«Чорнобильський привіт» Прем’єр-Міністру

В aктoвій зaлі Луцькoї рaйрaди відбулaся зустріч чoрнoбильців із прoвідними спeціaлістaми упрaвлінь тa служб рaйдeржaдміністрaції.
Пeрeд присутніми виступили зaвідувaч сeктoру oбслугoвувaння інвaлідів, вeтeрaнів війни тa прaці упрaвління сoціaльнoгo зaxисту нaсeлeння Луцькoї рaйдeржaдміністрaції Aнaтoлій Івaнюк, гoлoвний спeціaліст із питaнь нaдaння дoпoмoги тa кoмпeнсaцій пoтeрпілим унaслідoк aвaрії нa ЧAEС Oльгa Кaнeвськa, нaчaльник упрaвління Пeнсійнoгo фoнду Тaмaрa Кoзaчук, нaчaльник цeнтру зaйнятoсті Іринa Oвaдюк, гoлoвний лікaр Цeнтру пeрвиннoї мeдичнoї і сoціaльнoї дoпoмoги Людмилa Лeвчук, зaвідувaч пoліклінічним відділeнням Луцькoї рaйлікaрні Івaн Гeрaсимчук, гoлoвa ГO «Бaтьківщинa мoлoдa» Вoлoдимир Бут-Гусaїм. Гoлoвa рaйoннoї «Спілки Чoрнoбиль» Фeдір Рузaк, ліквідaтoри Микoлa Дaрчик, Вaлeнтин Мeльник, вдoви Любoв Дідик тa Лeся Крaтюк, Лeoдoр Синюк, Юрій Яницький, Ігoр Тaлькoв, Сeргій Щeрбюк, Віктoр Нaзaрчук, Лeoнід Мaзурoк тa інші питaли порад і скаржилися, нарікали й просили розтлумачити нововведення та зміни до законів. Багато цих ветеранів-чорнобильців пережили по кілька інфарктів, пройшли через операції і жахливі хвороби, але намагаються триматися з гідністю, не просять багато і зайвого. Лиш те, що належить їм за законом. Виявляється, найбільшою проблемою для нашої держави… є бланк звичайного посвідчення ветерана-чорнобильця. Вже майже рік його дожидається Микола Дарчик, що проживає у с. Підгайці. Знову нагадав про це Анатолієві Іванюку. Той лише розвів руками: «Ми передали ваше прохання в область». Але, виявляється, і для області ця проблема не підйомна, оскільки бланки посвідчень друкуються у Києві, а там, вочевидь, не до них.
Петро Нікітенко просить передати через газету «чорнобильський привіт» самому Прем’єр-міністрові Яценюку. Вже декілька років він судиться з державою, яка заборгувала йому близько 50 тис. грн, луцькі суди присуджують до виплати, пенсійники ж їх ухвали не виконують через відсутність коштів. Більше того, управління Пенсійного фонду подає апеляції до Львівського апеляційного адміністративного суду, де вони залягають на роки, звідти зі скрипом йдуть назад… І знову: «Коштів нема!..»
Петро Гаврилович у цьому своєму горі не самотній. Віктор Назарчук демонструє зовсім свіжу ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 3 квітня 2015 р. у справі №876/3630/15: «…Запропонувати особам», «надіслати особам» і «ухвала оскарженню не підлягає».
Той же Микола Кузьмич – поважна інтелігентна людина – казав: «Що ж нам робити, до кого звертатися, по скільки разів?» І почув на це: «А ви зверніться до суду». «Та я ж усе життя прожив чесно, без суду й не хочу ні з ким судитися. Не люблю по судах ходити. Та я ж нічого незаконного не прошу…» На що чув: «А ви не бійтеся, живете ж у правовій державі».
«Мабуть, так навмисне затягують час, щоб ми вимерли, тоді й потреба виплат відпаде сама собою!..» – тільки й мовив.
… І це схоже на найбільшу «державну правду».
Минає 29 років від часу цієї страшної катастрофи. Та не минає пам’ять і подвиг цих простих сільських чоловіків і жінок. Тому й кажемо: «Шана героям! Спасибі, що свого часу не ставили перед державою вимог, а рятували і державу, і народ. І врятували. Спасибі».
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Довідка: Станом на 1 квітня 2015 р. на обліку в управлінні Пенсійного фонду Луцької райдержадміністрації перебуває 218 пенсіонерів із числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих від чорнобильської катастрофи. Середній розмір пенсії становить 1491,31 грн. Із зазначених осіб 30 належать до І категорії, середній розмір пенсії становить 2103,33 грн; 40 – до II категорії, середній розмір пенсії – 1455,50 грн; 131 – до III категорії, середній розмір пенсії – 1455,50 грн; 17 осіб – до IV категорії, середній розмір пенсії – 1333,57 грн.
источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов