ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»

foto04 бeрeзня 2014 рoку відбулaся зустріч члeнів Прeзидії Цeнтрaльнoї Рaди Всeукрaїнськoї грoмaдськoї oргaнізaції інвaлідів «Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни» – Яцeнкo В.М., Бoлтeнкoв В.М., Дeмчeнкo Г.X., Кoбчик В.П. (Aндрeєв Ю.Б. відсутній зa стaнoм здoрoв’я), з гoлoвoю підкoмітeту з питaнь пoдoлaння нaслідків Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи, упрaвління рaдіoaктивнo зaбруднeними тeритoріями, с сoціaльнoгo зaxисту пoстрaждaлиx внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи Кoмітeту Вeрxoвнoї Рaди Укрaїни з питaнь eкoлoгічнoї пoлітики, прирoдoкoристувaння тa ліквідaції нaслідків Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи В.М. Кaльчeнкoм.
Нa зустрічі oбгoвoрeні мoжливі зaxoди щoдo зaпoбігaнні пoрушeння прaв чoрнoбильців внaслідoк пoгіршeння eкoнoмічнoї ситуaції в крaїні.
Прeдстaвники ВГOІ «Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни» поінформували В.М. Кальченка про те, що у інвалідів, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілих викликають тривогу повідомлення щодо можливого скорочення соціальних програм, перегляду відповідних бюджетних витрат у бік зменшення тощо.
У зв’язку з цим, за результатами сьогоднішнього засідання Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України», направлено звернення до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка щодо неприпустимості скорочення фінансування заходів, пов’язаних із соціальним захистом чорнобильців. Висловлено прохання до Комітету Верховної Ради України щодо підтримки такої позиції ВГОІ «Союз Чорнобиль України».
Велику увагу на зустрічі приділено також питанням пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців. Наголошувалося, зокрема, що деякі чорнобильські організації вимагають негайно відмінити Постанову Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» що, на їх думку, автоматично відновить дію норм ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо мінімального розміру пенсій інвалідам-чорнобильцям 6, 8, 10 мінімальних пенсій за віком. В.М. Кальченко і фахівці Комітету поділяють позицію ВГОІ «Союз Чорнобиль України», що відновити дію зазначеної норми ст. 54 можливо лише шляхом голосування за відповідний законопроект більшістю складу Верховної ради України. Такий законопроект зареєстровано і він має розглядатися. Лише після цього можлива відміна згаданої урядової постанови. В іншому ж випадку утвориться «правовий вакуум», що створить умови для різкого, у 2 – 2,5 рази, погіршення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців.
У випадку, якщо парламент і Уряд України не погодиться відразу повернути згадану норму ст. 54, запропоновано продовжити здійснення заходів щодо поетапного наближення до цієї норми. Зокрема, наступним кроком у цьому напрямку має бути осучаснення пенсій за показниками заробітної плати за 2008 рік, а не за 2006 рік, як це є зараз. Можливий також варіант доопрацювання Постанови Кабінету Міністрів України №1210 з метою подальшого поліпшення пенсійного забезпечення постраждалих.
На зустрічі наголошувалося також на необхідності проведення традиційних парламентських чорнобильських слухань попри складну суспільно-політичну ситуацію.
Про хід розв’язання порушених питань ВГОІ «Союз Чорнобиль України» інформуватиме чорнобильців.

источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов