Діти війни, самотні матері та чорнобильці завалили позовами вінницьких суддів

У судax Вінниччини пoнaд 150 тисяч сoціaльниx спрaв. Судді встигaють рoзглядaти лишe п’яту їx чaстину.

«15 суддів, які сьoгoдні здійснюють прaвoсуддя у Вінницькoму aпeляційнoму суді, тaкoж не можуть їх розглянути в один день, справи надходять, вони описуються, пакуються у коробки, і по місяцям складаються у підвал, а потім по даті надходження справ реєструємо і віддаємо суддям на розгляд», – розповідає керівник апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду Володимир Гриневич.

Судова тяганина стала звичним явищем і для сотень дітей війни. Жінки із села Гурівці створили власну організацію, яка вимагає повернення компенсацій і позивається до різноманітних судів, аби отримати гроші. Ользі Полонській, Надії Бабій та ще 95 дітям війни з Гурівців держава винна по 5 тисяч гривень. Жінки грошей чекають уже 3-й рік.

Соціальних справ дітей війни, самотніх матерів та чорнобильців у судах Вінниччини тисячі. Серед них позови, які надходили ще у 2009 році. На розгляд однієї соціальної справи потрібно 2-3 години. Аби прийняти рішення щодо всіх, потрібно 5 років, каже голова адмінсуду Вінниччини Віталій Кузьмишин. А є й інші справи, які потребують негайного вирішення. У суді позивачам пояснюють, що не сидять без діла, а задля зручності людей інформують через сайт та районні адміністрації. І просять підтримки у Верховної Ради, аби полегшити роботу як суддям, так і позивачам.

18 дітей війни із села Гурівці не дочекалися рішення про компенсації – померли. Якщо суди будуть так повільно виносити рішення, кажуть пенсіонери, то платити гроші вже не буде кому. Юристи ж вважають, проблему має розв’язати Кабмін. І так організувати роботу пенсійних фондів і соцслужб, щоб людям не треба було звертатись у суди.

У судах Вінниччини понад 150 тисяч соціальних справ. Судді встигають розглядати лише п’яту їх частину.

ICTV

0

0

4 комментария к записи “Діти війни, самотні матері та чорнобильці завалили позовами вінницьких суддів”

 1. Барсук:

  Голубая мечта нашего родного правительства, депутатов ВР и президента: Все чернобыльцы, афганцы, Ветераны ВОВ, дети войны,………и все пенсионеры одновременно сдохли и сняли с них эту постоянную головную боль. Нет людей – нет проблем. А вот страшный сон или будущая явь наших ясновельможных панов: десятки тысяч выше указанных граждан Украины проводят акции протеста под окнами вр, кмУ и гаранта и настойчиво требуют соблюдать требования КОНСТИТУЦИИ и ЗАКОНОВ УКРАИНЫ. Настойчиво и убедительно требуют. А ОМОНа на всех чиновников не хватает. Картина Репина – не ждали.

 2. клим:

  Достали всех и крепко. Надо делать выводы господа.

 3. Олег:

  Требуют не только соблюдать, но требуют их отставки, забрать кормушку. Жуткий сон
  А надо только одно, чего за столько лет не сделали депутаты: установить ответственность чиновников за нарушение прав граждан. Если бы такая ответственность была, то в судах бы не было столько дел. Государство, в лице чиновников, обязано защищать права граждан, а все идет наооборот. Если чиновники не так работают, то народ имеет полное право их уволить.
  Раду геть, Кабмин- геть, гаранта – геть. как нерадивых работников.

 4. Валерий Якович:

  Уважаемые читатели а в других регионах Украины таких позовов меньше ? НЕТ НЕТ И НЕТ Только все позовы не подали в суды ВОЙТОВ В БОЙЧУК М и ОСАДЧУК П ибо они все госслужащие и им наплевать на остальных чернобыльцев в области ВСЕ ПОЛУЧАЮТ ПЕНСИЮ И ЗАРПЛАТУ ГОССЛУЖАЩЕГО

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов