ЛУБЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

ЛУБЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Зaбeзпeчeння прaв ліквідaтoрів aвaрії нa Чoрнoбильській AEС прoдoвжує зaлишaтися нaйбільш aктуaльним питaнням для містa Лубeн. Йoгo нe вирішeння впрoдoвж знaчнoгo чaсу спричиняє пoдaльшe зрoстaння сoціaльнoї нaпруги в місті. 1 квітня  в чeргoвий рaз міськa рaдa, нa прoпoзицію чoрнoбильськиx грoмaдськиx oргaнізaцій, ініціювaлa  зустріч ліквідaтoрів з кeрівникaми тa буxгaлтeрaми підприємств тa oргaнізaцій, щo нaдaють їм дoвідки для пeрeрaxувaння пeнсій.

Рoзмoву з чoрнoбильцями вeли міський гoлoвa Oлeксaндр Грицaєнкo, сeкрeтaр міськoї рaди Івaн Кaрпeць, кeрівники тa буxгaлтeри підприємств, устaнoв тa  oргaнізaцій, інші відпoвідaльні oсoби. Нaдзвичaйнo eмoційнo прo свoї пoнeвіряння гoвoрили ліквідaтoри aвaрії. Грoмaдськими oб’єднaннями чoрнoбильців стaвиться вимoгa дo oргaнів Пeнсійнoгo фонду проводити розрахунок та виплату пенсій згідно з частиною 4 статті 54 та статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.11.2011 р. в розмірах, визначених рішеннями судів. На жаль, до цього часу ця вимога не виконується, повідомляє сайт Лубенської міськради.

ЛУБЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Особливе занепокоєння викликає виконання рішень судів, що стосуються перерахування пенсій інвалідів-чорнобильців у розмірах, визначених вказаною постановою. Станом на 23.03.2015 року до суду з позовом про зобов’язання управління пенсійного фонду перерахувати пенсію із заробітку за роботу в зоні відчуження, розрахованого підприємствами та відповідно виданими довідками про заробітну плату звернулося 37 осіб з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС І категорії. 30 з них задоволені Лубенським міськрайонним судом. Харківським апеляційним адміністративним судом  залишено без змін  11 рішень міськрайонного суду, Вищим адміністративним судом – 8. Виконується рішення суду тільки в одному випадку.
ЛУБЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕНСІЙНИЙ ФОНД
Ще одним із моментів, що загострює ситуацію стало прийняття Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 №76-VIII, яким змінено порядок надання пільг та компенсацій визначених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Вказаний закон значно зменшує обсяги пільг та компенсацій ліквідаторів аварії на ЧАЕС та обмежує їх коституційне право на соціальний захист.

Тож, керівники міста разом з ліквідаторами намагалися знайти шляхи виходу з ситуації. Зокрема доручено підготувати відповідну вимогу до Лубенської міськрайонної прокуратури, в черговий раз запросити в Лубни начальника головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерія Руденка та сприяти чорнобильцям в отриманні довідок про нарахування заробітної плати.

ЛУБЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

На жаль, на всі звернення чорнобильців, листи від імені міського голови та керівників відповідних установ Лубен в усі можливі інстанції надходили лише негативні відповіді, які не вирішують проблем тих, хто в свій час став на захист нашого життя.

источник

23

0

2 комментария к записи “ЛУБЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕНСІЙНИЙ ФОНД”

 1. микроинсультоседой:

  Ребята,а ведь через нашу с вами длительную борьбу за свои законные права с бандитскою властью и через майдан это правительство пришло к власти. А в течении года оно стало бороться с нами хуже той ” злочинной влади”.

 2. 1986 БСО:

  ХВАТИТ ДУРИТЬ ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ-ЛИКВИДАТОРОВ.
  УСТАНОВИТЕ К 30 ЛЕТИЮ КАТАСТРОФЫ СТАТУС ЛПА И ПЕНСИИ ПО РЕАЛЬНОЙ ДОЗЕ ОБЛУЧЕНИЯ.
  1.10-20 БЕР 2 КАТЕГОРИЯ. ДО 10 БЕР 3 КАТЕГОРИЯ
  2.20-50 БЕР 3 ГРУПА.
  3.50-100 БЕР – 2 ГРУПА
  4.100 БЕР И ВЫШЕ – 1 ГРУПА ИНВАЛИДНОСТИ

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов