На головній площі Сум на акцію протесту зібралися чорнобильці

Нa тaкий крoк, зa слoвaми кeрівникa міськoї oргaнізaції «Чoрнoбиль-Суми» Лідії Сaмкo, їx спoнукaлo тe, щo влaдa нe xoчe пoвeртaти ліквідaтoрaм aвaрії нa ЧAЄС відібрaні пільги і з 2006 рoку нe булo жoднoгo пeрeрaxунку і підвищeння пeнсій.

dsc_1093

 

Мітингувaльники, якиx зібрaлoся близькo сотні, тримали в руках плакати: «Гройсмане, повернись обличчям до опромінених інвалідів-чорнобильців», «Пане президенте, вимагаємо припинити геноцид проти інвалідів-чорнобильців». Ліквідатори хочуть достукатися до керівництва Сумщини. Просять, аби обласні керманичі звернулися до Кабинету Міністрів України з вимогою забезпечити чорнобильцям гідну пенсію. За їхніми словами вони мають отримувати від 6 до 10 мінімальних зарплат, в залежності від рівня інвалідності. Нині ж вони отримують 2,5-3 тисячі гривень.

Підтримати ліквідаторів, як і зазвичай, прийшли місцеві опозиціонери. Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко каже, що вони будуть відстоювати законні права чорнобильців аж доки їм не повернуть усі належні їм пільги і не підвищать пенсійне забезпечення.

«Наші колеги у Верховній Раді України домоглися відновлення справедливості і після трьохрічної тяганини, Конституційний Суд нарешті визнав відміну пільг незаконною. Втім, Уряд не виконує рішення суду. Цих людей залишилося мало, а влада ще й ігнорує їх», – говорить Стрельченко.

Він наголошує, що керівництво країни із скупою сльозою щороку 26 квітня, у річницю трагедії на ЧАЄС, покладає квіти до пам’ятників, дає обіцянки і наступного ж дня про них забуває.

Лідія Самко доповнює, що буквально в цьому році напередодні планових урочистостей ГО «Союз Чорнобиль» направив листи президенту Петру Порошенко і прем’єр-міністру Володимиру Гройсману з вимогами терміново вирішити питання з пенсійним забезпеченням чорнобильців. «Але вони так і залишилися без відповіді. Тому нам не залишається іншого виходу як відстоювати свої права акціями протесту».

«Чорнобильці абсолютно правильно вимагають повернути свої законом встановлені права і ми, представники ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, в цьому допоможемо. На наступній сесії ми будемо ініціювати звернення до Верховної Ради України про повернення статей 50 і 54 так званого «чорнобильського закону» про основні і додаткові розмірах пенсій. Бо таке ставлення до тих, хто ризикував власним життям заради врятування мільйонів інших, це черговий – вже чорнобильський геноцид від влади!», – упевнений Олександр Стрельченко.

dsc_1090

dsc_1103

dsc_1097

dsc_1104

dsc_1115
Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов