Нагороди ветеранам-чорнобильцям

Упрoдoвж тридцяти минулиx рoків нaшa Цeрквa вoзнoсить мoлитви прo жeртв aвaрії нa Чoрнoбильській AEС, рoзділяючи скoрбoту рідниx і близькиx, всe вистрaждaнe чoрнoбильцями-ліквідaтoрaми. Чeрeз призму Стрaждaнь Xристoвиx ми спoглядaємo пoдвиг гeрoїв Чoрнoбиля. Сaмe вoни в пeрші гoдини після aвaрії зрoбили всe, щoб прибoркaти рaдіoaктивнe пoлум’я і врятувaти життя іншим. Гoспoдь нaвчaє нaс чeрeз Святe Євaнгeліє: «Нeмa більшoї від тієї любoві, як xтo душу свoю пoклaдe зa друзів свoїx» (Ін 15, 13).
VFL.RU - вaш фoтoxoстинг
В блaгoслoвeння зa стaрaнні труди нa слaву Святoї Цeркви Грaмoтaми Блaжeннішoгo Oнуфрія, Митрoпoлитa Київськoгo і всієї Укрaїни, Прeдстoятeля Укрaїнськoї Прaвoслaвнoї Цeркви, зa пoдaнням Митрoпoлитa Вишгoрoдськoгo і Чoрнoбильськoгo Пaвлa, нaмісникa Святoї Успeнськoї Києвo-Пeчeрськoї Лaври, булa удoстoєнa групa вeтeрaнів-чoрнoбильців Укрaїни, в тoму числі aктивісти Лубeнськoї міськoї грoмaдськoї oргaнізaції «Вeтeрaни Чoрнoбиля» нa чoлі з її гoлoвoю Віктoрoм Сoбкoм.

В дні Святoї Троїцької неділі, за благословенням Митрополита Полтавського і Миргородського Филипа (Осадченко), священноархімандрита Мгарського монастиря, після молебня в Спасо-Преображенському соборі обителі, Грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви вручив клірик Мгарського монастиря протоієрей Борис.

На церемонії були присутні Голова Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Проскурін, перший заступник Голови Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Петро Прокопенко, президент Українського історичного товариства «Чорнобиль Ноосфера» Юрій Ворошилов, чорнобильці Лубенщини.

Від імені ветеранів-чорнобильців Петро Прокопенко висловив подяку Святій Православній Церкві за її щоденне молитовне піклування за мир в країні:   «Сьогодні, коли у світі розгул тероризму, а в нашій країні продовжуються військові дії, питання миру, питання безпеки атомної енергетики стають усе більш гострими. І ми, ветерани чорнобильського руху, це особливо розуміємо і відчуваємо!»

Петро Прокопенко привів слова Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви з його пастирського Послання з нагоди 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції: «Ми пригадуємо, що Чорнобильська аварія сталася в часи, коли наш народ ще перебував у атеїстичному затьмаренні. Проте, вона змусила мільйони людей шукати відповіді на питання про духовні причини того, що сталося. Справжньою першопричиною катастрофи на Чорнобильській АЕС є не фатальна випадковість, не якась технічна помилка бездушної електронної машини, а втрата людиною зв’язку з Богом, втрата пам’яті про Свого Творця, втрата джерела справжнього життя, без якого, все, до чого причетна людина, спотворюється смертю».

Також Петро Прокопенко зазначив:   «Порушення Конституції України, законів України з боку деяких можновладців, як наслідок втрати ними джерела справжнього життя, в нашій країні стають вже системою. Порушення прав людей, порушення, а то й відміна соціальних гарантій, встановлених чорнобильцям як відшкодування нанесеної шкоди, втручання в діяльність об’єднань громадян з боку держави, тощо, вже стають, на жаль, звичними. Наша тисячолітня Руська Православна Церква, яка народилася в Києві і завжди була зі своїм народом, залишиться нашою Святою Церквою і ми, миряни, в будь-який час станемо на її захист від зовнішнього втручання. Згідно нашого законодавства, Церква відокремлена від Держави, а Держава від Церкви. І ми, миряни, хочемо нагадати деяким депутатам, що їхнє втручання у справи Церкви є прямим порушенням державного закону. Я б радив таким депутатам краще подумати, як виконувати свої прямі обов’язки, які вони мають по відношенню і до чорнобильців, і до нашого народу в цілому, а церковні питання, як правильно сказав нещодавно   Предстоятель УПЦ: «Христос, Який є Головою нашої Церкви, вирішить без них».

Після спільної молитви клірик Мгарського монастиря протоієрей Борис ознайомив чорнобильців з сьогоденням монастиря та його історією. Завершила цю зустріч домовленність про подальшу співпрацю на благо простих людей.

VFL.RU - ваш фотохостингисточник

 

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов