ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
19 лютoгo 2015 рoку № 3/15
ІНФOРМAЦІЙНE ПOВІДOМЛEННЯ ДЛЯ ПOСТРAЖДAЛИX
ВНAСЛІДOК ЧOРНOБИЛЬСЬКOЇ КAТAСТРOФИ
Шaнoвні пoбрaтими!
Вчoрa, 18 лютoгo 2015 рoку, відбулaсь нaрaдa прeдстaвників ВГOІ “Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни” з Міністрoм сoціaльнoї пoлітики Укрaїни тa дирeктoрaми дeпaртaмeнтів Мінсoцпoлітики. Під чaс зустрічі oбгoвoрювaлись ряд питaнь, які нeoбxіднo, нa нaшу думку, нeвідклaднo вирішити.


Oдним із oснoвниx питaнь булo питaння прaктичнoгo зaстoсувaння , стaтті 60 Зaкoну Укрaїни “Прo стaтус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастроф”, в редакції Закону N 76-VIII від 28 грудня 2014 року.
Питання не було вирішено. Міністр пообіцяв уважно вивчити наші аргументи й прийняти рішення в найкоротший термін, щодо відзиву сумнозвісних Листів Мінсоцполітики.
Але знаючи, що влада та кошти знаходяться в їхніх руках, та бачучи тенденцію в “поліпшенні” нашого соціального захисту рекомендую кожному постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи (й повідомити тих, у кого немає доступу до інтернет) написати Заяву до Управлінь праці за місцем обліку такого змісту:

Начальнику Управління праці ………
П.І.Б.
Домашня адреса
ЗАЯВА
Отримавши Ваше запрошення, щодо невідкладного, власноручного написання Заяви, стосовно вибору одного із законів України, користуватись якими я маю законне право та відмови від ряду пільг чи компенсацій, якими я також маю право користуватись і якими я не користуюсь одночасно за різними законами України, прошу Вас повідомити:
стосовно якої конкретно пільги чи компенсації я повенен визначитись;
стосовно терміну, протягом якого я повинен зробити свій вибір.
Число Підпис

Заяву необхідно написати у двох приміниках. Один здати в канцелярію, а на другому отримати відмітку про регістрацію.
Нагадаю норму статті 60 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастроф”, в редакції Закону N 76-VIII від 28 грудня 2014 року, вже встановлено, що Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України.
Умовно цю статтю можна розділити на три частини.
Перша, кого стосується: “Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,”

Друга, в яких випадках стосується: “які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України,”

Третя, що має особа зробити: “надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України”.
Звертаю увагу, вибираємо конкретну пільгу, а не закон в якому вона прописана.
Тому така Заява, по-перше, покаже Вашу готовність виконувати норму закону й зробити вибір, але в тому розумінні, як цю норму бачуть чорнобильці.
По-друге, попередить протиправні дії з боку влади. Заява буде розглядатись якийсь проміжок часу, а виплати необхідно платити вже сьогодні. Термін законодавець не встановлював, а тому якщо буде Вам зазначено будь який термін, у Вас виникає одразу право оскаржувати в прокуратурі або суді їхню відповідь. Що також затягне час. А у разі припинення за цей час фінансування Вам будь яких пільг (до Вашого вибору), у Вас виникає одразу право оскаржувати в прокуратурі або суді протиправні дії влади.
Вважаю, роз‘яснив доступно.
Чекайте інших повідомлень і дійте.
З повагою,
Голова КОГО
“Союз Чорнобиль України” О. Неділько
источник

80

8

20 комментариев к записи “ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ”

 1. черарс:

  еслибы это заявление можно скачать,не все могут напечатать

  • сталкер:

   не обязательно писать на буиаге.
   можно отправить по електронной почте на сайт УРЯДОВОГО КОНТАКТНОГО ЦЕНТРУ. (опробовано)

 2. Партизан 1986:

  Да ни каких тут разъяснений не требуется, так как сама статья своим содержанием не даёт того, чего хотят от нас.
  И как это можно ожидать справедливого разъяснения от Минсоцполитики, когда они там все заинтересованные лица, чтобы с нас содрать, и наверняка инициаторы ст.60.

  • Александр:

   Я поддерживаю тебя и у меня нету слов,что бы выразить возмущения к вчерашней новостью от…… не подберу диликатного слова к этому типу яценюка и министра соцполитики розенка и кабинета министров они вырешили выплатить ПОВТОРНО так называемой небесной сотне погибшей на майдане которая привела их к власти вдумайтесь погибшим майдановцам -по 121000 тысячей гривен тяжело раненим по 60000 тысяч гривень и майдановцам которые получили групы инвалидности так им к пенсии КАЖДЫЙ месяц в ДОБАВОК к пенсии от 5000тысяч грв.до 8500тысяч гривень.А Чернобыльцам инвалидам которые умерают каждый день им не положено выделили минималку до 2500 тысяч гривень и все. Которые защитили прежде всего всю Украину и Европу от радиционного заражения.Не было бы сейчас не Киева не их самих не майдана разве они этого не понемают.Так наглядно издеватся над инвалидами Чернобыльцами которые по закону заслужили получать 6-8-10 минимальных пенсий.Терпец уже на исходе так дальше жить нельзя.

 3. фантом 86:

  ініціатор цієі х.ні дроздова [censored] стара! іі треба люструвати в бак і ло єсполадній вниз!

 4. сталкер:

  …отримав лист із УПСЗН про те, що маю ТЕРМІНОВО з’явитись, щоб написати заяву про перехід на пільги по одному закону.
  Моя відповідь наступна — Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VШ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
  Зокрема, статтю 60 викладено у такій редакції: «Стаття 60. Право вибору пільг та компенсацій особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Звертаю Вашу увагу, що стаття 60 називається «Право вибору пільг та компенсацій особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
  Отже, це моє право, а не обов’язок.
  Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов’язковим для неї. «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством». (Стаття 19 Конституції України).
  В зв’язку з Вашим попередженням про те, що у разі моєї неявки виплата пільг та компенсацій буде призупинена, хочу застерегти Вас від цих дій, так як вони можуть містити ознаки кримінального правопорушення – перевищення влади та службових повноважень !
  Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VШ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» суперечить принаймі шести рішенням Конституційного суду України, зокрема:
  1. Від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян), згідно з яким: «Верховна Рада України не повноважна при прийнятті закону про Державний бюджет України включати до нього положення про внесення змін до чинних законів України, зупиняти дію окремих законів України та/або будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин»;
  2. Від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій) ;
  3. Від 1 грудня 2004 року № 20-рп/2004 (справа про зупинення дії або обмеження пільг, компенсацій і гарантій);
  4. Від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання), згідно з якими при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод;
  5. Від 17 березня 2004 року № 7-рп/2004 (справа про соціальний захист військовослужбовців та працівників правоохоронних органів), згідно з яким надання пільг і гарантій військовослужбовцям зумовлене особливістю професійних обов’язків, пов’язаних з ризиком для життя та здоров’я, певним обмеженням конституційних прав і свобод, у тому числі права [censored] матеріальні блага для забезпечення собі і своїй сім’ї рівня життя, вищого за прожитковий мінімум. Здійснення таких заходів не залежить від розміру їхніх доходів чи наявності фінансування з бюджету, а має беззастережний характер;
  6. Від 2 червня 1999 року № 2-в/99 (справа про внесення змін до статті 46 Конституції України), згідно з яким право на соціальний захист громадян не обмежується тільки пенсійним забезпеченням, а й включає інші види передбаченої законом допомоги.
  До речі ! З метою виконання рішень судів щодо пільг та компенсацій, ухвалених на мою користь, прошу ТЕРМІНОВО виконати іх, вони набули законної сили ще в 2011 р. Ми ж живемо в правовій державі !
  у Черкаській області на 1 листопада 2014 року на пенсійному обліку перебувало 54 040 осіб з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них до І категорії віднесено 6 435 осіб, ІІ категорії – 3 766 осіб, ІІІ категорії – 2 145 осіб. На жаль, в УПСЗН стоїть черга щоб написати заяви на перехід на пільги по одному закону.

  • Партизан 1986:

   Сталкер,из вашего о том, что в УПСЗН стоїть черга щоб написати заяви на перехід на пільги по одному закону мне от этого сразу вспомнился советский анекдот: Товарищи завтра всех будем вешать, вопросы есть? – Из зала тихий голос: скажите, пожалуйста, а веревки с собой приносить надо?

 5. у в а:

  заберите ваши льготы отдайте положенную нам пенсию и не морочте людям голову она и так болит.

  • валера:

   Ува 8-06.
   Ты не прав.
   Может быть у прокуроров, милиционеров и др. есть некие льготы и их могут давать или забирать, у нас же не льготы а компенсации за вред причененный здоровью при выполнении работ по ЛПА на ЧАЭС.
   Валерий Беляков, Харьков.

 6. михаил конотоп:

  мне это напоминает поговорку;-и хочется и колется и мамка не велит.если усреднить все эти “виражи” КМУ, то получается “пурга”. это (льгота) вроде бы есть, но вроде бы нет! вроде положено,а по факту денег нет.арифметика до банальности проста. есть три типа льгот 100%,50%,25%.перечень лиц (обширный!ну очень обширный)тоже есть.разобём льготы по категориям.1.лечение,оздоровление,медецинское обслуживание.2.жкх.3.транспортные расходы.почему КМУ не хочет монетизировать ЭТИ льготы.ответ прост.от бюджетной кормушки отодвинут прикормленых людей.если с ЖКХ все просто то с лечением и оздоровлением а так же с транспортными расходами вопросы. лечение и оздоровление это (откаты на получение определенных видов медецинских услуг),лекарства,зубо протезирование,путевки в санатории.здесь тендера,здесь откаты.также с лекарствами(свои аптеки).тендера-откаты.если разобратся с транспортными льготами.куда должен ехать льготник по льготе? ответ тоже простой.раз в год в санаторий. раз, два ну три раза в больницу (район или область).остальное время льготник ездит по своим делам. служебные льготы на проезд в транспорте ДОЛЖНЫ выдавать работнику (как раньше) проездной (месячный или квартальный или годовой) билет на определенны вид транспорта. я не думаю что все сотрудники какого то отдела “разезжают” по служебным делам. как говорил мой дед;-включи логику и шевели мозгами!

 7. валера:

  И ещё.
  Я сейчас нахожусь в Тегеране, так в автобусах при оплате проезда обязательно платёж проходит через кассу.
  У нас я ни разу не видел чтоб в автобусах и маршрутах выдавали билет.
  Каким образом можно просчитать количество перевезенных пассажиров, а тем более льготного контингента. Перевозчики утверждают, что их больше 50%.
  Кстати в Иране есть льготники, которых перевозят безоплатно.
  Валерий Беляков, Харьков.

 8. Партизан 1986:

  Вот полный текст Минсоцполитики как претворять в действие ст.60
  Мінсоцполітики: Про надання роз’яснень щодо змін у законодавстві
  17 лютого, 2015 Соціальні новини
  У зв’язку з прийняттям Закону України від 28.12.2014 № 76-УШ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» розпочато реформування системи пільг та компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Відповідно до підпункту 8 пункту 3 Положення про Міністерство соціальної політики, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 389, одним із основних завдань Мінсоцполітики є формування та реалізація державної політики у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Зважаючи на це, Міністерство у межах компетенції повідомляє наступне.

  На виконання пункту 16 розділу III «Прикінцеві положення» Закону Міністерство наразі забезпечує приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, зокрема: внесені зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) та до постанов Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 836, від 20.09.2005 № 936, від 20.04.2007 № 649, які надіслані на погодження до центральних органів виконавчої влади.

  Звертаємо увагу, що статтею 60 Закону визначається право вибору пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, може користуватися пільгами та компенсаціями відповідно до одного із вибраних ним законів України.

  Тому просимо провести роз’яснювальну роботу серед такої категорії осіб, які повинні підтвердити своє бажання на право вибору.

  У разі відмови щодо підтвердження громадянином вибору одного із законів України, вважається за доцільне здійснювати компенсаційні виплати
  та надавати пільги згідно із Законом України, який був першочерговим у визначенні статусу і надавав право на певні пільги і компенсації.

  До основних пільг та компенсацій у разі вибору пільговиком Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», належать такі:

  50-процентна знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном;
  грошова компенсація вартості продуктів харчування;
  позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками;
  щорічна допомога на оздоровлення.

  Також зазначаємо, що норми Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» не передбачають вилучення посвідчень у пільгових категорій населення.

 9. ІВАН:

  ШАНОВНА ВЛАДО ВИ ПО ТРУПАХ ПРИЙШЛИ НА ТРОН, І ЩО МИ ПОБАЧИЛИ – ГЕНОЦИД. ВИ ЗАЛІЗЛИ ДО НАШИХ КИШЕНЬ МИ ЗБІДНІЛИ В 5-6 РАЗ ПО ЗРІВНЯННЮ З ПРОШЛИМ РОКОМ.ВИ Ж НА МАЙДАНІ КЛЯЛИСЬ ЖИТИ ПО ЗАКОНАХ, А ДЕЖ ВОНИ.СХАМЕНІТЬСЯ ЩО ВИ РОБИТЕ.ВИ ОЛІГАРХИ ТАК САМО ЯК І РАНІШЕ ЖИРУЄТЕ А НАРОД ЛАЗИТЬ ПО СМІТНИКАХ. яКЩО ВИ ТАКІ ПРАВЕДНІ ТО ВІДНОВІТЬ НАШ ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ ЗАКОН,АБО ВИКОНУЙТЕ ВЖЕ ІСНУЮЧІ СТАТТІ НАШОГО ЗАКОНУ: БЕЗКОШТОВНЕ ЛІКУВАННЯ,БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ,ПЕНСІЯ 6-8-10,ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТАМИ ХАРЧУВАННЯ ЗГІДНО ФІЗІОЛОГІЧНИХ НОРМ ЗГІДНО ПОСТАНОВИ КАБМІНУ ДЕ ВАРТІСТЬ КОШИКА СКЛАДАЄ 8-10 ТИСЯЧ, А МИ ОТРИМУВАЛИ ПО 300 ГРИВЕНЬ, БАНДІТСЬКІ СУДИ ЯНУКОВИЧА ВИЗНАЛИ ЗА НАМИ ПЕНСІЇ,АЛЕ ЧОМУ ВИ НАЧХАЛИ РА РІШЕННЯ СУДІВ, НЕ ВІДДАСТЕ НАМ НАШЕ.ПО ВІДНОШЕННЮ ДО НАС ВИ Ж ЧИНИТЕ ПОВНЕ БЕЗЗАКОННЯ. ОСЬ І ВСЯ ПРАВДА ПРО ЯКУ ТИ НАШ ПРЕЗИДЕНТ ТАК КРАСНОМОВНО ГОВОРИШ З ТРИБУН. В ЄВРОПІ ПЕНСІОНЕРИ ВІДПОЧИВАЮТЬ НА КАНАРАХ З ВАМИ А МИ ЖЕБРАКУЄМО ПО СМІТНИКАХ

 10. анонім:

  Знову счу піариться, мабуть хоче отримати один мільйон грн. на жирування від мінсоцполітики. Де інші всеукраїнські чорнобильські організації, щоб відкрили очі владі на співпрацю із кривавим режимом янука? Чому не знаходять активістів Майдану і не попросять допомоги в розвінчанні ОЗУ счу? Скільки ми можемо терпіти цю наволоч.
  Таке враження, що сьогоднішна влада – це продовження вчорашньої.

 11. житель:

  Так, так брате анониме, продовження влади яка була до 1917 року, капіталістів та буржуїв та їх холуїв.

 12. михаил конотоп:

  действия КМУ напоминает действие этакого “биззнесуватого пацана”.-“у меня есть два яблока. а вас три человека. два на три не делется!одно я оставляю себе, а одно вы поделите на троих!”

 13. Мы спросили у хохла:

  Как браток твои дела? Как Америка с Европой Украине помогла? Может стал ты лучше жить, сало есть, горилку пить? И на евро, и на доллар в барах время проводить? Что культура поднялась, или живность развелась? Или СОВЕСТЬ в олигархах неожиданно нашлась? Бедолага брат хохол, что ж ты на майдан пошёл? Что бы ведьма Тимошенко снова села на престол? Двадцать лет ты не зависим, но богаче ты не стал. Потому что педерастов в президенты выбирал! Ну поедешь ты в Европу туалеты убирать Ведь Европе, если честно, на тебя давно насрать Многим членам Евро-блока [censored] приходиться сосать Если им своих не жалко то на вас вообще нассать В результате революций в Раде [censored] и бардак И премьер у вас, признаться, тоже тот ещё мудак Вы его послали в Штаты, может гроши привезёт? Он вернулся с сухпайками, это что не идиот? Что бы жить как европейцы надо ДУМАТЬ и ПАХАТЬ!! А не членом по майдану с правым сектором махать! Стихи: автор не известен

  • михаил конотоп:

   как говорит мой сосед;-ГУТ!!ЗЭР ГУТ!!!

 14. злой:

  Прекрасные стихи!Написана полнейшая правда!

 15. михаил конотоп:

  мужики. за этими “дебатами” мы забыли главное.услуги ЖКХ входят в прожиточной минимум.так как и цены на питание,лекарства и вещи повседневного употребления.тогда почему МЫ НЕ СТАВИМ ВОПРОС О ПЕРЕСМОТРЕ ЭТОГО ПРОЖИТОЧНОГО МИНИМУМА???!!!который (минимум), КМУ объязано ежегодно до марта месяца корретировать. ПОЧЕМУ???

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов