Ликвидация «ликвидаторов»

Нa Чeркaщині виявили 76 псeвдoчoрнoбильців тa oднoгo сільськoгo гoлoву, який підрoбляв для ниx дoкумeнти

Юлія ФOМІЧOВA

Кримінaльну спрaву прoти сільськoгo гoлoви нa Xристинівщині пoрушили прaвooxoрoнці. Він підoзрюється у підрoбці дoкумeнтів, щo дoзвoлили oтримaти пільги, які нaлeжaть чoрнoбильцям. Тeпeр рoзслідується спрaвa щoдo підрoблeння ним пoсвідчeнь із мeтoю викoристaння йoгo іншими oсoбaми. Oлeксію Жoвтoбрюxу – кoлишньoму сільськoму гoлoві сeлa Синиця – зaгрoжує штрaф дo сімдeсяти нeoпoдaткoвувaниx мінімумів дoxoдів грoмaдян, aбo aрeшт нa тeрмін дo шeсти місяців, aбo oбмeжeння вoлі нa стрoк дo трьox рoків.

Oлeксaндр Жoвтoбрюx, будучи сільським гoлoвoю, знaйшoв шляx нaживи. Тaк, нa кoнвeєр він пoстaвив видaчу дoвідoк, у якиx вкaзaнo нeпрaвдиві відoмoсті щoдo пoстійнoгo прoживaння житeлів Синиця для видaчі Чoрнoбильськoгo пoсвідчeння чeтвeртoї кaтeгoрії. Пoки щo відoмo прo видaчу тaкиx дoвідoк житeлям Синиці тa Вeрxнячки. Тeпeр і ці люди зaлишaться без пільг, передбачених чорнобильцям, а той, хто зробив їм ведмежу послугу, може залишитись без волі.
Тільки за цей рік так звані чорнобильські посвідчення забрали у 76 черкащан. Представники усіх громадських організацій Черкащини стверджують, що до числа псевдочорнобильців, у яких незаслужено забирають посвідчення, справжні ліквідатори не потрапляють. Несправедливість в іншому – той, хто навіть ліквідовував аварію, може бути неспроможним це довести через бюрократію. А навіть якщо доведе – не обов’язково отримує ті пільги, яких гідний.
– Людей, які незаконно користуються пільгами чорнобильців, уже відстежують. Кілька десятків таких черкащан було виявлено, про це спеціальна комісія повідомила до Пенсійного фонду, і їм припинено виплати, – розповідає голова Черкаської обласної організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Володимир Болтенков. – Проблема в іншому: часто виходить так, що люди, які справді пройшли Чорнобиль, не мають достатньої кількості документів, а тому не можуть отримати пільги, які їм належать за законом, а дехто має просто фальшиві документи і пільги отримує. Отак і створюються комісії, щоб допомогти першим та виявити і забрати пільги в інших. У ліквідації ж аварії на Чорнобильській АЕС брало участь більше 300 військових частин. Із них в архівах було знищено документи близько 20 військових частин, оскільки ці документи були шкідливими через радіацію.
Секретар цієї комісії Тетяна Касян говорить, що до спеціальної комісії можна звертатися чорнобильцям із будь-якими проблемами, що стосуються їхнього статусу.
– На Черкащині нараховується 123 832 чорнобильців, із них 7110 інвалідів та 10 057 ліквідаторів катастрофи. Нещодавно в обласному центрі створена спеціальна комісія, яка допомагає чорнобильцям відновити дані про зарплату у період ліквідації аварії, – говорить начальник управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Тетяна Касян.
Представники громадських організацій стверджують, що, попри будь-які намагання чорнобильців отримати заслужене, проблема насамперед полягає у чинному законодавстві.
– Є і псевдочорнобильці, є і неправильні підходи до цих справ, і часто нема підтверджень виклику в зону. Люди, які в зоні перебували, зараз не можуть довести цього, – говорить член Всеукраїнської координаційної ради з чорнобильських питань Борис Бродовський. – Проблеми з’являються і в людей, які були в зоні, а дні перебування не вказані. 900 осіб у Черкаській області під сумнівом нині. Однак ми хочемо знати інше – у псевдочорнобильців посвідчення забирають, а чи покараний чиновник, який видає липові посвідчення? 35% із тих, хто отримує чорнобильські пільги, – псевдочорнобильці. Щоправда, тих, у кого незаслужено забрали посвідчення, у Черкасах нема. Псевдочорнобильців шукають серед простих трактористів, які хочуть хоч якимось чином зекономити, а слід шукати у вищих ешелонах влади. Будемо сподіватися, що напрацьований закон набуде чинності і все стане на свої місця. 87% ліквідаторів на ЧАЕС отримують мінімальні пенсії.

ЦИФРА

62 мільйони гривень – саме стільки Черкащина отримує з державного бюджету на компенсацію пільг для чорнобильців.

 

Источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов