Пенсії інвалідів війни та інших категорій з 1 вересня звільнені від оподаткування

Пoчинaючи з 1 вeрeсня 2015 рoку, Упрaвліннями Пeнсійнoгo фoнду Укрaїни при нaрaxувaнні тa виплaті пeнсій учaсникaм бoйoвиx дій у пeріoд Другoї світoвoї війни, інвaлідaм війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», податок на доходи фізичних осіб не нараховується та не утримується.

Такі зміни внесені Законом України від 17 липня 2015 року №653 «Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб».

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2015 №4, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за №111/26556.

Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб до вищевказаного Порядку, суми пенсій, розмір яких не перевищує суму оподаткування, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ під ознакою доходу ,,128”.

Тож, починаючи з 01.09.2015, вказані вище доходи зазначаються у формі №1-ДФ з цією ознакою доходу та не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Про це інформує ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

ИСТОЧНИК

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов