Опозиціонери Сумщини вимагають виконати рішення Конституційного суду щодо нарахування виплат чорнобильцям

305bc9e9e194ffe258dbcd3de9e0c3f7.jpgДeпутaти Сумськoї oблaснoї рaди підтримaли зaпит oпoзиціoнeрів, який зaчитaв гoлoвa фрaкції Oлeксaндр Стрeльчeнкo нa плeнaрнoму зaсідaнні, щo відбулoся сьoгoдні, 7 вeрeсня. Дoкумeнт стoсується нeвикoнaння упрaвлінням Пeнсійнoгo фoнду в Сумській oблaсті рішень судів щодо нарахування та виплат пенсій постраждалим від наслідків катастрофи на ЧАЕС.

«До мене, як до депутата Сумської обласної ради, звернулися обурені учасники попереджувального пікетування Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, з наболілою проблемою, – йдеться у запиті Стрельченка. – Як відомо, в листопаді минулого року КМУ вніс зміни до порядку обчислення пенсій чорнобильцям. Виплати мали перерахувати автоматично. Крім того, люди мали б отримати компенсації за невикористані пільги. Проте до цього часу виплати не були здійснені».

Обласний обранець акцентує увагу колег-депутатів, що згідно із так званим «чорнобильським законом» інваліди ІІІ групи мають отримувати 6 мінімальних пенсій, інваліди ІІ групи – 8 мінімальних пенсій, інваліди І групи – 10. Але фактично Закон не діє, бо виплати призупинені численними постановами, які суперечать рішенням судів, навіть Європейському з прав людини.

Опозиціонери просять провести ретельну перевірку фактів невиконання судових рішень Головним управлінням Пенсійного фонду у Сумській області щодо виплати перерахованих пенсій постраждалим від наслідків катастрофи на ЧАЕС та фактів нефінансування пільг та компенсацій. Також серед вимог – організувати виплати перерахованих пенсій тим особам, у яких є позитивне рішення суду, і відновити фінансування пільг та компенсацій, передбачених Законом.

«Люди доведені до відчаю таким ставленням влади, – коментує Олександр Стрельченко. – Це ненормально, коли інваліди-чорнобильці, які віддали своє здоров’я, отримують по 3 тисячі пенсії, яких навіть на їжу не вистачає, не те, що на ліки! Ми завжди підтримували і будемо підтримувати ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Сьогоднішній наш запит – чергова сходинка до виконання вимог Конституційного суду щодо повернення виплат і підвищення пенсій чорнобильцям».

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов