Німці хочуть, аби Україні платили гроші на подолання наслідків Чорнобильської аварії

Дoртмундський міжнaрoдний oсвітній цeнтр xoчe дoмoгтися,aби уряд ФРН виділяв Укрaїні щoрічну фінaнсoву дoпoмoгу нa пoдoлaння нaслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Донині в самій Україні від такої допомоги відмовлялися.

Дортмундський міжнародний освітній центр звернувся до німецького уряду з ініціативою фінансово підтримати проекти недержавних організацій в Україні, спрямованих на подолання наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Сусіди допомогу отримують

Приміром, білоруські громадські організації щороку отримують від уряду Німеччини фінансову допомогу на «чорнобильські проекти» від 700 тисяч до 3 мільйонів євро. З подібним запитом до влади ФРН ще 2007 року зверталися українські недержавні організації, і німецький уряд підтримав ініціативу громадських активістів. Однак тоді українська влада відмовилася зі свого боку підтримувати цей процес, розповіла Deutsche Welle київський представник Дортмундського міжнародного освітнього центру Любов Негатіна.

«Федеральний уряд Німеччини тоді погодився на цю підтримку, але також це мали схвалити чиновники вищого рівня від української сторони. На це вони відповіли, що підтримка громадянського суспільства Україну не цікавить. Мовляв, у них є «Євро-2012», і це для них більш пріоритетне», – зазначила Негатіна.

Пошук підтримки і партнерів в Україні

За її словами, нині Дортмундський освітній центр хоче поновити своє лоббі в уряді ФРН з надання підтримки чорнобильським проектам в Україні. На разі центр шукає партнерську організацію в Україні для здійснення фінансування проектів та веде переговори з депутатами Верховної Ради, аби заручитися їхньою підтримкою цієї співпраці. Представниця Дортмундського освітнього центру додала, що Німеччина зацікавлена більше знати про досвід подолання техногенних катастроф, зокрема аварії на ЧАЕС.

Автор: Лілія Гришко Редактор: Христина Ніколайчук

http://www.dw.de/

0

0

1 комментарий к записи “Німці хочуть, аби Україні платили гроші на подолання наслідків Чорнобильської аварії”

  1. NIK:

    Так эти деньги пойдут не по назначению. Их розграбьят такие как АНДРЕЕВ и ему подобные. Это не в первые деньги не доходят.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов