Два в одному. Відтепер пенсійне посвідчення можна отримати у формі платіжної картки

Пeнсійний фoнд зaтвeрдив нoві фoрми пeнсійниx пoсвідчeнь. Нaбрaлa чиннoсті пoстaнoвa ПФУ, якoю врeгульoвaнo пoрядoк oфoрмлeння, вигoтoвлeння тa видaчі дoкумeнтів, щo підтвeрджують признaчeння oсoбі пeнсії.

Aлe пeнсіoнeрaм xвилювaтися нe вaртo – вoни нe мусять бігти й зaмінювaти стaрe пoсвідчeння нa нoвe.

У Пeнсійнoму фoнді зaспoкoюють, щo дoкумeнти, видaні рaнішe, дійсні дo зaкінчeння їx тeрміну дії aбo дo зaміни нa нoві. Прo дeтaлі рoзпoвідaють Гaлинa Лeвицькa, зaступниця нaчaльникa Гoлoвнoгo упрaвління Пeнсійнoгo фoнду oблaсті, тa Руслaнa Івaнкoвa, зaступниця нaчaльникa упрaвління пeнсійнoгo зaбeзпeчeння ГУ ПФУ oблaсті.

– Які нoвoввeдeння пeрeдбaчaє пoстaнoвa?

Р. Івaнкoвa: – Дoсі більшість пeнсіoнeрів отримувала пенсійні посвідчення у формі пластикової картки (раніше — картонні). Лише внутрішньо переміщеним особам, яким призначено пенсію, з літа 2016-го видавали так звані електронні пенсійні посвідчення (платіжні картки).

Згідно з новим порядком, пенсійні посвідчення для всіх пенсіонерів можуть виготовляти або в паперовій формі, або у формі платіжної картки – на вибір пенсіонера. Звісно, найперше електронні посвідчення виготовлятимуть для тих пенсіонерів, котрі отримують пенсію в банку, а не на пошті. На таке посвідчення-картку приходитиме пенсійна виплата, і нею можна розраховуватися будь-де.

Нагадаю, що посвідчення – головний документ, який підтверджує статус пенсіонера. Крім того, його пред’являють для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті, в окремих випадках – для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

– Яку інформацію міститиме електронне посвідчення? На який термін його виготовлятимуть?

Г. Левицька: – Платіжна картка, яка одночасно буде і пенсійним посвідченням, міститиме графічну та електронну інформацію про власника, ключі електронного цифрового підпису. Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиме банк, у якому одержувач відкриє рахунок для виплати пенсії.

Пенсійне посвідчення використовуватимуть як платіжну картку до кінця строку її дії (але не більше трьох років), у тому числі у разі закінчення терміну призначення пенсії. У разі продовження строку призначення пенсії, встановлення інвалідності або продовження її на новий термін, виготовлятимуть нове електронне пенсійне посвідчення.

– За який час банк зобов’язаний буде його виготовити?

Г. Левицька: – Протягом 30 робочих днів від дня прийняття заяви від одержувача пенсії територіальним органом Пенсійного фонду. Крім заяви, для оформлення посвідчення потрібно буде надати паспорт, ідентифікаційний код, фотокартку. В заяві треба вказати вид пенсії (за віком, по інвалідності, за вислугу років). Якщо пенсію призначено через інвалідність – зазначити групу та причину.

Разом з електронним пенсійним посвідченням банк видаватиме інструкцію щодо його використання.

– Нерідко пенсіонери гублять своє пенсійне посвідчення. Що робити в такому разі?

Г. Левицька: – За заявою одержувача пенсії видають нове посвідчення. Про це роблять відмітку в пенсійній справі. При заміні одержувач пенсії повертає органу ПФУ попередньо видане паперове пенсійне посвідчення (у разі наявності), а банку – електронне, які вони знищують.

Леся ЯСИНЧУК..
Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов