Кіровоградським чорнобильцям «поріжуть» пільгові рецепти

У Кірoвoгрaдській міській рaді відбулaся нaрaдa з питaнь фінaнсувaння тa вдoскoнaлeння рoзпoділу мeдичниx прeпaрaтів зa бeзкoштoвними рeцeптaми для грoмaдян, пoстрaждaлиx внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи. Прo цe «Кірoвoгрaд.Кoмeнтaрі» повідомила прес-служба КМР.

Як повідомив заступник міського голови Сергій Дьячук, протягом 2012 року в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності Кіровограда під диспансерним наглядом знаходилось 2386 осіб, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Дьячук відзначив, що у Кіровограді, як і в цілому по області, існує проблема з фінансуванням пільгових рецептів на придбання лікарських препаратів для осіб, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи. Лише 6-9% забезпечені лікарськими засобами за пільговими рецептами в аптечній мережі міста.

Дьячук звернув увагу на те, що є чорнобильці, які регулярно отримують велику кількість лікарських засобів за безкоштовними рецептами, тим самим витрачаючи всі виділені кошти та залишаючи без необхідних медичних препаратів інших пільговиків або ж ще й обслуговуються в лікувальних закладах, як учасники війни, тобто отримують безкоштовні рецепти за двома пільгами.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук запропонувала при виписці рецептів більше використовувати вітчизняні аналоги замість дорогих іноземних препаратів, уникати дублювання препаратів у виписці пільгових рецептів різними фахівцями поліклінік.

Учасники наради прийняли рішення організувати та провести зустріч керівників ЛПЗ міста, лікарів, з керівниками аптечних закладів з питання врегулювання відпуску лікарських засобів за безкоштовними рецептами для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, враховуючи постійні зміни до переліку лікарських засобів, які можуть закупляти заклади охорони здоров’я, що фінансуються з бюджету та зобов’язати головних лікарів ЛПЗ міста Кіровограда встановити жорсткий контроль за випискою пільгових рецептів відповідно до чинного законодавства.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов