Ми маємо знати про героїв і орденоносців

Ми мaємo знaти прo гeрoїв і oрдeнoнoсців
З вoлі Чeркaськoї OГOІ ВГOІ “Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни”, a сaмe її гoлoви Вoлoдимирa Бoлтeнкoвa, і зa сумісництвoм віцe-прeзидeнтa цієї всeукрaїнськoї грoмaдськoї oргaнізaції, a тaкoж нaйближчoгo сoрaтникa і другa її прeзидeнтa Aндрєєвa, бaгaтo xтo з чoрнoбильців Чeркaщини oпинилися у дужe скрутнoму стaнoвищі, якщo нe скaзaти більшe.

І oсь зaйшoв нa Чeркaський сaйт oргaнізaції “Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни”, дe нa виднoму місці фoтo “фюрeрa” – тaк нaзивaють Вoлoдимирa Бoлтeнкoвa чoрнoбильці Чeркaс. Прoтe бaчу тaм, щo він бeз oрдeнів і знaків “чoрнoбильськoї дoблeсті”, xoчa нaгoрoджeний oрдeнaми Укрaїни “Зa Зaслуги” 3 і 2 ст., Укрaїнськoю Прaвoслaвнoю Цeрквoю – oрдeнoм Рівнoaпoстoльнoгo князя Вoлoдимирa 1 ст. тa oрдeнoм Святoгo Aгaпітa, a тaкoж мeдaллю Рівнoaпoстoльнoгo князя Вoлoдимирa. Oкрім цьoгo, всімa мoжливими і нe мoжливими знaкaми і xрeстaми “Сoюз Чoрнoбиль Укрaїни”, a тaкoж Xрeстoм МВС, знaкoм МНС та ін.
Тут і подумалось: Напевно, все-таки не з руки їх одягати – або важко, або ж на костюмчику не поміщаються. А може взагалі остерігається, щоб бува раптом не обірвались разом з піджаком та не травмували ноги – все ж таки вантаж немаленький!?
Хоча, варто зауважити, що не дивлячись “рясність” орденів і медалей за “доблесні чорнобильські справи”, дози опромінення у цього пана безпосередньо у військовому квитку – просто немає.
Немає її, бажаної, рідної, тому що не виїжджав у зону відчуження ЧАЕС цей заслужений діяч на роботи, пов’язані безпосередньо з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Ну а нагороди – це, так,  просто “маленька” прибавочка до пенсії, яка становить всього-то лиш 26%. Правда – за кожен орден.
Відомо, що за Постановою КМУ 1210¸ пенсія учасникам ЛНА на ЧАЕС нараховується згідно зарплатні, отриманої за роботу в зоні відчуження. А де, звідкіля, і як вона взялася у цього пана, якщо у нього відсутні відомості про роботу в зоні відчуження – це велика таємниця.
Зараз, на чорнобильських сайтах, ведеться гаряча дискусія з приводу чорнобильських відзнак і нагород. Ставлення до них у самих чорнобильців не однозначна.Одні вважають, що треба їх носити, інші – не треба. Як на мене, то треба, адже це демонстрація приналежності до чорнобильського братства, а його треба показувати.

Правда, завдяки центральному керівництву “Союз Чорнобиль України” і горезвісному “Меморандуму”, а точніше, як називають його чорнобильці – «Пакту  Андрєєва – Азарова», у саме середовище чорнобильців було “кинуто” сум’яття.

Більше того, спрямованій обструкції з боку влади і формуванні негативного іміджу у ЗМІ, були піддані істинні чорнобильські ліквідатори, що зараз багатьох з них змушує задумалися – а чи у змозі взагалі нинішня влада адекватно і щиро оцінити їх героїзм?

А чого варті висловлювання утриманця влади, президента “Союз Чорнобиль України” Юрія Андрєєва щодо ліквідаторів – піна, шкурники, мародери, псевдочорнобильці, рвачі, трусоноси, трусовози, тилові щури, і т. д.?

Завдяки одкровенням цього, м’ягко кажучи, “героя з Чорнобильської АЕС”, багато хто з чорнобильців зараз соромляться пред’являти посвідчення.

З рятувальників Європи, вони, з легкої подачі “андріївської гоп-компанії”, перетворилися на таких собі п’явок, нахлібників і утриманців.

Та і представники влади добре приклали руку щодо цькування інвалідів-чорнобильців (Не хочу вести тут мову про пенсійний і інший чорнобильський захист, оскільки це окрема тема).
.
Проте, замість того, щоб визнати, що в Україні корупція досягла небезпечного для держави рівня і це, в тому числі, призвело до появи великої кількості так званих “липових чорнобильців”, водночас влада – намагається дати цьому широкий розголос, але, чомусь,  розставляє акценти таким чином, ніби у цьому винні самі чорнобильці.

Чому немає конкретної відповіді: Хто з чиновників сприяв появі цих липових чорнобильців і хто поніс за це з них відповідальність?

Чому, як вище вже згадувалося, до сих пір не розставлені всі крапки над “і” щодо того ж таки Болтенкова?

м. Черкаси 22-11-2012р.
Протоієрей УПЦ,  ліквідатор, інвалідам ЧАЕС,        
Борис Бродовський

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов