Новий саркофаг на ЧАЕС будуватимуть до трьох тисяч робітників

Укрaїнa пoчнe у квітні будувaти нoвий сaркoфaг нa Чoрнoбильській AEС. Нa спoруджeні oб’єкту прaцювaтимe дo трьox тисяч рoбітників: пeрeвaжнo мoлoдь з xoрoшим здoрoв’ям.

Нa Чoрнoбильській AEС у квітні Укрaїнa пoчнe будувaти нoвe укриття для чeтвeртoгo eнeргoблoку. Підгoтoвчі рoбoти вжe прoвeдeні: ствoрeнa інфрaструктурa, збудoвaний мaйдaнчик, нa якoму «кoнфaйнмeнт» будe зібрaний, a пoтім нaсунутий нa eнeргoблoк. «Плoщa під aрку – як чoтири футбoльні пoля. Кoнструкція сягaтимe 120 мeтрів у висoту. Тeрмін служби укриття склaдe більшe 100 рoків», – зaпeвняє гoлoвa Дeржaгeнтствa з упрaвління зoнoю відчужeння Вoлoдимир Холоша. Як відомо, будівельні роботи виконуватимуть кілька українських субпідрядників, яких найняв французький концерн «Новарка» – генеральний підрядник будівництва «Укриття».

Спочатку саркофаг, потім гроші

Впоратися зі зведенням нового саркофагу спеціалісти обіцяють до кінця 2015 року. «Ми рухаємося до реалізації і впровадження цього проекту. Наша функція – контролювати виконання робіт», – каже провідний радник Європейського банку реконструкції та Розвитку Антон Усов. Він розповів Deutsche Welle, що країни-донори назбирали на будівництво нового укриття на ЧАЕС та сховища відпрацьованого ядерного палива 750 мільйонів євро. Хоча українська сторона говорить вже про 980 мільйонів євро. «Це з запасом», – уточнює Володимир Холоша. Втім, у ЄБРР переконують, що додаткові гроші не знадобляться. «Ми не передбачаємо подорожчання проекту. Суми у 750 мільйонів євро має вистачити», – сказав Deutsche Welle Антон Усов.

Всі витрати ЄБРР, як розпорядник Чорнобильського фонду «Укриття», ретельно контролює за правилами міжнародної фінансової організації, каже представник європейського банку. За його словами, система співпраці з субпідрядниками докорінно відрізняється від української державної системи тендерних закупівель та освоєння бюджетних коштів. «Ми платимо підряднику тільки за фактом виконаних робіт після суворої перевірки того, що зроблено», – наголосив Усов.

“Все під контролем”

Поблизу ЧАЕС також будується сховище ядерного палива

Поблизу ЧАЕС також будується сховище ядерного палива

На зведення «конфайменту» планується залучити до трьох тисяч працівників. Володимир Холоша зауважує, що на об’єкті надзвичайно суворий контроль за охороною праці. «Все засипано гравієм і забетоновано. Радіаційний фон там відносно невеликий … За минулий рік жодним з працівників не був досягнутий навіть контрольний рівень (15 мЗв) », – зазначив Холоша. Голова держагентства також повідомив, що його відомство веде переговори з Міністерством охорони здоров’я та Держатомрегулювання про можливість проведення робіт без додаткових засобів захисту.

Інформацію про «комфортні» умови роботи на буд майданчику на ЧАЕС підтверджує представник Чорнобильської організації Профспілки робітників атомної енергетики та промисловості Микола Тетерен. За його словами, працівники перед тим, як стати до роботи, проходять суворий медогляд. Основним критерієм відбору претендентів має бути здорова щитовидна залоза та серце, відсутність хронічних захворювань. «Обов’язковий дозиметричний контроль, люди повинні працювати вахтовим методом, аби не перевищувати дози опромінювання. Всі у спецодязі мають бути», – пояснює Тетерен. Він розповів, що зі всіма співробітниками генпідрядник будівництва концерн «Новарка» підписує контракт, де обумовлені всі аспекти роботи і охорони здоров’я робітників.

Профспілки не буде

 

Старий саркофаг над зруйнованим реактором - у плачевному стані

Старий саркофаг над зруйнованим реактором – у плачевному стані

Втім, за словами Миколи Тетерена, компанія не дозволила створити профспілку робітників, які споруджуватимуть новий конфаймент. Він зауважив, що більшість робітників на спорудження об’єкту «Укриття» вже набрали. Здебільшого це некваліфіковані працівники, які робили фундамент для майданчика, де збиратимуть конструкцію. «Це молоді хлопці з прилеглих до зони відчуження сіл. Менше є з Києва. Там хороша зарплатня, тому наші співробітники з ЧАЕС перейшли працювати в Новарку», – прокоментував представник профспілки атомників. Яку саме платню за роботу на потенційно небезпечному об’єкті отримуватимуть українці, ніхто не береться озвучити. Володимир Холоша наголошує, що це – комерційна таємниця компанії «Новарка».

Холоша зазначає, що бажаючих працювати на споруджені саркофагу не бракує. В рекрутингових компаніях підтверджують, що раніше компанія «Новарка» набирала робітників для робіт на ЧАЕС. Нині майже всі вакансії закриті. Однак рекрутери сподіваються, що з активізацією робіт на будмайданчику у квітні генпідрядник спорудження об’єкту «Укриття» знову звертатиметься за їхніми послугами з пошуку робітників.

Автор: Лілія Гришко
Редактор: Євген Тейзе

Источник

2

0

5 комментариев к записи “Новий саркофаг на ЧАЕС будуватимуть до трьох тисяч робітників”

 1. Влад ???:

  И снова решили калечить молодых парней – идиоты !!!

 2. Олег:

  Дураков на Украине не пере5велось. Им пообещали хорошие зарплаты и пенсии согласно ЗАОНА 796-ХII. ХА-хаха-ха-ха.

 3. Витя:

  Влад ??? , Олег – да ребята просто не в курсе с чем будут иметь дело, думают, что это шутки, а мы (больные калеки) тоже вымышленные герои сказок! Ситуация в стране такая – им нужно кормить семьи, а о последствиях они не думают. Шобло, которое правит своим деткам не позволит работать – их детки насилуют и бухают, а наши вынуждены батрачить за копейки. Неужели люди еще не поняли и не очнулись – эти козлы поменяли все – теперь не на человека все работает, а на кучку зарвавшихся нелюдей с миллиардами, а шестерки за подачки им помогают нас (85% людей) душить

 4. Барсук:

  Тупик. Молодым хлопцам из сёл негде работать и не за что содержать свои семьи. На руки получают максимум гривен 1000-1200. Набирают молодых и здоровых для работы в санаторно-курортной зоне, да ещё деньги платят хорошие. За что? За красивые глаза? Жалко им стало молодёжь и решили её осчастливить, заплатив им тысяч по 5-6. Старый престарый закон говорит о том, что чем организм моложе, тем он более подвержен радиационному поражению. Думайте! И не дай бог что-нибудь там серьёзное случится. Вам уже никто не поможет. А оставшихся в живых всю оставшуюся жизнь будут гнобить и пенсию дадут такую, что легче умереть сразу, чтобы не мучиться.

 5. ліля:

  5000-6000тис.отримують спеціалісти. Це в новарці одиниці. А молоді хлопці отримують 2000-3000 грн. Робиться це дуже просто, людей набирають через субпідрядні фірми.Це дуже вигідно всім,адже всім віддомо,як виграються тендери.Всім вигідно крім робочих,адже заробітну плату фірма-бсупідрядчик визначає на свій розсуд.При цьому показники в Новарці по ЗП високі,по медичному огляду, людей хоч в космос.А коли організм перенасичений,біомед не пройдено,на руки вам довідку ніхто не дасть. Ця інформація мол конфеденційна.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов