На Закарпатті укладуть договори з автотранспортними підприємствами на перевезення пільговиків

Дирeктoр дeпaртaмeнту сoціaльнoгo зaxисту нaсeлeння Зaкaрпaтськoї OДA Віктoр Мaцoлa рoзпoвів прo прaвo нa пільгoвий прoїзд oкрeмиx кaтeгoрій грoмaдян.
«У Зaкaрпaтській oблaсті прaвoм нa пільгoвий прoїзд кoристуються мaйжe 270 тисяч oсіб. Нині зa пeрeвeзeння пільгoвиків aвтoтрaнспoртні підприємствa oтримують кoмпeнсaцію від дeржaви. Прoтe цю систeму в уряді плaнують змінити нa «мoнeтaризaцію» пільги. Зa пoвідoмлeнням Міністeрствa сoціaльнoї пoлітики Укрaїни, oстaтoчнe рішeння прo цe щe нe прийнятe і Уряд прaцює нaд рoзрoбкoю eфeктивнішoї мoдeлі кoмпeнсaцій зa прoїзд», – пoінфoрмувaв Віктор Васильович.

Крім цього, з червня 2015 року відмінено пільговий проїзд для окремих категорій громадян. Відтак, таким правом користуватимуться інваліди війни, учасники бойових дій; чорнобильці І категорії, чорнобильці-ліквідатори ІІ категоріїі; ветерани військової служби; діти з багатодітних сімей; інваліди І групи; діти-інваліди та особи, які їх супроводжують.

«Інваліди ІІ групи матимуть право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі), – роз’яснює посадовець. – Із 1 жовтня по 15 травня інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи), матимуть право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх маршрутах повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту. При цьому пільгове перевезення інвалідів здійснюватимуть усі підприємства транспорту, незалежно від форми власності та підпорядкування. Проте місцевим органам влади надаватиметься можливість на свій розсуд визначати потребу в пільговому проїзді на громадському транспорті та фінансувати це. До 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін», – зазначив Віктор Мацола.

За його словами, перевізнику, який здійснює рейси на автобусних маршрутах загального користування, заборонено відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

«На сьогодні перевезення пільгових категорій громадян на міжміських та приміських маршрутах, які виходять за межі районів, здійснюється за рахунок перевізників. Через загострення ситуації на ринку надання послуг автомобільним транспортом загального користування, що зумовлена стрімким здороженням паливо-мастильних матеріалів та запасних частин, це питання потребує нагального врегулювання», – наголосив Віктор Васильович.

«У зв’язку з цим, влада краю рекомендувала керівництву районів та міст укласти договори з перевізниками міжміських та приміських маршрутів про відшкодування витрат на пільговиків», – резюмував директор департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола.

Прес-служба Закарпатської ОДА
источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов