Архивы рубрики ‘Новости’

Другий сенат КСУ розгляне колективну конституційну скаргу щодо пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Відсторонення голови КСУ від посади не блокує діяльність Конституційного Суду. За відсутності голови Суду його обов’язки виконує заступник.

Про це повідомила Постійна представниця Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольга Совгиря у своєму Telegram-каналі, передає RegioNews.

Читать далее »

Комментариев:1

Щодо встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2021 рік

Читать далее »

Комментариев:1

Рада Донецької обласної організації ВГОІ “Союз Чорнобиль України” вирішила звернутись до Міністра соціальної політики України Марини Лазебної відносно проекту Наказу щодо встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021 рік і запрошує інші громадські чорнобильські організації доєднуватися до цього звернення.

Читать далее »

Комментариев: нет

Проєкт наказу «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2021 рік»

(ЗАВАНТАЖИТИ) У разі наявності пропозицій та зауважень, просимо направити їх до 22.01.2021 на електронну адресу  fpsu@fpsu.org.ua   для узагальнення та підготовки відповіді. За дорученням Першого заступника Голови СПО об’єднань профспілок Шубіна О.О.

Читать далее »

Комментариев:16

Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

Источник:

Комментариев:1

Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного та санаторно-курортного забезпечення

Источник:

 

Комментариев: нет

Верховний Суд у зразковій справі зобов’язав перерахувати виплату до 5 травня

Рішенням  у зразковій справі №440/2722/20 Верховний Суд зобов’язав Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити особі з інвалідністю ІІ групи грошову допомогу до 5 травня у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.

У своїх висновках Верховний Суд зазначив, що на момент отримання спірної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік діяла редакція статті 12 Закону в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 367-XIV від 25.12.1998, яка передбачала розмір допомоги до 5 травня для осіб з інвалідністю ІІ групи – 8 мінімальних пенсій за віком.

Читать далее »

Комментариев:6

Верховний Суд залишив у силі рішення щодо виплат до 5 травня

Верховний Суд залишив у силі рішення у зразковій справі щодо розміру виплати ветерану війни разової щорічної грошової допомоги до 5 травня.

Відповідне рішення ухвалила 13 січня цього року Велика Палата Верховного Суду.

Раніше до Суду надійшло подання судді Полтавського окружного адміністративного суду про розгляд цієї справи як зразкової, а рішенням від 29 вересня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав протиправною бездіяльність Центру по нарахуванню та здійсненню соцвиплаті зобов’язав нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу, з урахуванням попередньо виплаченої суми інваліду війни 2 групи.

Тож замість виплаченої допомоги 3160 гривень відповідача зобов’язали виплатити 8 мінімальних пенсій за віком, що становить 13104 гривні.

Під час розгляду справи судді наголошуват, що на момент отримання спірної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік слід керуватися вимогами Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що передбачає виплату грошової допомоги до 5 травня для учасників бойових дій у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, інвалідам війни 1 групи –10 мінімальних пенсій за віком, 2 групи – 8 мінімальних пенсій за віком, 3 групи – 7 мінімальних пенсій за віком.

Рішення Великої Палати Верховного Суду набирає законної сили з моменту його прийняття, є остаточним і оскарженню не підлягає. Суди мають враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішеннях за результатами розгляду зразкових справ (ч. 3 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України).

ИСТОЧНИК:

 

Комментариев:13

Найближчим часом буде ухвалений законопроєкт про захисників і захисниць України

Законопроєкт дозволить підвищити рівень державної підтримки Захисників України, членів сімей загиблих (померлих) сімей Захисників України, сприятиме утвердженню поваги та шани до їх статусу в суспільстві.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Читать далее »

Комментариев:6

Известный харьковский журналист о медреформе и о правах чернобыльцев. Заметим – чернобыльцы спокойно лечились в диспансере радиационной защиты и никому не мешали своим присутствием в городских поликлиниках. Так было до 22 июня 2020 года, когда полицейский спецназ вышвырнул инвалидов из диспансера. За неудобства теперь благодарите бывшего губернатора области Кучера.

Я всегда говорил, что главное достояние этой страны – люди. Сегодня убедился, что они же – основной недостаток Украины.
Итак, мне представился шанс проверить, как работает медицинская реформа. В районной поликлинике мамы уволился врач-терапевт или, как его теперь называют, семейный врач. Задача: переподписать декларацию с новым врачом. Иду (пару дней назад) в регистратуру, взяв два паспорта (мамин и свой), старую декларацию мамы и даже медкарту. Заранее подготовил речь, мол, мама в возрасте, в стране буйство коронавируса, а можно ли мне переподписать за маму, дабы не подвергать ее опасности и не тянуть в поликлинику? Логично? Я тоже так думал….

Читать далее »

Комментариев:16

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов