Кабміном чують, але не допомагають

Київ – Чoрнoбильці, які місяць пoспіль пікeтують Кaбмін, – відстoюють свoї влaсні інтeрeси і нe відoбрaжaють пoтрeб всіx ліквідaтoрів, кaжуть дeякі з лідeрів чoрнoбильськиx ліквідaтoрів. Сaмі ж гoлoдувaльники зaзнaчaють, щo крaщe пoмруть, ніж підуть з-під стін уряду. Дехто з них голодує вже місяць. Між тим у провладній парламентській більшості вже говорять про те, що вимоги протестувальників є законними, і держава мусить їх виконати.

Інвалід Чорнобиля та ветеран Афганістану Сергій Красильников 30 днів поспіль голодує під стінами Кабміну, вимагаючи в українського уряду зважити на потреби ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Ліквідатор працював на майданчику ЧАЕС у квітні 1986 року, одразу після аварії керував бригадою будівельників. Тоді, за його словами, дози опромінення були найвищими.

Після отримання великих доз радіації Сергій Красильников пережив інфаркт, інсульт, захворів на діабет, йому паралізувало ліву половину тіла, і він пікетує будівлю виконавчої влади на інвалідному візку.

«Йдемо на відчайдушний крок – безстрокове голодування»

Сергієві Красильникову допомагають декілька ветеранів-чорнобильців, які теж беруть участь у протесті під будівлею уряду. Вони вимагають, зокрема, повернути їм забрані пільги, поліпшити їхні житлові умови – виконати рішення судів, які вони виграли. Однак, окрім доручення прем’єра Миколи Азарова розібратися і виконати їхні вимоги, чорнобильці нічого не отримали, каже Красильников.

«Ми маємо отримувати, за українськими законами, як мінімум шість мінімальних пенсій, а певні категорії чорнобильців – мінімум вісім. А нам кажуть, що в держави немає грошей. Ми повідомляємо прем’єру Миколі Азарову, що ми йдемо на відчайдушний крок – безстрокове голодування, через те, що наші вимоги досі не виконано. Оскільки голодують інваліди, ми попросили забезпечити чергування біля Кабміну машини швидкої допомоги. Але з’явилася вона лише днями», – зазначає протестувальник.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов