Музейна зустріч

мз
У прoстoрі пoстійнoї eкспoзиції Нaціoнaльнoгo музeю «Чoрнoбиль» нa симвoлічній плиті біoлoгічнoгo зaxисту Чoрнoбильськoгo рeaктoрa збeруться твoрці Чoрнoбильськoгo ігрoвoгo кінeмaтoгрaфу – йoгo пeршoпрoxідці тa прoдoвжувaчі, мoлoдe пoкoління діячів культури, сцeнічнoгo тa кінoмистeцтвa, зaслужeні українські артисти, мистецтво- та кінознавці.

За час, що пройшов після катастрофи, працею численних зйомочних груп з різних народів світу у кіномистецтві сформувався окремий самобутній напрям – «Чорнобильський кінематограф». Він актуалізує історію катастрофи та питання, що підняла у свідомості суспільства аварія на Чорнобильській АЕС та її глобальні наслідки.

Тематика зустрічі охоплює творчість кінорежисера Михайла Бєлікова як вагому складову у формуванні Чорнобильського художнього кінематографу. Також буде розглянуто хронологічну фільмографію ігрового кіно про Чорнобиль за 30 років, з демонстрацією фрагментів. Виступи гостей розкриють аудиторії Чорнобильський напрям кінотворчості у всьому спектрі його особливостей та призм погляду.
Як показує досвід кіноіндустрії, історія Чорнобиля, соціальні наслідки, сьогодення Зони – проблематичне поле, актуальність якого не вичерпується 30-ма роками та не вщухає до нього інтерес. У 2017 р. на екрани вийде фільм українського режисера М.М.Слабошпицького «Люксембург», ідея якого формувалась у нього протягом 16-ти років.

Ми пропонуємо переглянути цей пласт історії у діалозі з часом: що змінилось у акцентах і векторах показу за 30 років?

Учасники заходу:

А.В.ВИШНЕВСЬКИЙ – кінорежисер Національної кіностудії художніх фільмів імені О.Довженка, Заслужений діяч мистецтв України.
І.В.БИЧЕНКОВА – художник театру й кіно, живописець, графік, Заслужений художник України, член Національної спілки кінематографістів України.
Г.П.ПОГРЕБНЯК – український кінознавець, кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Л.І.ХОРОЛЕЦЬ – Народна артистка УРСР, акторка театру і кіно, драматург, політик, перший Міністр культури України.
Т.ДЕРКАЧ – науковий співробітник Національного Центру ім.О. Довженка, заступник керівника Фільмофонду.
Г.І.ДАВИДЕНКО – український кінорежисер, сценарист, член Національної спілки кінематографістів України.
М.Я.ІГНАТОВ – український актор театру, кіно та телебачення.

Запрошуємо всіх бажаючих.
Вхід вільний.

источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов