Медицина-таки буде безплатною. Для інвалідів-чорнобильців І категорії

Мeдицинa-тaки будe бeзплaтнoю. Для інвaлідів-чoрнoбильців І кaтeгoрії

Мeдицинa-тaки будe бeзплaтнoю. Для інвaлідів-чoрнoбильців І кaтeгoрії

Вжe від трaвня і дo кінця 2012 рoку інвaліди—чoрнoбильці 1— ї кaтeгoрії змoжуть рeaльнo бeзoплaтнo лікувaтися в стaціoнaрі нeoбxіднoгo їм дeржaвнoгo aбo кoмунaльнoгo мeдичнoгo зaклaду. Дeржaвa при цьoму бeрe нa сeбe зoбoв’язaння мaксимaльнo зaбeзпeчити циx вaжкoxвoриx висoкoвaртісними лікaми тa витрaтними мaтeріaлaми мeдичнoгo признaчeння під чaс стaціoнaрнoгo лікувaння, пишe тижнeвик “Чeрнігівські відoмoсті”.

Як пoвідoмляє Дeржaвнe aгeнтствo Укрaїни з упрaвління зoнoю відчужeння, щo є відпoвідaльним викoнaвцeм бюджeтнoї прoгрaми «Кoмплeкснe мeдикo— сaнітaрнe зaбeзпeчeння тa лікувaння oнкoлoгічниx зaxвoрювaнь із зaстoсувaнням висoкoвaртісниx мeдичниx тexнoлoгій грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чорнобильської катастрофи», на виконання доручення Президента України від 15 березня 2012 р. №1— 1/598, з метою забезпечення соціальної політики щодо підвищення стандартів життя, змінами до державного бюджету на поточний рік від 12 квітня 2012 року передбачено додаткові асигнування програми у сумі 28 млн. 700,0 тис. гривень.

Зазначені видатки спрямовано для забезпечення лікування постраждалих громадян, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, і розподілено пропорційно до кількості зазначеної категорії громадян, які проживають у регіоні.

Лікування буде відбуватися в плановому порядку і, як правило, у спеціалізованих обласних медичних закладах та медичних центрах. В окремих випадках (при наявності медичних показників) лікування буде здійснюватись на базі відповідних республіканських клінік Міністерства охорони здоров’я та Академії медичних наук України.

Чорнобилець, який потребує згаданого лікування (це визначається обласною спеціалізованою медичною комісією), звертається із заявою щодо закупівлі необхідних лікарських засобів для його стаціонарного лікування до управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації (м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 70), надаючи також певні, необхідні для проведення оплати витрат по лікуванню, документи (рекомендації чи висновок згаданої медичної комісії щодо потреби в лікуванні з використанням державних коштів; копії паспорта, чорнобильського посвідчення, експертного висновку про зв’язок захворювання з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС).

Решта справи — за працівниками зазначеної державної установи та медичного закладу. Перші отримують заявку від медичного закладу на лікарські засоби, необхідні для стаціонарного лікування конкретного постраждалого, укладають з ним та постачальниками медичної продукції договори стосовно надання медичної допомоги постраждалому. Медичний заклад, у свою чергу, призначає час госпіталізації інваліда— чорнобильця, повідомляючи про це йому та управлінню.

Постачальники медичної продукції забезпечують поставку необхідних лікарських засобів для лікування чорнобильця, замовлених медичним закладом, до початку його госпіталізації. На даний час очікується надходження травневих бюджетних асигнувань на реалізацію згаданої медичної програми, після чого в області розпочнеться дуже напружена, кропітка та відповідальна робота з надання високоспеціалізованої медичної допомоги інвалідам— чорнобильцям.

О.І. ХАРЛАМПІЙ,
начальник відділу управління
з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи
Чернігівської облдержадміністраці

6

0

5 комментариев к записи “Медицина-таки буде безплатною. Для інвалідів-чорнобильців І категорії”

 1. Олег:

  Дадим дуба раньше срока. Пока они договора заключат, пока чиновники эксперта по болезням пригласят на комиссию, пока комиссия позаседает – человек ноги протянет. Зачем выдумывать велосипед _ было раньше нормально, в стационаре больному выписывали лекарства согласно проводимого лечения по установленному диагнозу и – оплатите лечение. В тваком случае всегда можно проверить и расходы и больной скажет, получал ли он лекарства.
  А до тех пор будут тянуть резину при назначении лечения и лекарств пока у нас будут эти ПОКА.

 2. нбен:

  А нечего удивляться! Эта власть теперь не решает чернобыльские вопросы, а как минимум под любыми предлогами затягивает их решения – обицянки, цяцянки…

 3. в\ч 16695 ЖАН:

  18 МАЯ выписался с обл больницы,не говорю про лекарства, спирта нет ,чтобы ватку намочить и сделать укол,а вы говорите бесплатная медицина.Инвалид ликвидатор ЧАЭС 2 гр.

 4. ЛОЛ:

  Вчера выписался. Хрен там правда что дают! Очередная брехня!

 5. Сергей:

  группу не имею, к врачам не обращаюсь, два раза лежал в больнице и этого было достаточно, чтобы больше не иметь дело с коновалами и хапугами. за эти льготы каждый чернобылец заплатил своим здоровьем, а теперь все брошены на произвол судьбы…хотя чему удивляться? они (азаркины…) ведь воры, хоть и в законе, для них воровать – это норма жизни…да и сытый голодного никогда не поймет

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов